SZafa na całą ścianę - aranżacja sypialni

Szafa na całą ścianę to doskonały pomysł na pełne wykorzystanie wolnej przestrzeni, szczególnie w mało ustawnym pomieszczeniu. Gromadzone z roku na rok ubrania, prezenty i przedmioty codziennego użytku zajmują coraz więcej miejsca, a czasami trudno się ich pozbyć ze względu na sporą wartość sentymentalną. Gdzie schować te wszystkie drobiazgi, jeśli brakuje już miejsca w komodzie? Idealną propozycją będzie szafa na całą ścianę, która pozwoli zapanować nad chaosem. Tego rodzaju mebel posiada niezwykle funkcjonalną budowę, a duża ilość półek umożliwia intuicyjną segregację przechowywanych przedmiotów. Uzyskany w ten sposób efekt czystości i uporządkowania sprawi, że urządzane wnętrze będzie mogło zaprezentować się ze swojej najlepszej strony. Sprawdź, czy szafa na całą ścianę to dobre rozwiązanie?

Sprawdź również: Szafa przesuwna czy otwierana, którą wybrać?
Wejdź na: Głębokość szafy na ubrania – jaka będzie optymalna?
Przeczytaj: Jakie są rodzaje szaf?

Szafa na całą ścianę – czy to dobry wybór?

Decydując się na zasłonięcie jednej strony pomieszczenia, należy uważać, aby nie wywołać przypadkiem nieprzyjemnego poczucia przytłoczenia. Dobrym kierunkiem jest wybór frontów o jasnych kolorach, które doskonale łączą się z odbijającymi światło lustrami. Będzie to element poszerzający optycznie przestrzeń, dzięki czemu szafa na całą ścianę idealnie wtopi się w styl wnętrza. Gdzie najlepiej ustawić ten praktyczny mebel? Najczęściej takie rozwiązanie spotyka się w sypialniach, ale z powodzeniem można wykorzystać w ten sposób wolne miejsce w korytarzu. Jeśli w jakiejkolwiek części mieszkania napotkasz szeroką, niezagospodarowaną wnękę, to szafa na całą ścianę z pewnością doskonale się tam wkomponuje. Trudna do zaaranżowania przestrzeń zyska dzięki niej nowe życie – kolejna porcja praktycznych półek z pewnością przyda się w Twoim mieszkaniu!

Sprawdź również: Wnętrze szafy – jak zaplanować i zaprojektować?

Szafa York Y-9 Bog-Fran Szafa Forrest FR-10 Bog-Fran
Szafa York Y-9 Bog-Fran Szafa Forrest FR-10 Bog-Fran

Drzwi przesuwane czy klasyczne?

Sposób otwierania to jeden z elementów w głównej mierze decydujących o funkcjonalności, dlatego warto dokładnie przemyśleć decyzję w tym zakresie. W wąskim pomieszczeniu dobrze sprawdzą się drzwi przesuwane za pomocą specjalnej prowadnicy, dzięki której szafa na całą ścianę będzie łatwo dostępna nawet w ciasnym przejściu. Takie rozwiązanie będzie idealne do korytarzy i mało przestronnych sypialni. Jeśli dysponujesz pomieszczeniem o większej kubaturze, to śmiało możesz postawić na klasycznie otwierane drzwiczki. Ich zaletą jest fakt, że rzadziej się psują, a do ich obsługi nie trzeba używać tak dużej ilości siły, jak ma to miejsce w przypadku wysokich przesuwnych skrzydeł. Jeśli lubisz nowoczesne, kreatywne propozycje, to ciekawym pomysłem jest jeszcze jedna popularna alternatywa, czyli drzwi składające się na zasadzie harmonijki.

Sprawdź również: Szafa w salonie – jaka będzie odpowiednia?

Szafa Livorno 72 Szynaka Meble Dąb wotan-bazalt Szafa Lionel LI-10 Bog-Fran
Szafa Livorno 72 Szynaka Meble Dąb wotan-bazalt Szafa Lionel LI-10 Bog-Fran

Modułowa szafa na całą ścianę – praktyczne rozwiązanie!

Wypełnienie dostępnej przestrzeni najłatwiej jest zrealizować, zamawiając u stolarza konstrukcję przygotowaną na wymiar. Niestety to rozwiązanie z pewnością nie należy do najtańszych. Sporą zaletą jest w tym wypadku możliwość dostosowania do własnych potrzeb wyglądu frontów, ale również całego układu wewnętrznego takiego mebla. Pozwala to zaplanować miejsce nie tylko na ubrania czy pudełka, ale nawet na sprzęt AGD, taki jak pralka czy suszarka. Szafy na całej ścianie zbudowane na wymiar jest wyjątkowo wygodnym wyborem, ale jeśli finanse pozostają ograniczeniem, to podobną funkcjonalność zaoferują systemy modułowe. Mebel składa się wtedy z kilku swobodnie dołączanych elementów, które wystarczy dokładać aż do całkowitego wypełnienia dostępnej wnęki. Szafa modułowa posiada dodatkowo ważną zaletę – w każdej chwili można zaszaleć i zmienić przygotowaną wcześniej konfigurację.

Szafa Velvet 77 Szynaka Meble Dąb rustical Szafa Desjo 06 Szynaka Meble
Szafa Velvet 77 Szynaka Meble Dąb rustical Szafa Desjo 06 Szynaka Meble

Szafa na całą ścianę – dodatkowa przestrzeń na niezbędne rzeczy!

Najczęściej szerokie szafy z drzwiami przesuwnymi kojarzą się z funkcją garderoby, ale w tak pojemnej przestrzeni znajdzie się miejsce na mnóstwo innych rzeczy. Warto dokładnie przemyśleć rozmieszczenie przedmiotów, aby zapewnić do nich łatwy dostęp. Rzadko używane walizki i duże pudełka najlepiej umieścić jak najbliżej sufitu, a dolne półki pozostawić na przedmioty codziennego użytku, aby sięganie po nie było bezproblemowe. Szafa na całą ścianę w salonie to również doskonała propozycja – wystarczy zaplanować w niej wnękę na telewizor i inny sprzęt RTV. Jeśli taka sekcja przygotowywana będzie na wymiar, to można pomyśleć również o fragmencie z otwartym regałem, a może nawet uda się wzbogacić mebel w przeszklone fronty? Bez względu na funkcję pomieszczenia szafa na całą ścianę stanowi bardzo elastyczne rozwiązanie, dlatego warto wziąć ją pod uwagę przy urządzaniu mieszkania.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *