co postawić na stolik kawowy

Elegancki stolik kawowy to świetna dekoracja każdego salonu czy pokoju dziennego. Zdarza się jednak, że mamy poczucie zbyt małego zaakcentowania ozdobności mebla. Zaczynamy zastanawiać się, co położyć na stolik kawowy, aby był on wystarczająco reprezentatywny, ale równocześnie funkcjonalny. Istnieje wiele wskazówek, jak udekorować stolik kawowy w sposób estetyczny, przy zachowaniu wolnego miejsca na odstawienie filiżanki z kawą, czy kubka z herbatą. Sprawdź i dowiedz się, co postawić na stolik kawowy w salonie, pozostawiając go wysoce praktycznym na co dzień!

Sprawdź również: Jaki stolik kawowy do białych mebli?
Wejdź na: Wysokość stolika kawowego – jaka będzie odpowiednia?
Przeczytaj: Jaki stolik do narożnika wybrać?

Aranżacja stolika kawowego – dlaczego warto?

Ciekawa aranżacja stolika kawowego stanie się perfekcyjną ozdobą pomieszczenia, ale i miejscem, gdzie miło będziemy spędzać czas z bliskimi. Niejednokrotnie to właśnie salon czy pokój dzienny są przestrzeniami, gdzie zapraszamy naszych gości. Warto zatem zadbać o ich jak najbardziej estetyczny wygląd.

Centralnym punktem wystroju wnętrza zapewne będzie stolik kawowy w towarzystwie kanapy lub narożnika. Pokaźna ława może stać się także miejscem na dodatkowe książki oraz akcesoria do telewizora. Dlatego, warto dowiedzieć się, co postawić na stoliku kawowym, aby był on reprezentatywny i zarazem funkcjonalny.

Ława Volta Halmar Ława Artiga Halmar dąb złoty
Ława Volta Halmar Ława Artiga Halmar dąb złoty

Co postawić na stolik kawowy?

Możliwości, co postawić na stoliku kawowym jest mnóstwo. Wszystko zależy, w głównej mierze, od poczucia estetyki urządzającego oraz jego potrzeb. Niezawodne jednak często będzie ustawienie stylowej tacy, jako podstawy do postawienia reszty dekoracji. Takie rozwiązanie będzie szczególnie praktyczne, jeśli postanowimy korzystać z salonowej ławy, jak ze stolika do gier planszowych czy poczujemy zapotrzebowanie na odstawienie naczyń z napojami.

Pamiętajmy koniecznie, aby wszystkie kompozycje ozdobne były niskie. Dzięki temu wszyscy rozmówcy będą się dobrze widzieć, a ponadto unikniemy problemu z niewidocznością, np. ekranu telewizora. Prawidłowa aranżacja stolika kawowego znacznie ułatwi nam korzystanie z jego funkcjonalności.

Ława Ellie Wernature Ława Bavaria Halmar dąb złoty
Ława Ellie Wernature Ława Bavaria Halmar dąb złoty

Jak udekorować stolik kawowy?

Podczas urządzania salonu czy pokoju dziennego prawdopodobnie będziemy zastanawiać się nad tym, jak ozdobić stolik kawowy, aby stał się swoistą wizytówką pomieszczenia. Postawmy na dekoracje, które po pierwsze stworzą spójną całość, a po drugie będą pasować do pozostałych elementów wystroju pomieszczenia.

Na początek spróbujmy określić, w jakim stylu został wykonany mebel, na którym chcielibyśmy ustawić ozdoby. Inaczej udekorujemy ławę, którą stworzono w charakterze rustykalnym, a inaczej w klimacie glamour. Zastanawiając się, jak ozdobić ławę w salonie, w sposób neutralny, pomyślmy przede wszystkim o przezroczystych wazonach i szklanych tacach. Rozwiązanie to sprawdzi się w przypadku wielu stylów urządzania wnętrz, a dekoracje pozostaną przydatne, nawet w przypadku całkowitej zmiany koncepcji aranżacyjnej salonu.

Ława Corys Wernature Ława Lavida Halmar dąb złoty
Ława Corys Wernature Ława Lavida Halmar dąb złoty

Na stoliku kawowym z powodzeniem sprawdzą się także dekoracyjne świece, sztuczne, suszone lub żywe kwiaty, czy klimatyczne kadzidełka. Pamiętajmy jednak, aby zbytnio nie zagracać ławy umieszczonej w salonie, ponieważ zdecydowanie powinien to być mebel dekoracyjny, ale przede wszystkim użytkowy.

Co jeszcze można postawić na ławie w salonie? Ciekawą koncepcją okazują się eleganckie pudełeczka ze słodkościami oraz pamiątki rodzinne czy z podróży. W pierwszym przypadku nasi goście poczują się miło przyjęci, w drugim natomiast, już przy zajmowaniu miejsca na siedzisku, możemy zacząć określony temat o zwiedzanych miejscach, a także towarzyszących im symbolach.

Jakie nakrycie stolika kawowego?

Po dokonaniu wyboru, jakie dekoracje stojące umieścimy na ławie, zastanówmy się, co położyć na ławę w salonie, aby wszystko do siebie pasowało. Pomyślmy przede wszystkim o tym, czy zależy nam na zakrywaniu stolika obrusem, bieżnikiem lub innym materiałem ozdobnym. Oczywiście będzie to świetne rozwiązanie, biorąc pod uwagę ochronę blatu przed ścieraniem oraz innymi uszkodzeniami. Podejmijmy jednak decyzję o obecności nakrycia stolika kawowego zgodnie z poczuciem estetyki.

Nie chcąc zakrywać ławy na stałe, postawmy na niewielkie maty, które przydadzą się szczególnie podczas stawiania gorących naczyń oraz napojów, mogących na stałe uszkodzić drewniany, nielakierowany blat swoim mocnym kolorem. Niejednokrotnie blaty wykonywanych obecnie mebli są zaprojektowane w taki sposób, aby same w sobie stanowiły element dekoracyjny pomieszczenia. Stąd często brak potrzeby dodatkowej ozdoby stolika kawowego.

Zestaw ław Oreo Halmar dąb san remo Stolik Kirby Halmar ciemny dąb sonoma
Zestaw ław Oreo Halmar dąb san remo Stolik Kirby Halmar ciemny dąb sonoma

Jeśli jednak bardzo zależy nam na jego przykryciu, wybierajmy materiały, które będą ergonomiczne pod względem wchłanialności nieczystości i prania. Nie każdą fakturę możemy odświeżyć w pralce i dodatkowo wiele z nich absorbuje plamy tak mocno, że w rezultacie nie ma możliwości ich dokładnego usunięcia.

Aranżacja stolika kawowego to dla wielu osób ekscytujący proces. Mnogość możliwych rozwiązań otwiera wiele opcji dekoracyjnych. Postawmy przede wszystkim na te, które będą pasować do samej ławy, wystroju urządzanego pomieszczenia oraz poczucia naszej estetyki.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *