Biuro w salonie - aranżacja miejsca do pracy w salonie

Miejsce do pracy w salonie coraz częściej pojawia się w nowoczesnych aranżacjach. Przydaje się ono nie tylko zabieganym rodzicom, ale także młodszym domownikom przygotowującym się do sprawdzianów i klasówek. W przeciętnym mieszkaniu trudno wygospodarować pomieszczenie na pełnoprawny gabinet dlatego salon z biurem będzie doskonałym wyborem przy ograniczonym metrażu. Dla większości osób podstawowym narzędziem pracy jest przenośny laptop lub tablet, więc do komfortowego wykonywania obowiązków nie potrzeba wbrew pozorom dużej ilości miejsca. Jak urządzić biuro w salonie? Inspiracje i wskazówki, które znajdziesz w poniższym artykule, z pewnością pomogą Ci przygotować funkcjonalne miejsce do pracy w salonie. Sprawdź i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Domowy gabinet – Jak urządzić biuro w domu?
Wejdź na: Jaki fotel biurowy wybrać?

Miejsce do pracy w salonie – jak urządzić?

Ciche stanowisko pozwalające w pełni skupić się na obowiązkach pozwala znacząco podnieść efektywność, dlatego kluczowym zadaniem jest odseparowanie miejsca do pracy w salonie od otwartej części pokoju dziennego. Pozostali domownicy mogą przecież w tym czasie wypoczywać na sofie lub ucinać sobie drzemkę na narożniku. Ich widok mógłby działać rozpraszająco, lepiej więc oddzielić domowe biuro w salonie za pomocą stylowej przegrody. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest regał otwarty, który pozwoli przy okazji przechować potrzebne w pracy materiały. Oprócz segregatorów z dokumentami warto na nim ustawić również drobne ozdoby, aby rozluźnić atmosferę.

Regał REG-3 Narvik Halmar dąb sonoma-czarny Regał Wiso Wernature
Regał REG-3 Narvik Halmar dąb sonoma-czarny Regał Wiso Wernature

Jak wydzielić biuro w salonie bez używania dodatkowych mebli? Zamiast regału świetnie sprawdzą się na przykład przenośne, rozsuwane parawany. Ich zaletą jest fakt, że w razie potrzeby da się je łatwo poskładać i zaoferować więcej przestrzeni dla gości. Miejsce do pracy w salonie można odseparować również za pomocą szklanej ścianki – takie rozwiązanie poleca się przede wszystkim do aranżacji z ograniczonym dostępem do światła dziennego, gdzie przezroczysta przegroda będzie rozjaśniać wnętrze. W przestronnym pokoju dziennym lepiej sprawdzi się gruba, tekstylna zasłona, która nie tylko ukryje kącik pracowniczy, ale dodatkowo stłumi i wyciszy dopływające do niego dźwięki.

Sprawdź również: Szklana ściana w salonie – czy to dobry pomysł?

Jak urządzić biuro w salonie?

Najważniejszą zasadą przy aranżowaniu przestrzeni łączących wiele funkcji jest zachowanie spójności stylistycznej. Kolorystyka powinna pozostać jednolita w całym pomieszczeniu, a poszczególne elementy wyposażenia muszą się płynnie uzupełniać. Podstawową częścią kącika roboczego będzie oczywiście nowoczesne biurko, dlatego jego wykończenie trzeba dopasować do pozostałych mebli ustawionych we wnętrzu.

Biurko B-2 Narvik Halmar dąb sonoma-czarny Biurko B-37 Halmar
Biurko B-2 Narvik Halmar dąb sonoma-czarny Biurko B-37 Halmar

Sprawdź również: Biurko do domowego biura – jakie wybrać?

Blat nie może ściągać na siebie uwagi, gdyż w pokoju dziennym najważniejsza jest funkcja reprezentacyjna, a miejsce do pracy to tylko drobny dodatek. Z tego względu głównym punktem powinien pozostać zestaw wypoczynkowy w postaci narożnika lub sofy, który zaznaczy i podkreśli relaksacyjny charakter pomieszczenia.

Biuro w salonie – jak urządzić w małym pomieszczeniu?

Szczególnym przypadkiem są aranżacje o wyjątkowo ograniczonej przestrzeni, takie jak kawalerki. Również tam przydatne będzie wygodne miejsce do pracy, choć umiejętne wkomponowanie go w układ wnętrza wymaga odrobiny kreatywności. Propozycją zyskującą popularność są składane blaty, montowane bezpośrednio do ściany na ruchomych zawiasach. Zazwyczaj spotyka się je w ciasnych kuchniach, gdzie zastępują tradycyjny stół, ale z powodzeniem można je zastosować również w roli miejsca do pracy.

Sprawdź również: Jak urządzić kawalerkę?

Z pewnością warto wspomnieć o jeszcze jednym kreatywnym pomyśle na biuro w salonie. Aranżacje o niewielkim metrażu ukrywają czasem kącik roboczy wewnątrz szerokiej szafy przesuwnej. To bardzo wygodne rozwiązanie, które w razie niespodziewanej wizyty gości pozwala szybko schować zasypane dokumentami biurko. Należy jednak pamiętać, że takie zabudowane stanowisko wymaga dobrego oświetlenia, dlatego w tak urządzonych pomieszczeniach warto postawić obok regulowane lampy stojące.

Lampa stojąca Tatra 1 Kandela Lampa stojąca Sierra Kandela
Lampa stojąca Tatra 1 Kandela Lampa stojąca Sierra Kandela

Biuro w salonie to praktyczne miejsce do pracy w niewielkich mieszkaniach, w których nie ma możliwości wydzielenia osobnego pomieszczenia na własny gabinet. Sposobów na aranżacje miejsca do pracy w salonie jest bardzo dużo. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki, jak urządzić biuro w salonie, pomogą Ci urządzić praktyczne miejsce do pracy!

Similar Posts

1 komentarz

  1. Coraz więcej osób decyduje się na urządzenie domowego biura. Przydadzą się wskazówki, jak je dobrze zaaranżować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *