Narożnik do małego salonu - aranżacja

Aranżacja niewielkich przestrzeni w domu czy w mieszkaniu nie musi być skomplikowana. Najważniejsze to stworzyć odpowiedni plan, który znacznie ułatwi wybór mebli lub większych dekoracji. Najczęściej w centralnym miejscu małego salonu warto postawić gustowny narożnik, uzupełniony o nieduży stolik i szafkę na telewizor. Biorąc pod uwagę mnogość znajdujących się w salonie mebli, powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na wielkość naszego narożnika. Ważne, aby był on jednocześnie funkcjonalny i proporcjonalny do wielkości pomieszczenia. Jaki więc narożnik do małego salonu wybrać? Na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Jaki narożnik do salonu wybrać?
Wejdź na: Narożnik lewostronny a prawostronny, jak odróżnić?
Przeczytaj: Narożnik do spania codziennego – jaki wybrać?

Jaki narożnik do małego salonu wybrać?

W małych salonach najlepiej sprawdzą się takie meble, które oprócz wyglądu mają wysokie pokłady praktyczności. Dlatego też warto wybrać na przykład ławę, która na co dzień jest niewielka, ale w przypadku wizyty gości, po rozłożeniu, można ustawić na niej wszystkie przekąski oraz napoje. Nie inaczej jest z wyborem narożnika do małego pokoju dziennego. Poza sprawdzeniem jego poziomu wygody podczas oglądania telewizji czy codziennego odpoczynku warto pomyśleć o funkcji spania, która będzie niezwykle pomocna w trakcie nocowania naszych bliskich. Może również zdarzyć się, że narożnik w małym salonie to nasze codzienne miejsce do spania. W takiej sytuacji wybór idealnego narożnika z funkcją spania do pokoju dziennego jest priorytetem kiedy urządzamy całe mieszkanie lub mały salon.

Sprawdź również: Wymiary narożnika do salonu – jak dobrać?

Narożnik Tokio Wersal Narożnik Mango Wersal
Narożnik Tokio Wersal Narożnik Mango Wersal

Nowoczesne narożniki do małego salonu!

Pośród wielu modeli narożników można odnaleźć takie, które perfekcyjnie sprawdzą się w małym salonie. Jednym z nich jest narożnik w kształcie litery L, dzięki któremu w ciągu dnia uzyskujemy idealną przestrzeń do odpoczynku, w nocy natomiast staje się on wygodnym miejscem do snu i regeneracji sił. Należy jednak pamiętać o odpowiednim ułożeniu narożnika podczas jego zakupu. Może on być bowiem lewo lub prawostronny. Jeśli trudno nam oszacować, który z wariantów powinniśmy wybrać, postawmy na narożnik modułowy, dzięki któremu swobodnie dopasujemy jego kształt.

Narożnik Life Wersal Narożnik Focus Mini Wersal
Narożnik Life Wersal Narożnik Focus Mini Wersal

Podczas aranżacji narożnika do małego salonu pamiętajmy również o wielkości jego poduszek czy podłokietników. W przypadku niewielkich pomieszczeń wszystko ma znaczenie. Wybierzmy więc taki narożnik, który nie przytłoczy swoją wielkością małego pokoju dziennego, a doda mu odrobiny luksusu i elegancji. W małych salonach bardzo dobrze sprawdzą się jasne narożniki, które dzięki swoim barwom optycznie rozjaśnią i powiększą pomieszczenie. Jeśli jednak zależy nam na ciemnych akcentach w pokoju, kupmy zielone, czarne czy niebieskie poduszki oraz narzutę, które będą idealnie współgrać z resztą dodatków w małym salonie.

Strefa wypoczynkowa w domu czy mieszkaniu to jedno z najważniejszych miejsc, ponieważ to tutaj najczęściej regenerujemy się po trudnym dniu lub spędzamy czas z bliskimi. Dlatego też wybierając idealny narożnik do naszego małego salonu, pamiętajmy o wszystkich najważniejszych zasadach!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *