szafa w salonie - aranżacja salon z szafą

Przestrzeń salonowa jest wyjątkowo elastyczna, a dzięki odpowiedniemu wyposażeniu zaspokoi nie tylko potrzeby wizualne, ale również te praktyczne. Pokój dzienny to zazwyczaj największe pomieszczenie w mieszkaniu, dlatego warto pożytecznie wykorzystać dostępne metry kwadratowe. Wnętrze o funkcji reprezentacyjnej jest zwykle zdominowane przez witryny i komody, ale w niejednym mieszkaniu przyda się klasyczna szafa w salonie. Aranżacje uwzględniające większą ilość przestrzeni do przechowywania zapewniają domownikom komfort i wygodę, łatwiej jest również zadbać o porządek. Szukasz mebla, który nie tylko zachwyci eleganckim wyglądem, ale dodatkowo zaoferuje miejsce na wszystkie niezbędne przedmioty? Czytaj dalej i poznaj przydatne wskazówki!

Sprawdź również: Szafa jako ścianka działowa – jak zaaranżować?
Wejdź na: Szafa przesuwna czy otwierana, którą wybrać?
Przeczytaj: Niewidoczna szafa w salonie – jak zaaranżować?

Szafa w salonie – jaką spełnia funkcję?

Świąteczne obiady z rodziną, wieczorne spotkania ze znajomymi, popołudniowy relaks przy serialu – w pokoju dziennym zawsze dużo się dzieje. Na każdą okazję trzeba się jednak przygotować, a najlepszym miejscem na wszystkie drobiazgi będzie duża szafa do salonu. Pomysły na jej wykorzystanie mogą być różne, ale z pewnością wszystkie półki szybko się zapełnią.

Pojemna szafa w salonie ukryje nie tylko używane na co dzień akcesoria, ale również wszystko to, co nie zmieściło się w innych pokojach – zimowe kurtki z holu, rzadko używane suknie i garnitury z garderoby, a także prześcieradła i pościel z sypialni. Jeśli pomieszczenie służy również jako jadalnia, to z pewnością szafa w salonie z przyda się na odświętną zastawę stołową, aby dodatkowe filiżanki, talerze i sztućce były zawsze pod ręką.

Szafa York Y-7 Bog-Fran Szafa IVO IV-9 Bog-Fran
Szafa YORK Y-7 Bog-Fran Szafa IVO IV-9 Bog-Fran

Szafa na całą ścianę w salonie – czy to dobry pomysł?

Szczególnie popularnym rozwiązaniem w nowoczesnych aranżacjach jest wykorzystanie pełnej zabudowy szafy w salonie, która rozciąga się od podłogi aż po sufit. Takie meble wykonuje się na wymiar, aby idealnie dopasować je do kształtów pomieszczenia. Z pewnością jest to jedna z droższych alternatyw, ale pozwala osiągnąć spektakularne efekty.

Szafa w salonie na całej ścianie będzie nie tylko wyjątkowo pojemna, ale mocno wpłynie na estetykę pomieszczenia. W linii zabudowy często umieszcza się np. wnękę na telewizor i sprzęt multimedialny, warto uwzględnić również otwarte lub przeszklone półki, na których staną ozdoby i rośliny doniczkowe. Szafę przygotowaną na wymiar można w pełni spersonalizować, dzięki czemu uda się wcielić w życie nawet najbardziej nietypowe pomysły.

Sprawdź również: Szafa na całą ścianę – czy to dobre rozwiązanie?

Szafa w salonie w bloku – jaka będzie najlepsza?

Pojemny mebel przyda się przede wszystkim w ciasnych mieszkaniach, w których trudno znaleźć miejsce na wszystkie drobiazgi. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji, które mają ogromne znaczenie dla estetyki pomieszczenia. Duża szafa w małym salonie może wprowadzić uczucie przytłoczenia, dlatego warto pamiętać o różnych sztuczkach optycznych.

W ciasnym pomieszczeniu bezpieczniej jest unikać ciemnych kolorów, dlatego najlepiej sprawdzą się meble o białych lub kremowych frontach. Jasne barwy w połączeniu z dużą ilością światła sprawią, że nawet spora szafa w salonie w bloku będzie wyglądać dobrze.

Szafa YORK Y-9 Bog-Fran Szafa przesuwna IRMA IM-15 Bog-Fran
Szafa YORK Y-9 Bog-Fran Szafa IRMA IM-15 Bog-Fran

Aranżacja szafy w salonie – drzwi przesuwne czy klasyczne?

Meble do przechowywania muszą mieć funkcjonalny podział i układ półek, ale na wygodę użytkowania wpływa również sam sposób ich otwierania. Nie bez znaczenia są także kwestie estetyczne, gdyż szafa w salonie musi płynnie wpisywać się w charakter pomieszczenia. Szafy przesuwne mogą niektórym osobom kojarzyć się głównie z meblami ustawionymi w ciasnym holu lub korytarzu – nic bardziej mylnego! Takie rozwiązanie idealnie pasuje do pokoju dziennego w stylu nowoczesnym, będzie doskonałym wyborem szczególnie w sytuacji, gdy korzystając z szafy, blokowalibyśmy np. wyjście na balkon.

Szafa Atlanta typ 03 Dekort z lustrem Szafa Porti 70 Szynaka Meble dąb antyczny
Szafa Atlanta typ 03 Dekort z lustrem Szafa Porti 70 Szynaka Meble dąb antyczny

Jeśli urządzany pokój jest wyjątkowo przestronny i szafa z drzwiami otwieranymi nie stanowi ograniczenia, to śmiało, można wybrać mebel ze skrzydłami uchylnymi. Sporą zaletą będzie tu fakt, że możemy otworzyć tylko pojedynczą sekcję – korzystając z drzwi przesuwnych odsłaniamy całe wnętrze szafy, co nie zawsze jest pożądane, jeśli akurat przyjmujemy w salonie gości, a zapomnieliśmy o zadbaniu o porządek na półkach.

Szafa w salonie może pełnić wiele przydatnych na co dzień funkcji. W przestronnych pomieszczeniach warto zainwestować w stylową szafę, która nada wyjątkowego charakteru całemu wnętrzu. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pozwolą Ci wybrać odpowiednią szafę do salonu!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *