Sypialnia z miejscem do pracy - aranżacja

Postępujące zmiany technologiczne w połączeniu z wysokim tempem życia sprawiają, że wykonywanie obowiązków zawodowych we własnym domu lub mieszkaniu przestaje być czymś nadzwyczajnym. Mnóstwo rzeczy możemy uzgodnić i wykonać zdalnie, a jedyne czego nam potrzeba, to wygodne miejsce do pracy i laptop. Z pozoru wydawać by się mogło, że to naprawdę niewiele. Często jednak okazuje się, że w przestrzeni salonowej trudno znaleźć odpowiednie miejsce, kiedy odpoczywają tam dzieci lub partner. Stolik kawowy nie oferuje ponadto komfortowej pozycji, a ten w jadalni bywa często zajęty. Sypialnia z miejscem do pracy może okazać się idealnym rozwiązaniem! Sprawdź jak urządzić sypialnię z biurkiem do codziennej pracy!

Sprawdź również: Wysokość szafki nocnej. Jak wysoka powinna być szafka nocna?
Wejdź na: Sypialnie drewniane – jakie meble wybrać?
Przeczytaj też: Sypialnia w salonie – jak praktycznie urządzić?

Miejsce do pracy w sypialni!

Niestety nie każde mieszkanie pozwala na wydzielenie całego pomieszczenia w postaci gabinetu lub biura. Warto wtedy skierować swoją uwagę w kierunku sypialni. Na co dzień kojarzy się ona wyłącznie z relaksującym nocnym snem. Wystarczą jednak drobne zmiany, aby wykorzystać to pomieszczenie również w ciągu dnia. Cicha i prywatna atmosfera sypialni może przecież stworzyć doskonałe warunki do spokojnej pracy. Potrzebować jednak będziemy wygodnego krzesła, a także biurka o praktycznym blacie, aby komfortowo ułożyć potrzebne przedmioty. Jak urządzić sypialnię z miejscem do pracy?

Biurko Fino Halmar Dąb Wotan-Antracyt Biurko B-39 Halmar
Biurko Fino Halmar Dąb Wotan-Antracyt Biurko B-39 Halmar

Sprawdź również: Łóżko do małej sypialni – jakie wybrać?

Sypialnia z biurkiem – jak ustawić?

Niezależnie od pomieszczenia, w którym organizować będziemy kącik do pracy, zawsze kluczową kwestią pozostaje zapewnienie możliwie najlepszego dostępu do światła dziennego. W przypadku sypialni będzie to szczególnie ważne, gdyż jest to zwykle pomieszczenie z oknami skierowanymi na północ, co skutkuje ciemniejszą aurą. Łatwo można więc wywnioskować, że sypialnia z miejscem do pracy powinna zostać wyposażona w dodatkowe oświetlenie. Nie bez znaczenia będzie też jego natężenie i barwa. Lampka ustawiona na biurku powinna dawać raczej zimne intensywne światło, w przeciwieństwie do ciepłej barwy charakterystycznej dla lampki nocnej.

Biurko B-1 Mezo Halmar Komoda Desjo 11 Szynaka Meble
Biurko B-1 Mezo Halmar Komoda Desjo 11 Szynaka Meble

Najlepszym rozwiązaniem dla sypialni z miejscem do pracy będzie oczywiście ustawienie biurka jak najbliżej okna, a może nawet przy samym oknie. Ze względu na układ pomieszczenia nie zawsze będzie to jednak możliwe, warto wtedy poszukać wszelkich niewykorzystanych przestrzeni i wnęk. Może okazać się, że delikatna zmiana w aranżacji pozwoli wygospodarować doskonałe miejsce na kompaktowe biurko. Czasami wystarczy przesunięcie jednego mebla, aby stworzyć praktyczną przestrzeń do pracy w sypialni.

Komoda Selene 3 Szynaka Meble Witryna Lucas 10 Szynaka Meble
Komoda Selene 3 Szynaka Meble Witryna Lucas 10 Szynaka Meble

Sprawdź również: Jakie łóżko do sypialni wybrać?

Sypialnia z miejscem do pracy – jakie meble dobrać?

Jeśli zajmujące nas projekty wymagają dużej ilości dokumentów i materiałów pod ręką, to na blacie obok laptopa i monitora może zabraknąć nam miejsca. W takiej sytuacji warto wybrać biurko wyposażone w szuflady i dodatkowe półki. Świetnym dodatkiem uzupełniającym sypialnię z miejscem do pracy może być również regał na książki, jeśli tylko starczy dla niego miejsca. Doskonale sprawdzi się także klasyczna komoda z szufladami, a nawet małych rozmiarów witryna pokojowa, która pozwoli wzbogacić sypialnię o przestrzeń ekspozycyjną.

Witryna Dover 18 Szynaka Meble Regał Velvet 17 Szynaka Meble Dąb rustical
Witryna Dover 18 Szynaka Meble Regał Velvet 17 Szynaka Meble Dąb rustical

Okazać że może, że nasza sypialnia nawet po ustawieniu dwuosobowego łóżka oferuje jeszcze sporo wolnego miejsca. Dobrym pomysłem będzie w takiej sytuacji odseparowanie przestrzeni do pracy za pomocą parawanu, czy też zastosowanie jako ścianki szerokiego regału o lekkiej konstrukcji. Umożliwi to efektowne oddzielenie strefy kojarzącej się z obowiązkami, od tej zachęcającej nas do leniwego wypoczynku. Dodatkowo ustawione na regale ozdoby pozwolą wzbogacić aranżację i sprawią, że wnętrze będzie bardziej wyraziste.

Sypialnia z miejscem do pracy nie musi się koniecznie kojarzyć z home-office i obowiązkami służbowymi. Przy biurku można przecież nie tylko wysłać maila i przygotować prezentację. Równie dobrze będzie się przy nim planować także rodzinne wakacje i robić internetowe zakupy. Niezależnie od tego, czy aktualnie potrzebujemy takiego praktycznego kącika, może się on okazać przydatny w niedalekiej przyszłości. Warto zadbać o jego wkomponowanie już na etapie urządzania pomieszczenia. Sypialnia od samego początku powinna oferować nam wygodne miejsce do pracy.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *