Minimalistyczna sypialnia - aranżacja sypialni w stylu minimialistycznym

Minimalizm to nieskomplikowane formy, wyzbycie się dekoracji i ornamentyki, a także, a może nawet przede wszystkim funkcjonalność. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to właśnie najprostszy styl do zaaranżowania wnętrza, jednak nic bardziej mylnego! Trzeba wykazać się znacznym wyczuciem, by nie przekroczyć cienkiej linii odgraniczającej minimum z poczuciem pustki, wręcz brakiem jakiejkolwiek aranżacji i myśli twórczej. Wydobycie piękna z prostoty z zachowaniem niezbędnych funkcji może sprawić problem nawet osobom na co dzień zajmującym się projektowaniem wnętrz. Sprawdź czy minimalistyczna sypialnia jest dla Ciebie!

Sprawdź również: Sypialnia w stylu nowoczesnym – jak urządzić?
Wejdź na: Sypialnia w stylu retro – jak urządzić?
Przeczytaj: Sypialnia w stylu skandynawskim – jakie meble wybrać?

Wnętrza w stylu minimalistycznym – czym się wyróżniają?

Prawdziwy minimalista nie tylko urządza wnętrza według zasady minimum, ale wprowadza ją w życie również w sferze posiadania, co za tym idzie, nie kolekcjonuje, nie zbiera i nie gromadzi pamiątek. Nie musisz jednak być stuprocentowym wyznawcą tego stylu w każdej sferze życia. Wystarczy, że wnętrze, które urządzasz, będzie posprzątane, a jeśli posiadasz pamiątki, których nie chcesz się pozbyć, uporządkuj je i znajdź dla nich odpowiednie miejsce w szufladzie. Jeśli jednak masz coś niezwykle ważnego, wcale nie musisz tego chować za wszelką cenę! Minimalizm to też sztuka wyboru. Postaw zatem na ten jeden kluczowy przedmiot, a reszta rzeczy niech nie konkuruje z nim i pozostanie w ukryciu.

Minimalistyczna sypialnia – przytulna atmosfera!

Trudno wyobrazić sobie domową sypialnię bez jej przytulności i ciepła. Jeśli pozbędziesz się wszystkiego, co taką atmosferę tworzy, pozostawisz niemal sam materac i łóżko. Znów musisz wybrać, co jest potrzebne, a bez jakich elementów Twoja minimalistyczna sypialnia wciąż pozostanie funkcjonalna, wygodna i przyjemna w odbiorze.

Sypialnia w stylu minimalistycznym - aranżacja sypialni w minimalistycznym stylu

Sprawdź również: Biała sypialnia – jak urządzić jasną sypialnię?

Łóżko w sypialni w stylu minimalistycznym – jakie powinno być?

Nie wątpliwie kluczowym elementem każdej sypialni jest łóżko. Nie inaczej jest w sypialni w stylu minimalistycznym. To ono stanowi jej centralny punkt. By mieć pewność, że pasuje do reszty pokoju, trzeba zadbać o dobór ramy. Odpowiednio dobrana rama łóżka może nadać ton minimalistycznej sypialni. Łóżka drewniane, z metalową ramą lub łóżka tapicerowane o prostym kształcie poszczególnych elementów, pozbawione dekoracyjnych dodatków, to dobry wybór, nawet jeśli na łóżku pozostanie kilka poduszek. Łóżko może być wyposażone w praktyczne szuflady, które staną się dobrym schowkiem na dodatkowy zestaw pościeli lub zapasowe poduszki.

Jakie dodatki do minimalistycznej sypialni?

Wrażenie porządku i rzeczywistego minimum zagwarantuje również przemyślany wybór pościeli. Odrzuć wszelkie bogate wzory i szalone kolory. Do minimalistycznej sypialni najlepiej wybrać jednokolorowy zestaw pozbawiony dekorów lub z prostymi wzorami np. paskami w zbliżonej kolorystyce. Jeśli już mowa o kolorach, tu warto postawić na neutralną paletę i trzymać się jej podczas każdych kolejnych zakupów. Nie oznacza to, że wnętrze stanie się całkiem nijakie. Akcenty w wyraźnych barwach również mogą znaleźć się w minimalistycznej sypialni, ale koniecznie przemyśl, co to będzie i nie przekraczaj raz postawionej granicy!

Aranżacja sypialni w minimalistycznym stylu

Minimalistyczna sypialnia z naturalnym oświetleniem!

Niech dodatkiem do sypialni stanie się światło. Minimalistyczna sypialnia zaprezentuje się najlepiej w naturalnie doświetlonym pokoju. Jeśli posiadasz duże okna, będzie łatwiej, jeśli nie, nic straconego! Kluczowa będzie tu oprawa okna. Zamiast ozdobnych firan i zasłon, zdecyduj się na okno bez żadnych dodatków lub z możliwie najlepiej przepuszczającymi światło materiałami. Mogą wystarczyć same zasłony niemal stapiające się kolorystycznie ze ścianami – o ton jaśniejsze lub ciemniejsze.

Mamy nadzieję, że choć trochę udało się nam przybliżyć Ci zasady aranżacji sypialni w stylu minimalistycznym, dzięki którym stworzysz wygodną i oszczędną dekoracyjnie przestrzeń do odpoczynku po dniu przepełnionym obowiązkami i obfitującym we wrażenia.

Similar Posts

1 komentarz

  1. Po prostu należy sie skupic najważniejszym, czyli wyborze materaca i kolorów w sypialni. Od tego będzie zależało czy się wyspimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *