czy stół musi być w kolorze mebli

Wspólny posiłek to doskonała okazja, aby wzmocnić rodzinne więzi. Gustownie urządzony kącik obiadowy sprawia, że domownicy chętniej spędzają razem czas, dlatego wybór stołu może pochłaniać sporo uwagi. Większość osób zwraca uwagę przede wszystkim na wymiary blatu, czy też dodatkową funkcję rozkładania, ale równie ważne jest samo wykończenie mebla, w tym jego barwa. W tradycyjnych aranżacjach kolory stołów zazwyczaj nawiązują stylem do pozostałych elementów wyposażenia, ale nowoczesne wnętrza coraz częściej zrywają z tą zasadą. Czy stół musi być w kolorze mebli? Odważne połączenia wprowadzają świeżość i oryginalność, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby ustawić ciemny stół do jasnych mebli. Jaki kolor stołu do salonu wybrać? Czytaj dalej i sprawdź kilka wskazówek, dzięki którym ożywisz aranżację!

Sprawdź również: Jaki stół do salonu i jadalni wybrać?
Wejdź na: Ile miejsca na stół z krzesłami?

Jakie kolory stołów są modne?

Blat w centralnej części pomieszczenia mocno przyciąga uwagę, dlatego stawiając na odważne barwy, można wprowadzić do aranżacji intrygujący akcent. Rekordy popularności biją w ostatnim czasie blaty w kolorze marmurowym, które świetnie dopełnią wnętrze w stylu glamour.

Chętnie wybieranym rozwiązaniem jest także ciemny stół w salonie – wśród najciekawszych propozycji warto wymienić dymione szkło w głębokich odcieniach czerni lub też surowe blaty imitujące beton. Te ostatnie szczególnie dobrze zaprezentują się w aranżacjach industrialnych. Miłośnicy klasyki często stawiają stoły drewniane z litego drewna z mocno zarysowanym usłojeniem, natomiast dla odważnych polecić można jeszcze blaty w oryginalnym wykończeniu lastrico.

Stół Dallas Halmar Stół Halifax Halmar
Stół Dallas Halmar Stół Halifax Halmar

Jaki kolor stołu do ciemnych mebli?

Wnętrza utrzymane w nowoczesnej stylistyce często korzystają z czerni i szarości – fronty komód i szaf wyglądają wtedy wyjątkowo elegancko, a dzięki matowemu wykończeniu zyskują minimalistyczny charakter. Wadą ciemnych mebli jest jednak ich wpływ na optykę pomieszczenia, szczególnie w przypadku niewielkiego metrażu. Z tego powodu poleca się je przede wszystkim do przestronnych, dobrze doświetlonych salonów, gdzie nie wywołają przytłaczającego wrażenia.

Jaki kolor stołu do ciemnych mebli pozwoli uniknąć ponurej atmosfery? Doskonałym pomysłem będzie skorzystanie z siły kontrastów. Biały blat doskonale skomponuje się z czarnymi frontami, tworząc intrygującą monochromatyczną kompozycję. W przypadku ciemnych mebli dobrze sprawdzą się nowoczesne stoły do jadalni z neutralnymi kolorystycznie szklanymi blatami, które wywołają poczucie lekkości.

Stół Capital Halmar dąb złoty Stół Xavier Halmar jasny dąb
Stół Capital Halmar dąb złoty Stół Xavier Halmar jasny dąb

Jaki kolor stołu do białych mebli?

Trendem zdobywającym rosnącą popularność jest zwracanie się ku naturalnym materiałom, warto więc wykorzystać takie elementy podczas aranżacji salonu lub jadalni. Jaki stół do jasnych mebli wybrać, aby stworzyć harmonijne wnętrze? Mebel z drewnianym blatem będzie świetną propozycją dla wszystkich miłośników stylu rustykalnego, ale także dla fanów minimalizmu.

Trzeba przy tym pamiętać, że paleta odcieni jest mocno zależna od gatunku – delikatna barwa dębu sonoma płynnie wtapia się w tło, natomiast oryginalny kolor antycznej wiśni zdominuje aranżację.

Stół Vilmer Halmar Stół Corwin Bis Halmar
Stół Vilmer Halmar Stół Corwin Bis Halmar

Jaki kolor stołu do białych mebli? W tym przypadku można zdecydować się na odrobinę szaleństwa. Fronty w uniwersalnej bieli są doskonałym tłem nawet dla wyjątkowo odważnych kolorów, dlatego warto wybrać mocno kontrastujący blat. Jeśli jednocześnie koresponduje on z różnymi ozdobnymi akcesoriami, to efekt bywa naprawdę porywający.

Czy stół musi być w kolorze mebli?

Powyższe przykłady jasno pokazują, że eksperymenty z kolorystyką blatu wprowadzą świeżość i oryginalność do urządzanego wnętrza. Jednobarwne komplety mebli są coraz rzadziej wykorzystywane, aby uniknąć nudy w aranżacji. Czy stół musi być w kolorze mebli? Zdecydowanie nie jest to sztywna reguła, choć osoby nieczujące się pewnie nadal mogą korzystać z takiego bezpiecznego zestawu.

Warto pamiętać, że poza wykończeniem blatu pozostaje jeszcze kwestia wyboru nóg – od połyskującej stali chromowanej, aż po matowe płozy stołów loftowych. Podstawową zasadą jest zachowanie spójności kompozycyjnej, aby nie przytłoczyć przestrzeni, a jednocześnie delikatnie wyróżnić kącik obiadowy. Oryginalnie dobrany stół sprawi, że rodzinne spotkania staną się jeszcze przyjemniejsze!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *