Jaki stolik pod telewizor

Salon to nie tylko miejsce przyjmowania odwiedzających nas gości, ale także centrum rozrywki w rodzinnym gronie. Nasz kącik relaksu powinien być przemyślanie urządzony, aby wspólne spędzanie czasu stało się jeszcze przyjemniejsze. Jednym z najczęściej używanych w salonie sprzętów jest telewizor, na którym można obejrzeć ulubiony serial, śledzić wydarzenia sportowe, czy też wyświetlić w dużym rozmiarze zdjęcia z ostatniej wycieczki. Nieocenioną pomocą w optymalnej ekspozycji dużego ekranu będzie stolik pod TV. Jaki stolik pod telewizor wybrać? Czym się kierować przy wyborze szafki RTV?

Sprawdź również: Wymiary szafki RTV – jaka szerokość i wysokość szafki RTV?
Wejdź na: Co postawić na szafce RTV?
Przeczytaj: Co zamiast szafki RTV?

Jaki stolik pod TV wybrać?

Producenci oferują kilka wariantów mebli mających za zadanie najlepsze ustawienie sprzętów RTV, a wybór najbardziej odpowiadającego nam rozwiązania może przysporzyć trudności. Pierwszym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę, jest ustawienie naszego telewizora. Jeśli w centralnej części ściany nie udało się znaleźć wystarczającej ilości miejsca, to ciekawym rozwiązaniem może być narożny stolik pod TV. Mebel tego rodzaju doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach, gdzie kluczowe jest wykorzystanie każdego dostępnego centymetra. Taka opcja polecana jest przede wszystkim do kawalerki, ale także do ciasnej sypialni.

Szafka TV Akant Typ 2 Vivo Szafka RTV Velvet 25 Szynaka Meble Dąb rustical
Szafka TV Akant Typ 2 Vivo Szafka RTV Velvet 25 Szynaka Meble Dąb rustical

Ciekawym rozwiązaniem może być również stolik z uchwytem na TV, który pozwala umieścić ekran wyżej niż klasyczny mebel. Dzięki takiej możliwości oglądanie filmów będzie jeszcze wygodniejsze. Ten wariant mebla RTV najlepiej dopasuje się do telewizorów o dużych rozmiarach, które potrzebują solidnego podparcia. Praktycznym dodatkiem do stolika z uchwytem na TV bywa często system półek na słupku utrzymującym urządzenie. Pozwala on przechować ulubione zestawy płyt DVD, a także ustawić dodatkowy odtwarzacz lub dekoder.

Szafka RTV Axel AX-1 Bog-Fran Szafka RTV Desjo 20 Szynaka Meble
Szafka RTV Axel AX-1 Bog-Fran Szafka RTV Desjo 20 Szynaka Meble

Jeśli urządzane pomieszczenie jest wyjątkowo przestronne i nie ogranicza nas dostępne miejsce, to doskonałym pomysłem będzie zakup szafki RTV. Ten rodzaj stolika pod TV to po prostu niska komoda, która oferuje nie tylko odpowiednio dostosowane miejsce pod telewizor, ale także funkcjonalną przestrzeń do przechowywania w postaci szuflad i półek. Szafka RTV ma ogromny atut, którym jest przygotowany w procesie produkcji zestaw otworów na kable. Pozwala to wykonać wszystkie połączenia urządzeń w nadzwyczaj estetyczny sposób.

Funkcjonalność połączona ze stylem!

Nowoczesne stoliki pod TV potrafią być nie tylko bardzo praktyczne, ale często zachwycają niebanalnym wyglądem. Szafki RTV dostępne są w wielu efektownych wykończeniach i wersjach kolorystycznych, a najczęściej stosowanym do ich produkcji materiałem jest trwała płyta meblowa. Do ciasnych przestrzeni, które chcemy rozjaśnić i powiększyć optycznie najlepiej wybrać białe modele, a także warianty w ciepłych kolorach. Przestronne salony w stonowanym, klasycznym dekorze doskonale dopełni stolik w naturalnym odcieniu ciemnego drewna.

Szafka RTV-1 Nest Halmar Szafka RTV Montenegro 25 Szynaka Meble
Szafka RTV-1 Nest Halmar Szafka RTV Montenegro 25 Szynaka Meble

Niezwykle estetycznymi elementami wykończenia mogą być szklane blaty, a także chromowane obręcze, choć tego rodzaju detale muszą pasować do stylu obecnego w urządzanym pomieszczeniu. Stolik pod TV powinien oczywiście przyciągać oko, ale jego wygląd musi zachować spójność z pozostałymi meblami ustawionymi we wnętrzu. Ważne jest również, aby zastosowane materiały były wystarczająco wytrzymałe, szczególnie jeśli zakupiliśmy duży, ciężki telewizor. Wielu producentów podaje maksymalny udźwig blatu, dlatego warto zapoznać się ze specyfikacją produktu przed jego zakupem.

Szafka RTV Velle 25 Szynaka Meble Szafka RTV Country 25 Szynaka Meble
Szafka RTV Velle 25 Szynaka Meble Szafka RTV Country 25 Szynaka Meble

Jak ustawić stolik TV?

Wybierając stolik, na którym ustawimy telewizor, kluczową kwestią jest upewnienie się, że ekran znajdzie się na linii wzroku. Gwarantuje to, że unikniemy zbędnego nadwyrężania mięśni szyi, co byłoby wyjątkowo niekomfortowe podczas długich seansów. Stolik pod TV powinien być przede wszystkim przystosowany do rozmiarów naszego urządzenia. Im mniejszą ilością cali cechuje się ekran telewizora, tym wyżej powinien znaleźć się podtrzymujący go blat. Najniższe modele szafek RTV mogą mieć niewiele więcej niż 30 cm, ale poleca się je wyłącznie w przypadku wyjątkowo dużych ekranów. Nie bez znaczenia jest również wysokość fotela, sofy, czy też narożnika, na którym będziemy oglądać ulubione filmy. Cały czas należy pamiętać złotą zasadę, że środek obrazu powinien wypaść na linii wzroku, a więc wysokość stolika pod TV musi korespondować z rozmiarami mebli wypoczynkowych.

Obecna oferta produktowa pozwala wybierać spośród wielu rodzajów stolików pod telewizor. Nasz sklep meblowy oferuje szeroką gamę mebli zarówno do salonu, jadalni, jak i sypialni i pokojów dziecięcych!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *