Ściana telewizyjna w salonie - aranżacja ściany za telewizorem

Współczesne telewizory mają coraz mniej wspólnego ze swoimi historycznymi poprzednikami, bo tradycyjny odbiór programów to obecnie tylko jedna z wielu funkcji tego urządzenia. Do dyspozycji pozostaje jeszcze połączenie z internetem, przeglądanie wspólnych zdjęć, a nawet gra na ulubionej konsoli. Ściana telewizyjna staje się przez to interaktywnym centrum rozrywki, przy którym odpoczywa zwykle cała rodzina. W najnowszym sprzęcie ekran ma nawet kilkadziesiąt cali, a umiejętne wkomponowanie go w aranżację może stać się nie lada wyzwaniem. Jak urządzić ścianę za telewizorem, aby podkreślała elegancję dekorowanego wnętrza? Przeczytaj kilka sprawdzonych wskazówek!

Sprawdź również: Jak urządzić salon z kominkiem?
Przeczytaj: Jak urządzić kawalerkę?
Wejdź na: Ściana za łóżkiem w sypialni – jak urządzić?

Ściana telewizyjna – jakie meble wybrać?

Szeroki ekran kojarzy się przede wszystkim z przestrzenią salonową, choć niektórzy lubią oglądać seriale również w kuchni, albo wypoczywając na wygodnym materacu w sypialni. Każda z tych przestrzeni wymaga indywidualnego podejścia, ale zawsze ściana telewizyjna potrzebuje mebla, który stanie się bazą wyjściową dla urządzanej strefy multimedialnej. W przestronnym pokoju dziennym najlepiej sprawdzi się klasyczna szafka RTV. Do nowoczesnego wnętrza zaproponować można wariant z frontami wykończonymi na wysoki połysk. W tradycyjnym salonie dobrze wyglądać będzie szafka pod TV z litego drewna. Natomiast do przestrzeni w stylu loftowym poleca się modele wsparte na metalowych płozach.

Sprawdź również: Co zamiast szafki RTV?

Ściana telewizyjna w sypialni to z kolei doskonała okazja, aby wykorzystać podwieszany uchwyt, który pozwala całkowicie zrezygnować z szafki RTV. Takie rozwiązanie będzie najlepszym wyborem we wszystkich wnętrzach o ograniczonym metrażu. W nowoczesnych aranżacjach zastosować można jeszcze jedno ciekawe połączenie – ekran wiesza się na uchwycie, a mebel ustawiony poniżej pełni już tylko funkcję dekoracyjną. Na jego blacie stanąć mogą ozdobne drobiazgi, pamiątkowe zdjęcia i rośliny doniczkowe.

Ściana telewizyjna w salonie

Ściana telewizyjna w salonie – jak urządzić?

Wybór szafki pod TV to dopiero początek przygody aranżacyjnej ściany telewizyjnej. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie efektownego tła, na którym ekran uzyska należytą ekspozycję. W tym celu wykorzystać można drewniane listwy, tapety z subtelnym wzorem, w stylu loftowym sprawdzą się materiały imitujące beton lub cegły.

Nowoczesna ściana telewizyjna w salonie nie powinna odciągać uwagi od obrazu wyświetlanego na ekranie, dlatego najlepiej zdecydować się na stonowaną kolorystykę. Praktycznym pomysłem na ścianę telewizyjną w salonie może być gotowy panel TV wykonany z płyty meblowej. Całość doskonale uzupełni zestaw podwieszanych półek – staną na nich pady do konsoli lub ozdobne świece i kadzidełka.

Aranżacja ściany telewizyjnej w salonie

Na której ścianie powiesić telewizor?

Dekoracje ściany telewizyjnej i korespondujące ze stylem pomieszczenia meble do salonu są niezwykle ważne, ale równie istotną kwestią pozostaje samo umiejscowienie ekranu. Sporym błędem jest zawieszenie telewizora bezpośrednio naprzeciwko okien. W pogodne dni odbijające się światło słoneczne tworzy refleksy utrudniające oglądanie ulubionych filmów. Ściana telewizyjna w salonie powinna znajdować się w zacienionym miejscu, więc doskonałym pomysłem będzie wykorzystanie obecnych we wnętrzu zagłębień i wnęk.

Jeśli układ pomieszczenia wymusza zawieszenie ekranu w okolicy okna, to warto zainwestować w rolety. Pozwolą one w razie potrzeby odciąć się od promieni słonecznych, dzięki czemu w strefie relaksu zapanuje kinowy klimat.

Ścianę za telewizorem warto delikatnie podkreślić ciepłym światłem o niskim natężeniu, gdyż minimalizuje to zmęczenie wzroku podczas długich wieczornych seansów. Doskonale sprawdzi się klasyczna lampa stojąca, ale można pomyśleć również o nowoczesnych taśmach LED-owych, lub reflektorach zamontowanych w suficie podwieszanym. Podkreślona delikatną poświatą ściana telewizyjna sprawi, że goście odwiedzający Twój salon z pewnością na długo go zapamiętają!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *