Jaką witrynę do salonu wybrać

Salon to pomieszczenie zapewniające nam przede wszystkim komfortowy wypoczynek, ale nie można zapominać, że pełni również funkcje reprezentacyjne. To w nim przyjmujemy rodzinę i znajomych, przed każdym odwiedzającym nas gościem staramy się wypaść jak najlepiej. W zrobieniu dobrego wrażenia mogą nam pomóc odpowiednio dobrane meble. Obok mebli wypoczynkowych istotny jest również dobór innych mebli jak komody, szafki czy witryny. Ten ostatni, wracający do łask mebel, dzięki współczesnemu wzornictwu, nie musi kojarzyć się z przytłaczającą meblościanką czy nudnym kredensem. Przeglądając bogate katalogi producentów można odnaleźć różnorodne rozwiązania i wersje stylistyczne. Jaką witrynę do salonu wybrać? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Co wstawić do witryny w salonie?
Wejdź na: Jak wykorzystać regały w mieszkaniu?
Przeczytaj: Jaka komoda do salonu?

Jak wykorzystać witrynę w salonie?

Organizacja miejsca na pamiątki prezentujące bogatą przeszłość rodziny może okazać się sporym wyzwaniem. Nie zawsze uda się pomieścić wszystkie przedmioty na odsłoniętych półkach i regałach. O ile pojedyncze fotografie można elegancko oprawić w ramki i przywiesić na ścianie, o tyle ciężki album zasługuje na bardziej honorowe miejsce. Wyeksponowany za przeszklonymi drzwiczkami witryny do salonu będzie zachęcał do zagłębienia się w rodzinną historię.

Nowoczesna witryna to również nieoceniony element wyposażenia salonu w sytuacji, kiedy któryś z domowników cieszy się artystycznym hobby. Efektownie zaprezentować będzie można kreatywne prace dorastających dzieci, jak też uzdolnionych dorosłych. Za pomocą eleganckiej witryny dumnie wyeksponuje swoje skarby każdy miłośnik znaczków pocztowych, jak też osoba zbierająca kolekcjonerskie monety.

Sprawdź również: Barek w salonie – jak zaaranżować?

Witryna W-1 Lima Halmar biała Witryna Lionel LI-6 Bog-Fran
Witryna W-1 Lima Halmar biała Witryna Lionel LI-6 Bog-Fran

Idealne miejsce na pamiątki

Sposób korzystania z witryny nie jest oczywiście sztywno zdefiniowany, dlatego zakup tego mebla nie musi kojarzyć się wyłącznie z kultywowaniem rodzinnej tradycji. Równie dobrze w witrynie prezentować się będzie elegancka zastawa stołowa. Kreatywnie ustawiona porcelana wzbudzi podziw odwiedzających nas gości, a ponadto będzie zawsze pod ręką w trakcie serwowania poczęstunku i gorących napoi.

Dzięki witrynie unikniemy zbędnych wycieczek do kuchni po każdą dodatkową filiżankę czy talerz, co sprawia, że mebel nie tylko wzbogaci wystrój salonu, ale zaoferuje również nieocenione walory praktyczne. We wnętrzu przeszklonej witryny gustownie prezentować będą się także ozdobne rośliny, wazony i inne przedmioty pełniące czysto dekoracyjne funkcje.

Witryna Faro Typ 10 Dekort lewostronna Witryna Atlanta Typ 10 Dekort lewostronna
Witryna Faro typ 10 Dekort lewostronna Witryna Atlanta typ 10 Dekort lewostronna

Jaką witrynę do salonu wybrać?

Bogata oferta w zakresie rozmiarów i materiałów wykończenia pozwoli znaleźć witrynę odpowiednio korespondującą z wyposażeniem salonu. Jeśli dobieramy witrynę do zakupionego wcześniej kompletu, to w pierwszej kolejności warto sprawdzić modele dostępne w ramach posiadanej kolekcji. Większość producentów oferujących zestawy mebli salonowych posiada w opcji witryny dopasowane kolorystyką i stylem.

Znajdziemy wśród nich zarówno wąskie modele świetnie dopełniające niewykorzystane zakamarki, jak też witryny o większych gabarytach. Interesującą propozycją może być również witryna podwieszana, która pozwoli efektywnie zagospodarować miejsce nad niską komodą lub konsolą.

Poszczególne wersje różnią się od siebie nie tylko rozmiarem, ale też wykonaniem frontów. Jeśli oprócz miejsca do ekspozycji potrzebna będzie odrobina bardziej osobistej przestrzeni, to warto rozważyć wybór modelu z kilkoma zamkniętymi szufladami, bądź drzwiczkami pozbawionymi przeszkleń.

Witryna Pratto 10 Szynaka Meble Witryna Boston typ 10 Dekort
Witryna Pratto 10 Szynaka Meble Witryna Boston typ 10 Dekort

Wyjątkowe funkcjonalności witryn w salonie

Współczesne witryny posiadają ciekawe funkcjonalności, które zapewniają wygodne użytkowanie oraz intrygujące dopełnienie aranżacji. Można wśród nich wymienić efektowne podświetlenie szklanych półek za pomocą specjalnych taśm LED. Szczególnie dobrze sprawdzi się ono w przypadku mebli o ciemnym wykończeniu, znacząco uwydatniając walory prezentowanych przedmiotów.

Jeśli lubimy częste zmiany w aranżacji naszych ekspozycji, dobrym wyborem będą witryny wyposażone w system otwierania push-click oparty na siłownikach gazowych. Ułatwia on operowanie drzwiczkami, dzięki czemu układanie ozdób i pamiątek sprawi jeszcze większą radość.

Nowoczesna witryna to nie tylko wspaniały sposób na nadanie przestrzeni rodzinnego charakteru, ale również element mogący na nowo rozbudzić aranżowane wnętrze. Połączenie przeszklonych drzwi, lekkich podświetlonych półek i żywych dekoracji wniesie do pomieszczenia mnóstwo świeżości. Dzięki eleganckiej witrynie nasz salon z pewnością pozytywnie zapisze się w pamięci każdego przyjmowanego tam gościa!

Similar Posts

1 komentarz

  1. Niebywałe, że wcześniej tutaj nie wylądowałem… Tak wiele ciekawych, merytorycznych artykułów, które wszystkim polecam z całego serca! Świetnie sprawdza się do porannej kawki… 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *