biała sypialnia - aranżacja jasnej sypialni

Nieskomplikowane style urządzania pomieszczeń są coraz bardziej zauważalne w nowoczesnych i zarazem funkcjonalnych domach. Wiele osób aranżujących domowe przestrzenie stawia na ponadczasowe kolory mebli czy ścian oraz na łatwość utrzymywania porządku na co dzień. Modernistyczne meble mają zazwyczaj proste zakończenia, nie są zbyt masywne, dlatego bez problemu można jest czyścić, a także przesuwać wedle potrzeby. Najprostszym rozwiązaniem w takim przypadku jest nowoczesna biała sypialnia, która nie tylko stanie się praktycznym pomieszczeniem do odpoczynku, ale i elegancką przestrzenią ozdobną domu czy mieszkania. Jak urządzić nowoczesną białą sypialnię? Czy białe meble to dobry wybór do sypialni? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Salon z białymi meblami – jak urządzić pokój z jasnymi meblami?
Dowiedz się więcej: Ciemne meble do salonu – jak urządzić salon z ciemnymi meblami?
Wejdź na: Sypialnie drewniane – jakie meble wybrać?

Biała sypialnia – dla kogo?

Biel jest najczęściej kojarzona ze sterylnością, higieną i świeżością. Określenia te są bardzo pozytywne i przywołują na myśl same korzystne konotacje. Przed decyzją o aranżacji naszej sypialni w białym klimacie, pomyślmy jednak, czy właśnie na tym na zależy. Wertując sieć internetową w poszukiwaniu hasła – biała sypialnia – aranżacje, na pewno trafimy na jasne pomieszczenia z dużą ilością światła i przestrzeni. Musimy zatem odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w takiej aranżacji będzie mi się dobrze odpoczywać? Istnieją bowiem osoby, które wolą przyciemnione, mocno przesiąknięte konkretną aurą sypialnie.

Nie zapominajmy oczywiście o tym, że nawet w całkowicie białej sypialni możemy dodać takie akcenty dekoracyjne, które stworzą upragnioną, bardziej przytulną przestrzeń. Świetnym przykładem są rodzinne zdjęcia umieszczone w rustykalnych ramkach, czy ozdobne makramy, dodające pomieszczeniu przytulności. Tak, jak w przypadku każdego innego pomieszczenia, białą sypialnię również możemy zaaranżować według własnych potrzeb po to, aby zapewnić sobie maksymalnie dopasowaną do nas przestrzeń wypoczynkową.

aranżacja białej sypialni

Biała sypialnia – o czym należy pamiętać?

Decydując się na białą sypialnię, musimy pamiętać o kilku kwestiach, znacznie podwyższających komfort użytkowania pomieszczenia. Jeśli zależy nam na śnieżnobiałej farbie na ścianach, poszukajmy przede wszystkim takiej, którą z łatwością można wyczyścić mokrą ściereczką nasączoną wodą z płynem. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób posiadających dzieci i zwierzęta. Biała sypialnia jest bez wątpienia „idealnym” miejscem do pozostawiania rysunków małych artystów i śladów łap naszych ukochanych pupili.

Kolejną ważną sprawą jest ustawienie mebli w białej sypialni. Jeśli wiemy, że mamy tendencję do częstego przemeblowywania pomieszczeń, zmiany ułożenia masywnych elementów w sypialni, zastanówmy się nad umiejscowieniem mat na wysokości łóżka, komody czy szafy na ubrania. Aranżacje sypialni z białymi meblami warto maksymalnie zoptymalizować także poprzez ustawianie wspomnianych mebli nie bezpośrednio przy samej ścianie. Delikatna przerwa między białą ścianą, a na przykład łóżkiem, znacznie pomoże w zachowaniu ściany w czystości tak, aby przy zmienianiu miejsca podłoża do snu nie było konieczności pokrywania ściany dodatkową warstwą farby.

Sprawdź również: Sypialnia na antresoli – jak urządzić?

Nowoczesna biała sypialnia – czym się wyróżnia?

Zarówno biała nowoczesna sypialnia, jak i wiele innych modernistycznych rozwiązań, wyróżnia się prostotą użytkowania na co dzień oraz funkcjonalnością. Wykorzystywane jest każde miejsce, w którym można umieścić dodatkowe schowki po to, aby część ekspozycyjna pomieszczenia pozostawała w ładzie i porządku. Najczęściej nowoczesne meble sypialniane charakteryzują się brakiem uchwytów, dzięki czemu mamy o kolejny element mniej do dokładnego czyszczenia w sypialni.

Sypialnie z białymi meblami w nowoczesnym stylu są ponadto bardzo często urządzane z fragmentami lub w całości utrzymane w wysokim połysku wykończenia. Rozwiązanie to dodatkowo ułatwia dbanie o czystość mebli. Można bowiem z łatwością przetrzeć blaty wilgotną ściereczką, nie obawiając się, że kurz zagnieździ się w drewnianych słojach, niejednokrotnie widocznych na rustykalnych meblach z litego drewna.

Przeczytaj: Ściana za łóżkiem w sypialni – jak urządzić?

biała sypialnia - aranżacja jasnej sypialni

Sypialnia z białymi meblami – jak urządzić?

W trakcie wyboru białych mebli do sypialni szczególnie pomocna może okazać się ich funkcjonalność. Tworzywo, z jakiego zostały zrobione, sposób otwierania oraz liczebność schowków. Decyzja o określonym ustawieniu mebli należy oczywiście do osób, które w danej sypialni będą spać. Najczęściej podstawowymi jednak meblami są: łóżko sypialniane, szafa, komoda i stoliki nocne. Ostatnia z pozycji nie zawsze sprawdzi się, jeśli mamy nieco mniejsze pomieszczenie. W takim przypadku możemy zrezygnować również z szafy lub komody, umieszczając w sypialni wyłącznie łóżko, które jest oczywiście podstawą, i jeden z dwóch mebli służących do przechowywania przedmiotów codziennego użytku.

Myśląc nad aranżacją sypialni z białymi meblami, zwróćmy szczególną uwagę na wygląd zagłówka przy łóżku. Może on stać się swoistą dekoracją pomieszczenia. Elegancko zdobione tapicerowane wezgłowie w towarzystwie szykownych poduszek nie tylko zwróci uwagę estetów, ale i zapewni wygodny odpoczynek oraz sen na co dzień.

Urządzając sypialnię z białymi meblami, pamiętajmy o tym, że zawsze możemy dodać do pomieszczenia jakiś delikatny pastelowy kolor, który nieco ją ożywi. Mowa tu na przykład o jasnym różu, rozbielonym błękicie, czy lekko nasyconej mięcie.

Sprawdź również: Ciemna sypialnia – jak urządzić?

aranżącja białej sypialni

Jaki kolor ścian w sypialni do białych mebli?

Postanowienie o zakupie białych mebli do sypialni jest bardzo praktyczną decyzją. Sypialnie z białym łóżkiem oraz innymi jasnymi elementami wystroju są bardzo elastyczne w trakcie ich dekorowania czy modyfikacji koncepcji obecnego stylu pomieszczenia. Nierzadko wystarczy zmiana ozdób, dołożenie kilku koców i narzut, a „zimna” śnieżnobiała sypialnia stanie się przytulną przestrzenią do odpoczynku w wersji boho. Spróbujmy zatem odpowiedzieć na pytanie – białe meble w sypialni – jaki kolor ścian wybrać?

Kolor ścian w sypialni do białych mebli jest kwestią niezwykle otwartą i zależną wyłącznie od preferencji mieszkańców domu. Możemy zdecydować się na białe ściany, ale przy tym pamiętajmy, że często biel bieli nierówna. Sklepy z asortymentem budowlanym oferują ogromną paletę białych barw. Mogą one być jasne, ciepłe, przełamane oraz lekko śmietankowe.

Pozostając w temacie białej sypialni zwróćmy także uwagę na to, że możemy wykorzystywać różnego rodzaju faktury na ścianach, umieszczając fototapety, drewniane elementy albo kamienne białe ściany, które ciekawie ozdobią przestrzeń.

Ogromną zaletą pomalowania ścian w sypialni na biało jest łatwość zaaplikowania innego koloru. Jeśli zatem zdecydujemy w przyszłości, że wolimy, aby jedna ze ścian była w odmiennej barwie, czy też zapragniemy generalnego remontu całego pomieszczenia, będziemy mogli od razu pomalować sypialnię zakupioną farbą, bez konieczności wcześniejszego długiego przygotowywania powierzchni do zmiany koloru.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *