industrialne komody - aranżacja wnętrza z komodą w stylu industrialnym

Skrzyniowy mebel, tradycyjnie składający się z kilku poziomych szuflad, a niekiedy kryjący w swojej bryle szafki z półkami, jest zwykle wykorzystywany do przechowywania ubrań, bielizny, akcesoriów oraz innych przedmiotów codziennego użytku. Znaleźć go można niemal w każdym domu. Komoda, bo o niej mowa, jest praktycznym wyposażeniem salonu, jadalni, sypialni, pokoju dziecięcego lub młodzieżowego, a także przedpokoju. Producenci oferują komody, których wzornictwo wpisuje się w różne trendy wnętrzarskie, w tym ciągle modny styl industrialny. Jak powinny wyglądać industrialne komody, które podkreślą charakter wnętrza inspirowanego starymi halami produkcyjnymi? Przeczytaj i dowiedz się, jaką komodę wybrać do mieszkania urządzonego w stylu loft!

Sprawdź również: Jaka komoda do salonu?
Dowiedz się więcej: Jaka komoda do sypialni?

Komoda industrialna – czym się wyróżnia?

Wyobraź sobie mebel, który został zaprojektowany z myślą o użytku w przemyśle. Czym powinien się on charakteryzować? Wydaje się, że podstawowe cechy to funkcjonalność i duża wytrzymałość. Komoda, która ma służyć, np. do magazynowania drobnych sprzętów, narzędzi i materiałów, powinna umożliwić wygodne rozmieszczenie i posegregowanie przedmiotów.

Przemyślany układ funkcjonalny sprawi, że komoda będzie dobrze spełniać swoje zadania, a korzystanie z niej będzie wygodne. Po drugie, musi być wykonana z trwałych, solidnych materiałów, np. litego drewna i stali, które zapewnią wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i intensywną eksploatację. Dokładnie takie same cechy powinien posiadać mebel, który wykorzystasz do przechowywania w swoim domu!

Komoda LOFT New Elegance Kredens IVO IV-4 Bog-Fran
Komoda LOFT New Elegance Kredens IVO IV-4 Bog-Fran

Duże znaczenie ma również estetyka. Meble wykorzystywane zarówno kiedyś, jak i dzisiaj, w przestrzeniach produkcyjnych, warsztatach czy magazynach cechują się nieskomplikowanym designem. Mają geometryczne bryły i najczęściej proste stalowe uchwyty. Aby stworzyć w swoim wnętrzu industrialny klimat, należy wybierać podobne modele – surowe, pozbawione zbędnych ozdobników.

Znakomicie sprawdzą się nowoczesne komody z drewna z widocznymi słojami i sękami, wsparte na czarnych stalowych nóżkach typu płozy. Komoda w stylu industrialnym, pomimo nieco ascetycznego wzornictwa, może być naprawdę eleganckim, gustownym meblem.

Komoda Pratto 47 Szynaka Meble Komoda Lagos typ 49 Dekort
Komoda Pratto 47 Szynaka Meble Komoda Lagos typ 49 Dekort

W jakich wnętrzach sprawdzi się komoda w stylu industrialnym?

Komoda industrialna najlepiej pasuje, co oczywiste, do wystroju pomieszczeń o podobnym charakterze, tj. aranżacji rodem ze starej fabryki. Co wyróżnia styl industrialny? Otwarta przestrzeń, stonowana kolorystyka, wykorzystanie materiałów takich, jak: drewno, metal, beton, cegła, szkło, widoczne elementy konstrukcyjne i instalacje, charakterystyczne oświetlenie – metalowe lampy, odsłonięte żarówki. W takim wnętrzu industrialna komoda spisze się znakomicie, pozwalając uzyskać spójną, harmonijną aranżację.

Dowiedz się więcej: Salon industrialny – jakie meble wybrać?

Nie jest to jednak jedyna możliwość. Komody industrialne będą też znakomicie prezentować się w pomieszczeniach w stylu skandynawskim, o ile postawimy na modele o niezbyt przysadzistej konstrukcji, z wąskimi uchwytami, bo ten kanon estetyki cechuje lekkość formy. Takie meble dobrze sprawdzą się też w przestrzeniach urządzonych w stylu nowoczesnym (modernistycznym). W założenia modernizmu wpisuje się bowiem funkcjonalizm, który zakłada, że forma mebla powinna wynikać z jego funkcji, oraz minimalizm, który nakazuje dekoracyjną powściągliwość. A przecież takie właśnie są komody industrialne!

Przeczytaj: Barek w salonie – jak zaaranżować?

Komoda LOFT 2D New Elegance Komoda Vigo typ 47 Dekort
Komoda LOFT 2D New Elegance Komoda Vigo typ 47 Dekort

Dlaczego warto wybrać meble w stylu industrialnym?

Istnieje przynajmniej kilka powodów, dla których warto wybrać meble industrialne. Po pierwsze – ze względu na ich unikalny wygląd. Choć styl industrialny jest już dłuższy czas modny i jesteśmy poniekąd przyzwyczajeni do tej estetyki, wciąż jednak industrialne meble budzą zachwyt i tworzą wyjątkowy, nieczęsto spotykany klimat.

Industrialna komoda bez wątpienia będzie dobrym wyborem dla osób, które cenią sobie nietuzinkowy, surowy design. Po drugie – dzięki zastosowaniu solidnych materiałów, litego drewna i stali, meble są bardzo trwałe i z pewnością posłużą wiele lat w nienagannym stanie, dobrze spełniając swoją funkcję. Po trzecie – drewno jest naturalnym surowcem, co docenią miłośnicy zdrowych, ekologicznych rozwiązań.

Wybierając komodę w stylu industrialnym, połączymy efektowną estetykę z funkcjonalnością!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *