dwie sofy w salonie - aranżacja salonu z dwoma kanapami

Nowocześnie urządzone wnętrza rządzą się swoimi prawami. Dlatego też coraz częściej możemy spotkać aranżację salonu z dwiema sofami. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na większej przestrzeni wypoczynkowej w pokoju dziennym. Kolejną zaletą takiego wystroju pomieszczenia staje się dodatkowe miejsce na przenocowanie znajomych, którzy nas odwiedzą. Jednak czy narożniki już kompletnie odeszły w zapomnienie i stały się niemodne? Czy wstawienie do salonu dużego mebla w kształcie litery L lub P jest już pozbawione stylu? Sprawdź i dowiedz się jak ustawić dwie sofy w salonie! Przekonaj się, czy układ dwóch kanap będzie również odpowiedni do Twojego salonu!

Sprawdź również: Sofa czy narożnik – co wybrać do salonu?
Wejdź na: Wygodna sofa do spania codziennego, jaka będzie najlepsza?
Przeczytaj: Jaka kanapa do salonu będzie najlepszym wyborem?

Dwie sofy w salonie – stylowe rozwiązanie w pokoju dziennym!

Przed decyzją o zakupie dwóch sof do salonu najpierw zastanówmy się, czy mamy na nie wystarczająco przestrzeni. Taki układ mebli wypoczynkowych idealnie sprawdzi się w dużych jasnych pomieszczeniach. Dzięki szerokiej ofercie produktowej obecnie możemy wybierać pomiędzy wieloma stylami i kolorami mebli, dlatego takie rozwiązanie będzie dobrze wyglądać właściwie w każdej aranżacji salonu. Pamiętajmy jednak, żeby dwie sofy w salonie były pod jakimś względem do siebie podobne – gamą kolorystyczną czy motywem przewodnim.

Sprawdź również: Jakie wypełnienie kanapy – pianka czy sprężyny?

Sofa Monte Wersal Sofa Amorinito XL Halmar ciemnozielona
Sofa Monte Wersal Sofa Amorinito XL Halmar ciemnozielona

Salon z dwoma kanapami – jakie rozmiary mebli?

Aranżacja salonu z dwiema sofami daje możliwość wyboru ich zróżnicowanych rozmiarów mebli. Możemy zdecydować się na układ dwóch mebli o takiej samej długości lub wybrać ich odmienne wymiary. Do dyspozycji mamy dwu lub trzyosobowe modele sof. Możemy wybierać je wedle własnych preferencji. Zestawienie różnych długości sof wygląda równie dobrze, jak układ dwóch mebli o tych samych rozmiarach. Pod uwagę powinniśmy wziąć jednak wielkość pomieszczenia oraz istniejący już we wnętrzu wystrój, aby jak najlepiej dopasować do niego dwie sofy w salonie.

Przeczytaj: Wygodny wypoczynek do salonu – jaki zestaw wybrać?

Sofa Fuego Wersal Sofa Roberto Halmar ciemny popiel
Sofa Fuego Wersal Sofa Roberto Halmar ciemny popiel

Dwie sofy czy narożnik?

Zazwyczaj dobieramy meble do pokoju dziennego w taki sposób, aby z resztą dekoracji stanowiły gustowną wizję pomieszczenia. Jest to bardzo dobre myślenie, ponieważ wystrój pokoju staje się spójny i elegancki. Dlatego też szczególnie warto zadbać o wyjątkowy wygląd salonu z dwiema sofami. Taki wybór aranżacji może być dla nas pomocny, ale i również nieco skomplikowany. Decydując się na dwie kanapy do salonu ustawione w strategicznym miejscu w pokoju, powinniśmy pamiętać, aby zgrywały się one ze sobą oraz dodawały wnętrzu gustowności. Każda z sof może mieć inny kolor lub inny wzór. Ważne, żeby nie wprowadzały one niechcianego nieładu, tylko perfekcyjnie dopełniały wystrój salonu. Najlepiej, jeśli kolor sof będzie kompatybilny zarówno z kolorami pomieszczenia, jak i pasowały barwami do siebie.

Sofa Deluxe Wersal Sofa Oslo Wersal
Sofa Deluxe Wersal Sofa Oslo Wersal

Kiedy lepiej wybrać narożnik?

W niektórych pomieszczeniach lepiej sprawdzi się jednak narożnik. Między innymi w takich, które mają niewielką powierzchnię do zagospodarowania. W tej sytuacji będziemy musieli pomyśleć jedynie o aranżacji któregoś z kątów pokoju. Jeśli zdecydujemy się na dwie sofy w salonie, pamiętajmy o ich gabarytach w podwójnym wydaniu. Co więcej, jeśli salon ma pełnić również funkcję sypialni, narożnik będzie zdecydowanie wygodniejszym oraz bardziej przestronnym rozwiązaniem do spania dla dwóch dorosłych osób.

Sposób aranżacji naszego salonu zależy przede wszystkim od jego wielkości oraz naszego gustu. Jednak wstawienie do niego dwóch mebli wypoczynkowych to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Zastanów się nad takim sposobem wystroju Twojego pokoju dziennego! Dwie sofy w salonie to eleganckie rozwiązanie, które z pewnością odmieni salon w miejsce przyjazne codziennemu wypoczynkowi!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *