Narożnik na środku salonu

Narożnik jest jednym z najczęściej wybieranych mebli do salonu. Nie jest to zaskoczenie. Mebel ten jest niezwykle funkcjonalny, a przy tym dzięki swojemu kształtowi pozwala właściwie zagospodarować jeden kąt pokoju. Jednak, co gdy postanowimy ustawić narożnik na środku pokoju? Czy to dobry pomysł? Jeśli tak, to w jakiej sytuacji możemy pozwolić sobie na taką aranżację, a kiedy powinniśmy odpuścić? Sprawdź, czy narożnik na środku salonu do dobre rozwiązanie!

Sprawdź również: Jak ustawić narożnik w salonie?
Wejdź na: Narożnik lewostronny a prawostronny, jak odróżnić?

Narożnik na środku salonu – czy to dobry pomysł?

Aranżacje z narożnikiem na środku salonu zyskują coraz większą popularność, jednak nie zawsze takie ustawienie jest możliwe. Aby to się powiodło, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników.

Przede wszystkim salon powinien mieć plan kwadratu lub lekko wydłużonego prostokąta, aby układ mebli nie utrudniał poruszania się po pomieszczeniu. Nie bez znaczenia jest również jego wielkość. Dlaczego? Odległość między narożnikiem, a telewizorem nie może być mniejsza niż ta zalecana przez producenta. Przyjmuje się, że 50-calowy telewizor musi być oddalony od kanapy o nie mniej niż 2 metry.

Jeśli rozważamy ustawienie narożnika na środku pokoju, powinniśmy zadbać o estetyczny tył mebla oraz sprawdzić, czy posiada stałe sztywne oparcie. Innym pomysłem może być dostawienie do jego ,,pleców’’ niskich, płytkich szafek sięgających do wysokości oparcia.

Narożnik Angela Comforteo Narożnik Bali Comforteo
Narożnik Angela Comforteo Narożnik Bali Comforteo

Kierując się powyższymi wytycznymi, z powodzeniem możemy zdecydować się na ustawienie sofy czy narożnika w centralnym punkcie salonu i cieszyć się tą niecodzienną aranżacją. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość wydzielenie dwóch stref w tym samym pomieszczeniu, na przykład kuchni i salonu czy salonu oraz miejsca do pracy.

Narożnik na środku małego salonu – czy to dobre rozwiązanie?

Wbrew pozorom narożnik na środku możemy ustawić także w małym salonie, dzięki czemu zyskamy dodatkowe miejsce na przechowywanie tuż za nim. Jeśli metraż pokoju pozwala nam na znaczne oddalenie narożnika od ściany, wówczas możemy za nią ustawić regał na książki, szafę lub komodę.

Jeśli marzymy o narożniku na środku małego salonu, wybór mebla nie może być przypadkowy. W tej sytuacji najlepiej sprawdzi się narożnik o zgrabnej, geometrycznej bryle. Warto postawić na nowoczesny, jednokolorowy mebel, który pozwoli na właściwe zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Z powodzeniem możemy zdecydować się na narożnik z funkcją spania, dzięki czemu zyskamy dodatkowe miejsce w przypadku nocowania gości.

Dowiedz się więcej: Narożnik do spania codziennego – jaki wybrać?

Narożnik Patrizia Comforteo Narożnik RS Comforteo
Narożnik Patrizia Comforteo Narożnik RS Comforteo

Salon z narożnikiem na środku – coraz popularniejsza aranżacja

Coraz więcej osób decyduje się na ustawienie narożnika na środku salonu. Jest to rozwiązanie praktyczne, a przy tym doskonale wyznacza we wnętrzu strefę wypoczynkową. Sprawdzi się w wielu aranżacjach – od loftowych po rustykalne.

Jeśli mamy do dyspozycji przestronny pokój to niewiele ogranicza nas podczas wyboru odpowiednich mebli. Na cały zestaw wypoczynkowy nie składa się przecież jedynie narożnik czy sofa. Całość dopełnimy stolikiem kawowym, fotelami i komfortowymi pufami.

Sprawdź również: Wygodny wypoczynek do salonu – jaki zestaw wybrać?

Urządzenie małego salonu z narożnikiem na środku wymaga nieco więcej rozwagi, jednak może stać się on równie funkcjonalnym miejscem. Narożnik na środku salonu pozwoli stworzyć otwartą przestrzeń, w której domownicy z chęcią będą spędzać wolny czas.

Narożnik na środku salonu to niestandardowa koncepcja, która coraz częściej gości w domach i mieszkaniach. Pozwala ona w ciekawy sposób wyodrębnić przestrzeń stworzoną do relaksu, a dodatkowo optycznie powiększa wnętrze. Ustawienie narożnika na środku pokoju nie jest zarezerwowane wyłącznie do dużych pomieszczeń, dlatego każdy może skorzystać ze wskazówek i stworzyć u siebie idealną strefę wypoczynkową!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *