Narożnik do małego salonu - aranżacja

Aranżacja niewielkich przestrzeni w domu czy w mieszkaniu nie musi być skomplikowana. Najważniejsze to stworzyć odpowiedni plan, który znacznie ułatwi wybór mebli lub większych dekoracji. Najczęściej w centralnym miejscu małego salonu warto postawić gustowny narożnik, uzupełniony o nieduży stolik i szafkę na telewizor. Biorąc pod uwagę mnogość znajdujących się w salonie mebli, powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na wielkość naszego narożnika. Ważne, aby był on jednocześnie funkcjonalny i proporcjonalny do wielkości pomieszczenia. Jaki więc narożnik do małego salonu wybrać? Na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Jaki narożnik do salonu wybrać?
Wejdź na: Narożnik lewostronny a prawostronny, jak odróżnić?
Przeczytaj: Narożnik do spania codziennego – jaki wybrać?

Jaki narożnik do małego salonu wybrać?

W małych salonach najlepiej sprawdzą się takie meble, które oprócz wyglądu mają wysokie pokłady praktyczności. Dlatego też warto wybrać na przykład ławę, która na co dzień jest niewielka, ale w przypadku wizyty gości, po rozłożeniu, można ustawić na niej wszystkie przekąski oraz napoje. Nie inaczej jest z wyborem narożnika do małego pokoju dziennego. Poza sprawdzeniem jego poziomu wygody podczas oglądania telewizji czy codziennego odpoczynku warto pomyśleć o funkcji spania, która będzie niezwykle pomocna w trakcie nocowania naszych bliskich. Może również zdarzyć się, że narożnik w małym salonie to nasze codzienne miejsce do spania. W takiej sytuacji wybór idealnego narożnika z funkcją spania do pokoju dziennego jest priorytetem kiedy urządzamy całe mieszkanie lub mały salon.

Sprawdź również: Wymiary narożnika do salonu – jak dobrać?

Narożnik Tokio Wersal Narożnik Mango Wersal
Narożnik Tokio Wersal Narożnik Mango Wersal

Nowoczesne narożniki do małego salonu!

Pośród wielu modeli narożników można odnaleźć takie, które perfekcyjnie sprawdzą się w małym salonie. Jednym z nich jest narożnik w kształcie litery L, dzięki któremu w ciągu dnia uzyskujemy idealną przestrzeń do odpoczynku, w nocy natomiast staje się on wygodnym miejscem do snu i regeneracji sił. Należy jednak pamiętać o odpowiednim ułożeniu narożnika podczas jego zakupu. Może on być bowiem lewo lub prawostronny. Jeśli trudno nam oszacować, który z wariantów powinniśmy wybrać, postawmy na narożnik modułowy, dzięki któremu swobodnie dopasujemy jego kształt.

Dowiedz się więcej: Narożnik na środku salonu – czy to dobry pomysł?

Narożnik Life Wersal Narożnik Focus Mini Wersal
Narożnik Life Wersal Narożnik Focus Mini Wersal

Podczas aranżacji narożnika do małego salonu pamiętajmy również o wielkości jego poduszek czy podłokietników. W przypadku niewielkich pomieszczeń wszystko ma znaczenie. Wybierzmy więc taki narożnik, który nie przytłoczy swoją wielkością małego pokoju dziennego, a doda mu odrobiny luksusu i elegancji. W małych salonach bardzo dobrze sprawdzą się jasne narożniki, które dzięki swoim barwom optycznie rozjaśnią i powiększą pomieszczenie. Jeśli jednak zależy nam na ciemnych akcentach w pokoju, kupmy zielone, czarne czy niebieskie poduszki oraz narzutę, które będą idealnie współgrać z resztą dodatków w małym salonie.

Strefa wypoczynkowa w domu czy mieszkaniu to jedno z najważniejszych miejsc, ponieważ to tutaj najczęściej regenerujemy się po trudnym dniu lub spędzamy czas z bliskimi. Dlatego też wybierając idealny narożnik do naszego małego salonu, pamiętajmy o wszystkich najważniejszych zasadach!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *