Wysokość stolika kawowego

Trudno wyobrazić sobie wypoczynek w salonie bez narożnika lub sofy, na której można wygodnie się rozsiąść. Do pełni szczęścia brakuje wtedy już tylko drobnej przekąski i ciepłego napoju – z pomocą przychodzi więc stolik kawowy. Mimo niewielkich rozmiarów zajmuje on centralne miejsce w każdym salonie, dlatego jego stylistyka i kształty w dużej mierze decydują o charakterze całej przestrzeni. Każdą osobę urządzającą wnętrze czeka więc próba połączenia walorów estetycznych i praktycznych. Stolik kawowy to przecież nie tylko picie gorących napojów – dzieje się przy nim o wiele więcej! Równie dobrze możesz zagrać przy jego blacie w gry planszowe, zaserwować drobne przekąski, odłożyć pilot do telewizora, gazetę lub portfel. Jaki model wybrać, aby w pełni cieszyć się funkcjonalnością tego niepozornego mebla? Jaka wysokość stolika kawowego będzie odpowiednia? Sprawdź teraz i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Jaki stolik kawowy do salonu wybrać?
Wejdź na: Sofa czy narożnik – co wybrać do salonu?
Przeczytaj: Jaki stolik do narożnika wybrać?

Jaka wysokość stolika kawowego?

Kluczową kwestią przy zakupie ławy do salonu jest dokładne przemyślenie wymiarów. Eksperci od ergonomii doradzają, że stolik kawowy powinien swoją szerokością odpowiadać mniej więcej dwóm trzecim długości kanapy. Takie proporcje gwarantują, że zasiadanie przy nim będzie wygodne dla Ciebie i odwiedzających Twój salon gości. Warto przy tym zwrócić uwagę na kubaturę całego pomieszczenia – w ciasnej kawalerce lepiej postawić na model o mniejszych gabarytach, aby łatwiej dało się go razie potrzeby przestawić. Najważniejszym parametrem pozostaje jednak odległość blatu stolika kawowego od podłogi, gdyż to ona ma największy wpływ na funkcjonalność strefy wypoczynkowej. Nawet najpiękniejszy mebel stanie się utrapieniem, jeśli niedopasowany rozmiar będzie utrudniał codzienny relaks. Jaka powinna być wysokość ławy do salonu?

Sprawdź również: Jaki stolik kawowy do białych mebli?

Ława Manta Halmar Dąb San Remo Stolik Velvet 42 Szynaka Meble Dąb rustical
Ława Manta Halmar Dąb San Remo Stolik Velvet 42 Szynaka Meble Dąb rustical

Wysokość stolika do kawy a pozostałe meble w salonie

Poszukiwania optymalnego rozwiązania nie należą do najłatwiejszych, ale warto poznać kilka uniwersalnych wskazówek, które pozwolą zakupić dobrze dopasowany produkt. Złota zasada to dostosowanie wysokości ławy do mebla wypoczynkowego – niezależnie od tego, czy jest to narożnik, czy też sofa. Blat powinien znajdować się o 2,5 do 5 cm niżej od poziomu siedziska, aby można było wygodnie sięgać po odłożone pod ręką przedmioty. Taka wysokość stolika kawowego gwarantuje dodatkowo optymalne warunki do oglądania telewizji. Ława nie będzie przysłaniać w żaden sposób ekranu, a przy tym zaprezentuje się wyjątkowo schludnie w towarzystwie narożnika i sofy. Trudno jest niestety zjeść przy takim meblu obiad, gdyż wymaga to ciągłego pochylania się nad blatem. Niski stolik kawowy będzie idealny do cieszenia się drobnymi przekąskami i napojami, a pełnoprawny posiłek lepiej przenieść jednak do jadalni.

Sprawdź również: Okrągły czy prostokątny – który stolik kawowy wybrać?

Ława Tahoe TA-20 Bog-Fran Stolik Anzio Typ 8 Vivo
Ława Tahoe TA-20 Bog-Fran Stolik Anzio typ 8 Vivo

Jaka powinna być wysokość ławy do salonu?

Rosnącą popularnością cieszą się rozwiązania łączące w sobie funkcjonalność stolika okolicznościowego z tradycyjnym stołem. Osoby często spędzające czas przy planszówkach z pewnością docenią opcję regulowanej wysokości blatu, która uprzyjemni czas spędzony nad zestawem ulubionych gier. Świetnym wyborem na taką okazję jest rozkładany stolik kawowy, nad którym już nigdy nie będziesz musiał się schylać. Gabaryty takiego mebla są odrobinę większe niż w przypadku klasycznego niskiego stolika, choć dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów konstrukcje stają się coraz bardziej kompaktowe. Wysoka ława do salonu to doskonały wyborem dla osób aktywnych – dopasuje się zarówno do narożników z szerokimi podłokietnikami, jak również w zestawie z fotelami. Niezależnie od wybranego rozwiązania trzeba pamiętać o dopasowaniu całości do stylu pomieszczenia.

Stolik Dallas typ 67 Dekort Ława Diana H Halmar Biała
Stolik Dallas typ 67 Dekort Ława Diana H Halmar Biała

Spójność z aranżacją połączoną z walorami funkcjonalnymi pozwoli Ci zbudować wymarzoną strefę wypoczynkową w salonie! Szeroką ofertę stolików i ław do salonu znajdziesz w naszych salonach stacjonarnych, jak i w sklepie online Mebi.pl!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *