Półki w salonie - salon z sofą i półkami na ścianie

Style i trendy podpatrzone w internecie to doskonała baza, która pozwala stworzyć przyjemną w odbiorze aranżację, ale prawdziwego charakteru nadają dopiero własnoręcznie dobrane dodatki. Salon ozdobić można na wiele sposobów – najpopularniejszym pomysłem jest zakup ekspozycyjnej witryny lub otwartego regału. Czasami jednak wnętrze jest zbyt ciasne, aby zmieścić w nim kolejny duży mebel. W takiej sytuacji wystarczy odrobina dodatkowej przestrzeni, którą znajdziemy na półce zawieszonej na ścianie. Półki w salonie można umieścić nad komodą, dobrze zaprezentują się również nad telewizorem lub kominkiem. Co postawić na półce w salonie, aby ożywić aranżację w oryginalny sposób? Sprawdź i poznaj kilka propozycji!

Sprawdź również: Jak rozmieścić półki na ścianie?
Wejdź na: Co powiesić nad komodą w salonie?

Co postawić na półce w salonie?

Jednym z największych błędów przy urządzaniu wnętrza jest pozostawienie pustej półki w salonie, na której wypełnienie nie było odpowiedniego pomysłu. Powstaje wtedy nieprzyjemne wrażenie, że czegoś jeszcze brakuje, a przestrzeń sprawia wrażenie niewykończonej. Równie poważnym problemem będą jednak półki ścienne zasypane ogromną ilością nieprzemyślanych przedmiotów.

Półka Anzio Typ 6 Vivo Panel Dallas Typ 31 Dekort z półką
Półka Anzio Typ 6 Vivo Panel Dallas Typ 31 Dekort z półką

Ustawiając drobiazgi i bibeloty, warto zachować spójność z pozostałymi akcentami we wnętrzu. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie nawiązań kolorystycznych – wystarczy powtórzyć mocną, dominującą barwę w kilku miejscach. Jeśli dodatki w tym samym odcieniu ustawimy jednocześnie na półce, blacie komody i stoliku kawowym, to stworzymy atrakcyjny motyw przebijający się w aranżacji salonu.

Półki w salonie – idealne miejsce na rodzinne pamiątki!

Salon to pomieszczenie o wielu funkcjach, przez co właśnie tutaj najczęściej spotykamy się z pozostałymi domownikami, dlatego meble do pokoju dziennego powinny być zarazem stylowe, jak i praktyczne. Wspólne spędzanie czasu będzie jeszcze przyjemniejsze, jeśli zadbamy o sentymentalne dodatki związane z rodzinną historią.

Półka wisząca Ivo IV-10 Bog-Fran Półka wisząca York Y-10 Bog-Fran
Półka wisząca Ivo IV-10 Bog-Fran Półka wisząca York Y-10 Bog-Fran

Zdjęcia z ważnych uroczystości i wydarzeń, przekazywana z pokolenia na pokolenie biżuteria, symboliczne upominki przywiezione z wakacji – te wszystkie drobne przedmioty warto postawić na półce w salonie, aby przypominały o wspólnie spędzonych chwilach. Takie niepozorne dodatki wprowadzą do aranżacji prawdziwy klimat ogniska domowego, który docenią również odwiedzający nas goście, bo każda pamiątka rodzinna stanowi idealny pretekst do nawiązania rozmowy i poznania historii domowników.

Ekspozycja książek na półkach w salonie!

Miłośnicy czytania z pewnością znają problem, jakim jest nałogowe gromadzenie kolejnych powieści. Egzemplarze w ozdobnych okładkach mogą stanowić wyjątkowo atrakcyjny akcent we wnętrzu, jeśli zapewnimy im odpowiednią ekspozycję. Miniaturowa biblioteczka powinna mieć spójny układ, dlatego książki na półce w salonie należy postawić zgodnie z ustalonymi wcześniej regułami. Przykładowym elementem łączącym kompozycję może być rozmiar (od najwyższej do najniższej okładki) lub kolor (zbiór egzemplarzy w jednym odcieniu lub wyłącznie w monochromatycznej palecie czerni i bieli).

Półka Velvet 35 Szynaka Meble Dąb rustical Półka wisząca Aygo AG-8 Bog-Fran
Półka Velvet 35 Szynaka Meble Dąb rustical Półka wisząca Aygo AG-8 Bog-Fran

Domowa biblioteczka to zdecydowanie coś, co warto wkomponować w aranżację – jest bardzo elegancka pod względem estetycznym, a jednocześnie podkreśla szerokie horyzonty domowników, wskazuje na otwartość i ciekawość świata.

Półki w salonie z roślinami i stylową ceramiką!

Półka w salonie to również doskonałe miejsce na ustawienie typowo dekoracyjnych dodatków, takich jak ozdobne talerze i wazony. Do stylu rustykalnego lub boho warto wprowadzić wielobarwne wzory ludowe, wnętrze w stylu glamour skorzysta na przedmiotach o połyskującym wykończeniu w kolorach złota i srebra. Jeśli chcemy dodać aranżacji przytulnego charakteru, to doskonałym pomysłem mogą być ażurowe świeczniki. Ich płomień w połączeniu z delikatnym światłem lampy stworzy wyjątkowo odprężający klimat, który wprowadzi atmosferę rozluźnienia sprzyjającą popołudniowemu wypoczynkowi.

Półka Desjo 32 Szynaka Meble Półka Atlanta Typ 31 Dekort
Półka Desjo 32 Szynaka Meble Półka Atlanta Typ 31 Dekort

Sporą popularnością cieszy się ostatnio stylistyka zbliżająca ludzi do natury, a dbałość o ekologię przejawia się w wielu aspektach życia. Półka przyozdobiona zielenią jest na tyle uniwersalna, że swobodnie dopasuje się do charakteru każdego wnętrza. Motyw miejskiej dżungli z pewnością ożywi aranżację, warto jednak pamiętać, że rośliny potrzebują odrobiny uwagi i należytej pielęgnacji. Osobom zapominającym o podlewaniu polecić można mniej wymagające kaktusy i sukulenty, ciekawą propozycją są również sztuczne kwiaty, które nierzadko do złudzenia przypominają ich żywe odpowiedniki.

Półka w salonie to doskonałe miejsce do wyeksponowania pamiątek rodzinnych, książek lub roślin. Salon dzięki takim dodatkom stanie się jeszcze przytulniejszym miejscem do codziennego odpoczynku!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *