Regał jako ścianka działowa

Otwarte przestrzenie stają się coraz popularniejszym elementem nowoczesnych domów i mieszkań. Ich ogromną zaletą jest optyczne powiększenie naszych czterech kątów, a także możliwość doprowadzenia światła dziennego do wszystkich zakamarków. Otwarta przestrzeń jest niewątpliwie bardzo stylowa, ale bez podzielenia jej na strefy może stać się mało funkcjonalna. W trakcie urządzania przestronnego pomieszczenia pojawia się wiele wyzwań – w jaki sposób rozgraniczyć przestrzeń aneksu kuchennego od przestrzeni salonowej? Jak wydzielić miejsce do pracy, a gdzie stworzyć bezpieczny kącik zabaw dla dzieci? Coraz częściej wykorzystywany jest regał jako ścianka działowa do oddzielenia pokoju czy salonu od pozostałych części!

Sprawdź również: Co wstawić do witryny w salonie?
Wejdź na: Jak wykorzystać regały w mieszkaniu?
Przeczytaj: Jak oddzielić salon od kuchni?

Regał jako ścianka działowa czy karton-gips – co lepiej wybrać?

Poszukując najlepszego sposobu na wydzielenie stref w pomieszczeniu warto porównać dwa najczęściej stosowane rozwiązania – klasyczna ścianka z karton-gipsu i mobilny regał działowy. Ta pierwsza opcja wiąże się po pierwsze z dość inwazyjnym procesem budowy, po drugie tego rodzaju przegrody nie da się później przestawić. Tych ograniczeń nie posiadają natomiast poręczne regały, które możemy łatwo przesunąć i dostosować do potrzeb. Niewątpliwie zaletą zastosowania regału jako ścianki działowej jest również oszczędność miejsca w pomieszczeniu. Na szerokich półkach zyskujemy przestrzeń do przechowywania, której prędzej czy później zawsze zaczyna brakować w każdym mieszkaniu. Dolną część mebla lepiej zagospodarować ciężkimi, często używanymi przedmiotami. Dzięki temu łatwiej będzie po nie sięgnąć, kiedy będą potrzebne. Górne półki doskonale sprawdzą się z kolei jako przestrzeń na ozdobne dodatki, które uzyskają najlepszą ekspozycję znajdując się na linii wzroku.

Sprawdź również: Szafa jako ścianka działowa – jak zaaranżować?

Regał Velvet 18 Szynaka Meble Dąb rustical Regał Velle 16 Szynaka Meble
Regał Velvet 18 Szynaka Meble Dąb rustical Regał Velle 16 Szynaka Meble

Otwarty regał dzielący pokój!

Podział każdej przestrzeni powinien zostać dokładnie przemyślany, aby nie wprowadzić do pomieszczenia poczucia przytłoczenia. Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się otwarte regały dzielące pokój, które ze względu na brak tylnej ścianki pozwalają zajrzeć w głąb pomieszczenia. Ustawione za meblem biurko stanie się doskonałym miejscem do pracy. Taka ścianka działowa w postaci regału pozwoli przechować dokumenty i materiały, dzięki czemu będą cały czas na wyciągnięcie ręki. Otwarta konstrukcja mebla będzie przepuszczać światło, dzięki czemu nasz kącik pozostanie jasny i nie będziemy czuć się w nim zamknięci. Wszystkie prace biurowe staną się dzięki temu czystą przyjemnością.

Sprawdź również: Szklana ściana w salonie – czy to dobry pomysł?

Regał REG-3 Lima Halmar Dąb Sonoma Regał Velvet 18 Szynaka Meble Dąb czarny
Regał REG-3 Lima Halmar Dąb Sonoma Regał Velvet 18 Szynaka Meble Dąb czarny

Zabudowane regały jako ścianki działowe!

Taka propozycja zostanie szczególnie doceniona przez właścicieli kawalerek, gdzie szczególną uwagę trzeba poświęcić na oddzielenie części salonowej od tego bardziej osobistego, roboczego fragmentu mieszkania. Warto zdecydować się wtedy na regał zamknięty, który pozwoli uzyskać całkowitą prywatność znajdującej się za meblem przestrzeni. Należy jednak dokładnie sprawdzić, z czego wykonana jest tylna ścianka. Może się okazać, że zobaczymy tam mało reprezentacyjne wykończenie w postaci dykty. Wydawać by się mogło, że skreśla to możliwość wykorzystania takiego regału jako ścianki działowej. Nic bardziej mylnego! Wystarczy położyć tam ciekawą fototapetę lub plakat, a całość nabierze całkowicie spersonalizowanego charakteru.

Regał Velvet 17 Szynaka Meble Dąb rustical Regał REG-2 Genua Halmar
Regał Velvet 17 Szynaka Meble Dąb rustical Regał REG-2 Genua Halmar

Ścianka działowa z regału a aranżacja pomieszczenia!

Regał to mebel, który jest nie tylko bardzo funkcjonalny, ale także dodać może mnóstwo stylu. W aranżacji loftowej doskonale zaprezentują się modele o solidnej metalowej konstrukcji, często posadowione na szerokich płozach. Regał jako ścianka działowa doskonale dopełni również wystrój glamour, wystarczy wybrać model na błyszczącym ozdobnym stelażu, najlepiej wyposażony w eleganckie szklane półki. Oprócz rodzajów wykończenia warto również poeksperymentować z wysokością i asymetrycznymi kształtami. Regał jako ścianka działowa będzie się świetnie prezentował np. w kształcie schodków, stopniowo odsłaniając kryjącą się za nim przestrzeń. Jedynym ograniczeniem pozostaje nasza kreatywność, warto jednak pamiętać, że wybrany regał powinien pasować stylem do pozostałych mebli obecnych w pomieszczeniu, jak komody czy stylowe przeszklone witryny.

Regał jako ścianka działowa idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach, w których nie możemy sobie pozwolić postawienie dodatkowej ściany. Jest to stylowe i coraz częściej spotykane rozwiązanie w kawalerkach, jak i nieco większych mieszkaniach.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *