gabinet w domu - aranżacja

Gabinet w domu jeszcze do niedawna kojarzył się wyłącznie z pracującym na własną rękę księgowym, architektem prowadzącym biuro projektowe czy też adwokatem w jednoosobowej kancelarii prawnej. Rosnąca popularność pracy zdalnej sprawia, że biuro w mieszkaniu to już nie tylko luksus przypisywany ludziom prowadzącym firmę. Funkcjonalny gabinet doceni zarówno kreatywny freelancer, jak i każdy człowiek przynoszący od czasu do czasu obowiązki służbowe do domu. Dostosowana do potrzeb przestrzeń posłuży przede wszystkim zapracowanym rodzicom, ale skorzystają z niej również przygotowujące się do egzaminów dzieci. Jak urządzić biuro w domu? Jakie meble do domowego gabinetu wybrać? Sprawdź teraz!

Sprawdź również: Sypialnia z miejscem do pracy – jak urządzić?
Przeczytaj też: Jaki fotel biurowy wybrać?
Wejdź na: Jaka wysokość biurka będzie optymalna do pracy?

Biuro w domu – atmosfera sprzyjająca działaniu!

Biuro w mieszkaniu powinno stanowić spokojną przystań, w której z łatwością oddamy się produktywnej pracy. Stworzenie takiego klimatu wymaga przede wszystkim umiejętnego doboru kolorystyki, która pozwoli zachować pełne skupienie. Będzie to szczególnie ważne dla osób wykonujących złożone, powtarzalne czynności, np. związane z przygotowywaniem dokumentów i faktur. Do tego typu prac najlepiej stworzyć aranżację biura w klasycznych, stonowanych barwach – ciemne szlachetne drewno w domowym gabinecie uspokoi myśli. Osoby wykonujące zlecenia bazujące na kreatywności mogą natomiast pójść w zupełnie przeciwnym kierunku – grafik poszukujący świeżych pomysłów zapewne lepiej odnajdzie się w żywej kolorystyce. Nowoczesne biuro w domu z białym wykończeniem i dodatkami pełnymi kontrastów pobudzi wyobraźnię i ułatwi realizację prac wymagających innowacyjnego myślenia.

Sprawdź również: Domowa biblioteczka – jakie meble wybrać?

Meble do domowego gabinetu – jakie wybrać?

Bazą każdej przestrzeni do pracy jest zazwyczaj biurko, nie inaczej będzie w przypadku domowego gabinetu. Szerokość blatu, ilość szuflad i szafek – wszystko to należy dokładnie przemyśleć i dostosować do indywidualnych przyzwyczajeń. Osoby korzystające z małego laptopa mogą potrzebować miejsca na dodatkowy monitor, a jeśli wykonywane obowiązki wymagają tworzenia fizycznych kopii dokumentów, to warto w zasięgu ręki ustawić drukarkę. Doskonałym uzupełnieniem dla biurka w gabinecie będzie otwarty regał – na jego półkach z łatwością uporządkujemy segregatory i teczki.

Biurko Velvet 37 Szynaka Meble Dąb czarny Biurko Velvet 37 Szynaka Meble Dąb rustical
Biurko Velvet 37 Szynaka Meble Dąb czarny Biurko Velvet 37 Szynaka Meble Dąb rustical

Aranżacja biura w domu nie może się obejść bez ergonomicznego krzesła, które złagodzi negatywne skutki długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej. Najlepiej wybrać model oferujący szerokie zakresy regulacji. Opcja dostosowania wysokości siedziska względem podłogi to w dzisiejszych czasach absolutny standard, natomiast warto zwrócić uwagę na ruchome podłokietniki i zmienny kąt pochylenia oparcia. Tego rodzaju funkcje sprawiają, że zakupiony fotel uda się w pełni dostosować do sylwetki użytkownika, co zapewni najwyższy komfort pracy.

Sprawdź również: Fotel do pracy przy komputerze – jaki wybrać?

Regał Velle 16 Szynaka Meble Regał Velle 18 Szynaka Meble Dąb rustical
Regał Velle 16 Szynaka Meble Regał Velvet 18 Szynaka Meble Dąb rustical

Pokój biurowy w domu – idealne miejsce na spotkania!

Gabinet w domu to nie zawsze prywatna przestrzeń, w której będziemy spędzać czas w samotności. Wiele zawodów wymaga przyjmowania kontrahentów na żywo, aby omówić z nimi szczegóły dotyczące realizacji projektu. Dobrym pomysłem może być wtedy znalezienie w biurze miejsca na niewielkie sofy lub komplet foteli. Taki zestaw w połączeniu z elegancką ławą pozwoli stworzyć reprezentacyjny kącik, w którym profesjonalnie przyjmuje się klientów. Domowy gabinet służący spotkaniom z kontrahentami warto również wyposażyć w przeszkloną witrynę – będzie ona doskonałym sposobem na zaprezentowanie posiadanych certyfikatów, dyplomów i referencji.

Sprawdź również: Biuro w salonie – jak urządzić miejsce do pracy w salonie?

Witryna Desjo 01 Szynaka Meble Witryna Mosaic 10 Szynaka Meble
Witryna Desjo 01 Szynaka Meble Witryna Mosaic 10 Szynaka Meble

Gabinet w domu – istotne oświetlenie!

Wygodę użytkowania domowego biura można znacznie poprawić, stosując odpowiednio dobrane oświetlenie. Długotrwała praca przy ekranie komputera i dokumentach często skutkuje zmęczeniem wzroku, dlatego warto zapobiegać tego typu problemom. Jeśli tylko istnieje taka możliwość, to na biuro w domu najlepiej wybrać pomieszczenie, do którego dociera duża ilość naturalnych promieni słonecznych. W przeciwnym wypadku ulgę przyniesie tak prosty dodatek, jak ustawiona na biurku lampka. Nie bez znaczenia jest przy tym temperatura barwowa zamontowanych żarówek – o wiele wydajniej pracuje się przy zimnym, białym świetle. Ma ono działanie pobudzające, co pozwala lepiej zmotywować się do pracy.

Jasne, dobrze wyposażone biuro sprawi, że z łatwością sprostasz wszelkim czekającym Cię służbowym obowiązkom!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *