Fotel do pracy przy komputerze - aranżacja biurka z fotelem do komputera

Szybki rozwój technologii i postępująca cyfryzacja każdej dziedziny życia nie pozostawia nam wyboru – przez sporą część dnia jesteśmy przy komputerze. W internecie sprawdzamy nowinki ze świata, robimy zakupy, płacimy rachunki, a niektórzy nawet pracują bez wychodzenia z domu. Wszystko to skutkuje wieloma godzinami spędzonymi w pozycji siedzącej, co może powodować różne dolegliwości bólowe. Jaki fotel do komputera wybrać, aby zadbać o swój kręgosłup? Odpowiednio dopasowane siedzisko jest niezwykle ważne nie tylko w pracy biurowej, przyda się również dzieciom w wieku szkolnym i fanom gamingu. Sprawdź kilka wskazówek, które pozwolą Ci wybrać najlepiej dopasowany do potrzeb fotel do pracy przy komputerze lub nauki!

Sprawdź również: Jaki fotel biurowy wybrać?
Przeczytaj: Domowy gabinet – Jak urządzić biuro w domu?
Wejdź na: Jakie biurko do komputera wybrać?

Jaki fotel do pracy przy komputerze?

Ciało każdego z nas zbudowane jest w inny sposób, dlatego standardowe krzesła nie sprawdzą się przy wielogodzinnych sesjach w pozycji siedzącej. Można na nich wygodnie zjeść obiad w jadalni, ale jeśli planujemy spędzić dłuższy czas przy komputerze, to trzeba poszukać lepszego rozwiązania. Fotele biurowe mają ogromną przewagę nad klasycznym krzesłem, gdyż można je swobodnie dopasować i uzyskać optymalne warunki do pracy. W modelach z wyższej półki możemy wyregulować prawie każdy element – zaczynając od wysokości siedziska, przez kąt pochylenia oparcia aż po ułożenie podłokietników. Jaki fotel do pracy przy komputerze wybrać, aby uniknąć bólu pleców?

Sprawdź również: Fotel gamingowy czy biurowy – który wybrać?

Fotel gabinetowy Relax Halmar ciemny brąz Fotel gabinetowy Torino Halmar czarny
Fotel gabinetowy Relax Halmar ciemny brąz Fotel gabinetowy Torino Halmar czarny

Garbienie się to jeden z największych problemów, jeśli chodzi o pracę w pozycji siedzącej. Sporą ulgę przynoszą tu ergonomiczne meble, gdyż pozwalają utrzymać kręgosłup w zdrowej pozycji. Wygodny fotel do pracy przy komputerze powinien posiadać wyprofilowany kształt, który ułatwi zachowanie naturalnej krzywizny w rejonie lędźwiowym. To właśnie w tym miejscu najczęściej pojawia się ból, kiedy garbimy się nad blatem biurka. Jeśli w trakcie pracy przy komputerze pozwolimy plecom odpocząć na wygodnym oparciu, to unikniemy wielu problemów zdrowotnych. Cały ciężar ciała nie będzie już spoczywał wyłącznie na kręgosłupie, co znacząco zredukuje wszelkie dolegliwości.

Jaki fotel do komputera?

Obowiązki biurowe wymagają częstego korzystania z klawiatury, dlatego warto zadbać również o prawidłowe ułożenie ramion i nadgarstków. Jaki fotel do komputera sprawdzi się najlepiej? W tym celu przydatne będą regulowane podłokietniki, których wysokość można dostosować do potrzeb użytkownika. Kolejnym ważnym elementem jest zagłówek. Mięśnie szyi potrzebują stabilnego podparcia, szczególnie jeśli pracujemy na laptopie, a jego ekran znajduje się dość nisko nad blatem biurka.

Fotel gabinetowy Desmond Halmar popielaty Fotel gabinetowy Stanley Halmar czarny
Fotel gabinetowy Desmond Halmar popielaty Fotel gabinetowy Stanley Halmar czarny

Sprawdź również: Jakie krzesło do biurka?

Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście zakup oddzielnego monitora na podwyższonej podstawie, ale ratunkiem będzie również fotel do komputera z regulowanym zagłówkiem. Pozwoli on utrzymać głowę w naturalnej pozycji, a mięśnie szyi zyskają chwilę odpoczynku.

Fotel do pracy przed komputerem – jakie materiały i wykończenie?

Modele dostępne na rynku oferują wiele atrakcyjnych tkanin obiciowych, dzięki czemu z łatwością znajdziesz propozycję do swojego wnętrza. Fotel do pracy przy komputerze powinien być nie tylko wygodny, ale również dopasowany do stylistyki. Jaką tapicerkę wybrać, aby stworzyć wymarzone miejsce do pracy? Dla najmłodszych polecić można fotele młodzieżowe, które posiadają przewiewne siatkowe oparcia. Ich radosne kolory sprawiają, że dzieci chętniej zasiadają do szkolnych obowiązków, a ergonomiczny kształt gwarantuje, że granie w ulubione gry komputerowe nie odbije się negatywnie na zdrowiu kręgosłupa.

Fotel gabinetowy Arezzo Halmar popielaty Fotel gabinetowy Quad Halmar czarny
Fotel gabinetowy Arezzo Halmar popielaty Fotel gabinetowy Quad Halmar czarny

Pracy przy komputerze nie unikniemy też w prestiżowym gabinecie, do którego polecić można fotele wykonane ze skóry naturalnej. Ten gustowny materiał doda wnętrzu wyjątkowej elegancji i podkreśli reprezentacyjny charakter pomieszczenia. W klasycznej przestrzeni biurowej najlepiej sprawdzą się modele z perforowanej tkaniny membranowej. Posiada ona specjalne otwory wentylacyjne, które zapewniają komfort w gorące letnie dni.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem są również fotele z ekoskóry. Taka tapicerka jest łatwa w pielęgnacji, a przy tym odporna na długotrwałe użytkowanie. Na koniec pozostaje jeszcze jeden szczegół – materiał, z którego wykonane są kółka. Pracując przy komputerze będziemy często się przemieszczać, aby sięgnąć po materiały odłożone na regale. Jeśli wybierzemy fotel do pracy przy komputerze na plastikowych kółkach, to dość szybko zniszczymy podłogę, dlatego lepiej kupić zamienniki obite miękkim kauczukiem lub gumą.

Odpowiednio dobrany fotel do pracy przy komputerze przyniesie same korzyści podczas codziennego użytkowania. Wygoda, komfort i zdrowe ułożenie podczas wielogodzinnego siedzenia są bardzo istotne w kontekście efektywności pracy.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *