jak ustawić meble w pokoju dziecka - aranżacja pokoju dziecięcego z meblami

Pokój dziecka to bezpieczna przestrzeń, w której młody człowiek swobodnie poznaje otaczający go świat. Każdy rodzic pragnie zapewnić maluchowi najlepsze warunki, dlatego nie może zabraknąć miejsca zarówno na zabawę, jak i naukę. Kreatywność, chęć sięgania po nowe i nieposkromiona energia – jak zaaranżować pokój, aby dziecko mogło dać upust swoim potrzebom? Żywa kolorystyka z pewnością pobudzi wyobraźnie i poprawi humor, ale warto zwrócić uwagę również na sam układ zakupionych mebli. Funkcjonalnie urządzona przestrzeń powinna zapewnić pole do eksperymentów, ale jednocześnie gwarantować bezpieczeństwo. Jak ustawić meble w pokoju dziecka? Sprawdź kilka pomysłów, które pozwolą stworzyć idealny kącik dla Twojej pociechy!

Sprawdź również: Jak ustawić biurko w pokoju?
Wejdź na: Jak ustawić meble w salonie?
Przeczytaj: Jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci?

Gdzie powinno stać łóżko w pokoju dziecięcym?

Najmłodsi członkowie rodziny potrzebują zwykle trochę więcej wypoczynku niż dorośli, dlatego kładą się spać stosunkowo wcześnie. Z tego względu łóżko dziecięce powinno stanąć w wyciszonym, zacienionym miejscu. Czy łóżko pod oknem w pokoju dziecięcym to dobry pomysł? Zdecydowanie nie. Najlepiej umieścić je z dala od okna, aby zminimalizować wpływ świateł ulicznych. W pokoju dziecka z pewnością przydadzą się również ciemne rolety.

Gdzie powinno stać łóżko w pokoju dziecięcym? Warto kierować się uniwersalnymi zasadami, które obowiązują również w sypialni dorosłych – łóżko nie powinno stać bezpośrednio na wprost drzwi. Takie ułożenie nie zapewnia wystarczającej prywatności, co może mieć negatywny wpływ na nocny wypoczynek. Obok łóżka przyda się dodatkowo lampka nocna, która stworzy odpowiedni klimat do czytania bajek przed snem.

Jak ustawić meble w pokoju dziecka?

Edukacja i zdobywanie wiedzy pochłaniają sporą część życia młodego człowieka, dlatego warto zadbać o praktyczne ustawienie mebli w pokoju dziecięcym oraz wygodne miejsce do pracy. Meble do pokoju dziecka należy nie tylko odpowiednio ustawić, ale powinny one posiadać dodatkowe funkcjonalności. Ciało dorastającego malucha cały czas się zmienia, więc najlepiej wybrać biurko z regulowaną wysokością blatu. Taka funkcja sprawia, że co jakiś czas wystarczy ustawić blat na kolejnym poziomie, dzięki czemu mebel rośnie razem z jego młodym użytkownikiem. Zapobiega to garbieniu się w trakcie pracy, co mogłoby wywołać w przyszłości problemy z kręgosłupem.

Biurko Julia Halmar Biurko Fino Halmar Dąb wotan-antracyt
Biurko Julia Halmar Biurko Fino Halmar Dąb wotan-antracyt

Dla zdrowej postawy ogromne znaczenie ma również odpowiedni fotel młodzieżowy, który stabilnie podpiera plecy. Jak ustawić pozostałe meble w pokoju dziecka? Biurko w pokoju dziecka najlepiej ustawić bokiem do okna, aby dopływ światła dziennego był równomierny. Kolejną korzyścią jest fakt, że jeśli maluch korzysta już z komputera, to promienie światła nie będą padać prosto na ekran, co zapewni optymalne warunki pracy.

Sprawdź również: Jakie krzesło do biurka dla dziecka?

Fotel młodzieżowy Toby Halmar popielaty-niebieski Fotel młodzieżowy Andy Halmar popielaty-różowy
Fotel młodzieżowy Toby Halmar popielaty-niebieski Fotel młodzieżowy Andy Halmar popielaty-różowy

Funkcjonalne ustawienie mebli w pokoju dziecięcym!

Łóżko zapewni wypoczynek, biurko miejsce do pracy, ale trzeba jeszcze pamiętać o tym, co dzieci lubią najbardziej, czyli o kąciku zasypanym figurkami, klockami i zestawami gier. Jak ustawić meble w pokoju dziecka, aby zapewnić swobodną przestrzeń zarówno do nauki, jak i zabawy? Każdy maluch posiada bogatą kolekcję zabawek, nad którą trudno zapanować. Meble w pokoju dziecka powinny więc posiadać dużo półek, szafek i dodatkowych wnęk, aby ułatwić dbanie o porządek.

Pufa Piłka Ekoskóra Gigantpufa Pufa Colors XL P3 Gigantpufa
Pufa Piłka Ekoskóra Gigantpufa Pufa Colors XL P3 Gigantpufa

Dobrym pomysłem będzie oddzielenie rozrywkowej części pokoju otwartym regałem, na którym maluch ułoży wszystkie ulubione drobiazgi. Takie ustawienie jasno wyznaczy strefę rozrywki, dzięki czemu bałagan nie rozleje się po całym pokoju dziecka. W miejscu zabaw nie może zabraknąć również wygodnych worków sako, obitych łatwą w czyszczeniu tapicerką. Również klasyczne pufy będą świetnym wyborem, szczególnie jeśli posiadają praktyczny schowek pod siedzeniem. Wystarczy je ustawić w komplecie z niskim stolikiem, aby maluch mógł zagrać ze swoimi przyjaciółmi w ulubione gry planszowe.

Bezpieczne ustawienie mebli w pokoju dziecka!

Nieskończone pokłady energii sprawiają, że dzieci uwielbiają dynamiczne zabawy pełne ruchu, a w strefie rozrywki zawsze dużo się dzieje. Jak ustawić meble w pokoju dziecka zachowując odpowiedni poziom bezpieczeństwa? Wyposażenie pokoju trzeba ustawić w przemyślany sposób, aby uniknąć niebezpiecznych wypadków. W okolicy wąskich przejść i ciągów komunikacyjnych lepiej nie umieszczać delikatnych przedmiotów, szczególnie tych wykonanych ze szkła, gdyż łatwo o ich przypadkowe strącenie z komody lub regału. Meble w pokoju dziecka powinny w miarę możliwości posiadać łagodne krawędzie, dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w bezpieczne uchwyty do drzwiczek i szuflad. Ich zaokrąglony kształt zapobiega zadrapaniom i otarciom w trakcie biegania po pokoju, które często jest nieodłączną częścią zabaw.

Wykorzystaj powyższe wskazówki, a z pewnością stworzysz dla swojego dziecka miejsce, w którym będzie mogło spokojnie poznawać świat i bezpiecznie się rozwijać!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *