Salon z jadalnią - aranżacja jadalni połączonej z salonem

Najnowsze trendy wnętrzarskie bardzo chętnie korzystają z otwartych przestrzeni, gdyż pozwalają one na zaspokojenie wielu potrzeb jednocześnie, na czym mogą skorzystać domownicy. Aneksy kuchenne w pokoju dziennym nie są już dla nikogo nowością, rosnącą popularnością cieszy się natomiast kolejna praktyczna kombinacja – salon z jadalnią. Jak połączyć salon z jadalnią w jednym pomieszczeniu, aby stworzyć nie tylko wygodną, ale też niezwykle stylową przestrzeń? Przeczytaj kilka porad, aby z łatwością urządzić nowoczesny salon z jadalnią w swoim mieszkaniu, w którym z dumą przyjmiesz gości, ale też swobodnie zaserwujesz rodzinny obiad! Sprawdź teraz!

Sprawdź również: Jak urządzić mały salon ze stołem?
Wejdź na: Jakie meble do salonu wybrać?
Przeczytaj: Jak urządzić kawalerkę?

Salon z jadalnią – centrum życia domowników!

Właściciele przestronnych domków jednorodzinnych mogą bez problemu pozwolić sobie na wydzielenie pomieszczenia służącego wyłącznie do jedzenia posiłków. W ciasnym mieszkaniu będzie to już stanowić spore wyzwanie. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest salon połączony z jadalnią, w którym znajdzie się miejsce zarówno na meble do jadalni, jak szeroki stół z krzesłami, ale również typowe meble do salonu z telewizorem i meblami wypoczynkowymi.

Sprawdź również: Wystrój jadalni – jak urządzić jadalnię?

Stół Tiago 2 Halmar biały Krzesło Corso Paged
Stół Tiago 2 Halmar biały Krzesło Corso Paged

Rekreacyjna funkcja pokoju dziennego doskonale łączy się z odprężającym obiadowym klimatem, dzięki czemu jadalnia z salonem w jednym pomieszczeniu stanowi absolutne centrum życia rodzinnego. W otwartej przestrzeni domownicy częściej się spotykają i nawiązują kontakt, co łatwo docenić przy pędzącym trybie życia. Co jednak z samym wyglądem wnętrza? Połączenie pod względem praktycznym jest bardzo wygodne, warto zwrócić uwagę również na kwestie stylistyczne podczas urządzania przytulnego salony z jadalnią.

Sprawdź również: Biuro w salonie – jak urządzić miejsce do pracy w salonie?

Jak urządzić salon z jadalnią w jednym pomieszczeniu?

Szukając inspiracji jak urządzić salon z jadalnią, należy pamiętać, że obie strefy urządzanego pomieszczenia posiadają swój własny charakter, który powinien zostać jasno podkreślony. Wyraźne oddzielenie części jadalnianej od tej wypoczynkowej można wykonać na wiele kreatywnych sposobów. Jedną z podstawowych sztuczek jest wykorzystanie samego układu mebli – w salonie znaleźć musi się przecież sofa lub zestaw wypoczynkowy. Zamiast ustawiać narożnik bezpośrednio przy ścianie, możemy wykorzystać go jako element dzielący pomieszczenie.

Sofa Oslo Wersal Narożnik Focus L Wersal
Sofa Oslo Wersal Narożnik Focus L Wersal

Sprawdź również: Kuchnia otwarta czy zamknięta – jakie rozwiązanie jest lepsze?

W dużym salonie świetnie sprawdzi się otwarty regał, który stanie na styku strefy wypoczynkowej i jadalnianej. Wystarczy subtelnie przyozdobić go książkami i roślinami doniczkowymi, aby taka kreatywna ścianka działowa dodała wnętrzu elegancji. Puchaty dywan w części wypoczynkowej również pomoże zarysować granicę, za którą znajdować się będzie kącik obiadowy.

Jak ustawić meble w salonie z jadalnią?

Poszukując najlepszego umiejscowienia dla mebli, warto wziąć pod uwagę względy praktyczne. Czasami może się okazać, że coś, co dobrze wygląda, niekoniecznie sprawdza się w codziennych sytuacjach. Jeśli chodzi o część jadalnianą, to meble obiadowe powinny stanąć jak najbliżej kuchni. Serwowanie posiłków stanie się wyjątkowo uciążliwe, jeśli w drodze do stołu trzeba będzie za każdym razem przechodzić przez strefę wypoczynkową, dlatego należy unikać takiego układu. Komplet krzeseł przy szerokim blacie najlepiej zaprezentuje się w okolicy okna, gdzie całość zostanie dobrze doświetlona naturalnym światłem. Jeśli salon z jadalnią okaże się zbyt ciemny, to wystarczy zastosować dodatkowe lampy stojące, które w połączeniu z ozdobnymi lustrami rozjaśnią pomieszczenie.

Sprawdź również: Szklana ściana w salonie – czy to dobry pomysł?

Lampa stojąca Modern Junior Kandela Lampa stojąca Fobos Kandela
Lampa stojąca Modern Junior Kandela Lampa stojąca Fobos Kandela

Jadalnia połączona z salonem – jakie meble dobrać?

Aranżacja łącząca funkcje pokoju dziennego z kącikiem obiadowym jest dosyć wymagająca pod względem stylistycznym, gdyż we wnętrzu pomieścić trzeba sporą ilość wyposażenia. Już sam stół i narożnik zajmą większą część dostępnej przestrzeni, a gdzie miejsce na dodatki takie jak komoda czy witryna? Wystrój salonu z jadalnią warto wykonać w oszczędnej formie, nakierowanej bardziej na minimalizm niż przepych. Pomoże to uniknąć chaosu aranżacyjnego, o który nietrudno w tak różnorodnej przestrzeni. Jeśli decydujemy się na meble tapicerowane, to w całym pomieszczeniu powinny być wykończone tą samą techniką. Oparcia krzeseł obite tkaniną velvet zaprezentują się najlepiej w towarzystwie sofy z identycznego materiału. W przeciwnym wypadku trudno o spójność stylistyczną, która w głównej mierze decyduje o charakterze całego wnętrza. Pod względem kolorystycznym również warto zadbać o korespondujące barwy, bo zbliżone odcienie będą się doskonale uzupełniać.

Aranżacja salonu z jadalnią w jednym pomieszczeniu to bardzo praktyczne rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się zarówno w mniejszych mieszkaniach, jak i w dużych salonach. Przytulny salon z jadalnią z pewnością stworzy wyjątkowy klimat podczas spędzania czasu z najbliższymi!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *