Sypialnia dla każdego z nas jest bezpieczną przystanią, w której możemy odpocząć po ciężkim dniu pracy, rozluźnić się i ukoić zmysły. Stworzenie odpowiedniego klimatu to gwarancja udanego wypoczynku, a najlepszym sposobem na wykreowanie odprężającej atmosfery jest zastosowanie naturalnych surowców. To właśnie sprawia, że sypialnie drewniane stają się coraz popularniejszym wyborem aranżacyjnym. Ciepłe wykończenie z widocznym rysunkiem słojów stworzy doskonałe warunki dla spokojnego snu, a także będzie się niezwykle stylowo prezentować. Jakie meble wybrać do sypialni z drewna?
Sprawdź również: Sypialnia z miejscem do pracy – jak urządzić?
Przeczytaj też: Wysokość szafki nocnej. Jak wysoka powinna być szafka nocna?
Wejdź na: Sypialnia w salonie – jak praktycznie urządzić?
Spis treści
Meble drewniane do sypialni – lite drewno czy meble fornirowane?
Wyposażenie sypialni musi być jak najbardziej funkcjonalne, a jednocześnie jego wykończenie stwarzać powinno przyjemny dla oka efekt wizualny. Lite drewno odznacza się trwałością i wytrzymałością, a dodatkowo jest surowcem niezwykle prestiżowym, z tego względu będzie doskonałym wyborem do pomieszczenia sypialnianego. Łóżko drewniane zdecydowanie stanowi niezwykle stylową bazę, a podręczne szafki nocne sprawią, że nocny wypoczynek stanie się jeszcze przyjemniejszy. W ofercie producentów można wybierać spośród wielu propozycji. Dlatego bez względu na to, jaki efekt próbujemy uzyskać, zawsze uda się znaleźć rozwiązania dopasowane do aranżacji. Do przestronnej sypialni dobrym wyborem będą gatunki o ciemnej barwie, takie jak orzech lub wiśnia. W ciasnych pomieszczeniach lepiej natomiast poszerzyć wizualnie przestrzeń jasnym drewnem – brzozą, świerkiem lub modrzewiem.
Sprawdź również: Ściana za łóżkiem w sypialni – jak urządzić?
Łóżko Desjo 50 140×200 Szynaka Meble | Szafka nocna Desjo 52 Szynaka Meble |
Sprawdź również: Jakie łóżko do sypialni wybrać?
Sypialnia drewniana to jednak nie tylko lite drewno – doskonałą alternatywą są meble fornirowane. Ta technika wykańczania frontów i blatów ma wiele zalet, dlatego jej popularność stale rośnie i warto się z nią zapoznać. Fornir to cienka warstwa drewnianej okleiny, którą mocuje się na powierzchni płyty meblowej. Zastosowanie takiego rozwiązania skutkuje nie tylko podwyższeniem trwałości produktu, ale dodatkowo pozwala uzyskać stylowy efekt. Zaletą forniru jest możliwość łączenia miękkich gatunków drewna z twardymi. Meble mogą być o wiele lżejsze, a przy tym zachowują naturalny i ekskluzywny wygląd. Kolejny atut to łatwość pielęgnacji. Meble fornirowane wystarczy od czasu do czasu przetrzeć zwilżoną ściereczką, aby utrzymać je w dobrej kondycji.
Komoda Velvet 45 Szynaka Meble Dąb Rustical | Szafa Desjo 06 Szynaka Meble |
Sprawdź również: Łóżko do małej sypialni – jakie wybrać?
Jakie meble wybrać do sypialni z drewna?
Po spokojnej nocy na komfortowym łóżku z pewnością przyjdzie pora na wybór odpowiedniego stroju, a nie w każdym mieszkaniu znajdziemy wydzieloną garderobę. Sypialnia drewniana musi w takim wypadku wygospodarować przestrzeń na solidną komodę z szufladami, w której swobodnie przechowamy bieliznę i pościel. Niezbędna będzie również stylowa szafa na ubrania, aby pomieścić całą odzież i pudełka z drobiazgami. Warto wziąć pod uwagę wybór modelu z lustrem na drzwiach frontowych. Jest to niezwykle praktyczny dodatek, który pozwala w prosty sposób powiększyć i rozjaśnić pomieszczenie. Poranny start można wyjątkowo ułatwić, ustawiając w wolnym kąciku gustowną toaletkę. Ustawione na niej lusterko i kosmetyki będą zawsze pod ręką, co doceni każda osoba, której zdarza się w pośpiechu rozpoczynać dzień.
Sprawdź również: Sypialnia na antresoli – jak urządzić?
Szafa S-3 Lima Halmar Dąb Sonoma | Komoda Milo 06 Szynaka Meble |
Sypialnia drewniana – naturalne wykończenie mebli!
Zastosowanie naturalnych surowców jest nie tylko dobre dla środowiska, ale zostanie dodatkowo docenione przez osoby zmagające się z uczuleniem na kurz. Szczególnie polecane jest w tym wypadku drewno sosnowe, które nie elektryzuje się. Jest to więc doskonały materiał na meble dla alergików, gdyż drobinkom kurzu trudniej jest osiadać na jego powierzchni. Nie zwalnia nas to oczywiście z regularnego odświeżania pomieszczenia, ale zdecydowanie ułatwi utrzymanie higieny. Kolejnym atutem drewnianego wykończenia sypialni jest jego ponadczasowość. Meble z tego naturalnego surowca są obecne w aranżacjach od zawsze. Wystarczy wybrać starannie wykończone modele sprawdzonego producenta, a będziemy się cieszyć nimi przez wiele lat. Jeśli tylko postawimy na produkty wysokiej jakości, to możemy mieć pewność, że nasza sypialnia drewniana nigdy nie wyjdzie z mody!