Sypialnia w salonie - aranżacja wnętrza

Salon w ciasnym mieszkaniu może stać się niemałym wyzwaniem aranżacyjnym, gdy pomieszczenie pełni również funkcję sypialni. Zaplanowanie odpowiednich rozwiązań wymaga sporej kreatywności, aby przestrzeń nocnego wypoczynku każdego ranka płynnie zmieniała się w pomieszczenie reprezentacyjne. Z jednej strony przyjmowani goście powinni swobodnie czuć się w naszym salonie, z drugiej natomiast chcemy wieczorem stworzyć przytulny nastrój, aby spokojnie zasypiać. Funkcjonalność musi więc płynnie przeplatać się ze stylem, aby kompozycja tworzyła spójną całość. Sypialnia w salonie – Jak praktycznie urządzić? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Sypialnia z miejscem do pracy – jak urządzić?
Wejdź na: Sypialnie drewniane – jakie meble wybrać?
Przeczytaj: Jak urządzić kawalerkę?

Salon i sypialnia w jednym!

Stworzenie dwufunkcyjnej przestrzeni może się początkowo wydawać wymagające, na szczęście po dobraniu odpowiednich mebli da się osiągnąć zadziwiające efekty. Sypialnia w salonie jest najczęściej wyposażona w narożnik z funkcją spania, który w dzień stanowi niezwykle wygodne miejsce do przyjmowania gości. Ustawiając obok niego elegancką ławę, uzyskujemy doskonały kącik do leniwego wypoczynku i serwowania gorących napojów. Jeśli odwiedza nas wyjątkowo liczna grupa znajomych, to wystarczy dołączyć do zestawu miękkie pufy do siedzenia, aby dla nikogo nie zabrakło miejsca.

Wejdź na: Sypialnia na antresoli – jak urządzić?

Narożnik Infinity Mini Wersal Narożnik Santi Wersal
Narożnik Infinity Mini Wersal Narożnik Santi Wersal

Sypialnia w salonie będzie równie stylowa, jeśli zamiast narożnika wybierzemy elegancką sofę. W obu wypadkach mebel z funkcją spania powinien być wyposażony w pojemną szufladę na pościel, aby pomieścić wszystkie kołdry i poduszki. W przypadku okazjonalnego przyjmowania gości nie byłoby to szczególnie ważne, jednak codzienne korzystanie z sypialni w pokoju dziennym wymaga zachowania odpowiedniego porządku. Równie istotne będzie upewnienie się, że mechanizm rozkładania działa płynnie i lekko. Będziemy z niego korzystać każdego dnia, więc najlepiej wybrać wariant wykonany z wytrzymałych materiałów.

Sofa Bacon Halmar beżowa Sofa Corner Halmar z podnóżkiem ciemny popiel
Sofa Bacon Halmar beżowa Sofa Corner Halmar z podnóżkiem ciemny popiel

Sprawdź również: Łóżko do małej sypialni – jakie wybrać?

Jak wydzielić sypialnię w salonie?

Urządzając przestrzeń do snu w pokoju dziennym, nie jesteśmy jednak z góry skazani na mebel rozkładany. Równie dobrym wyborem będzie tradycyjne łóżko ze stelażem na materac. W takim wypadku wystarczy znaleźć kreatywne rozwiązanie, które pozwoli wyraźnie wydzielić w naszym salonie strefę sypialnianą. Najbardziej oczywistą opcją jest ścianka działowa z karton gipsu, ale równie dobrym pomysłem będzie rozkładany parawan, a może nawet szeroki regał. Łóżko można również kreatywnie ukryć wykorzystując zasłony zamontowane na przysufitowej szynie. Taka przegroda pozwala uzyskać intymną przestrzeń, której nie będą oglądać odwiedzający nas goście. Dodatkowo ominie nas konieczność codziennego rozkładania łóżka.

Łóżko Sabrina 160x200 Halmar popielaty Łóżko Aygo AG-12 Bog-Fran
Łóżko Sabrina 160×200 Halmar popielaty Łóżko Aygo AG-12 Bog-Fran

Minusem klasycznego łóżka w pokoju dziennym jest potrzebna przestrzeń. Takie rozwiązanie zabiera sporo miejsca, dlatego sprawdzi się głównie w wyjątkowo przestronnych salonach. Wydzielona sypialnia w salonie wymaga podziału na strefę dzienną i nocną z dodatkowymi meblami reprezentacyjnymi, na którym usiądą odwiedzający nas goście. Dobrze sprawdzi się w tym celu sofa o małych rozmiarach, uzupełniona zestawem eleganckich foteli. Aby praktycznie wydzielić sypialnię w salonie, łóżko służące do spania najlepiej ustawić w ciemniejszym zakątku naszego pomieszczenia. Natomiast dzienne meble do salonu o funkcji wypoczynkowej powinny stanąć w dobrze oświetlonej części pokoju dziennego.

Fotel Baltimore Halmar beżowy Fotel Agustin Halmar popielaty
Fotel Baltimore Halmar beżowy Fotel Agustin Halmar popielaty

Sypialnia w salonie – kreatywne wykończenie pomieszczenia!

Niezwykle istotnym elementem każdej sypialni w salonie jest odpowiednio zaaranżowane oświetlenie. W ciągu dnia najlepiej sprawdzi się chłodna, pobudzająca barwa światła, która dodatkowo podkreśli ustawione na komodzie ozdoby. Wieczorną porą potrzebować będziemy natomiast praktycznej lampki nocnej, pozwalającej spędzić przed snem trochę czasu z ulubioną książką. Przytulny nastrój pozwolą uzyskać gęste zasłony, które prezentują się bardzo elegancko. Na czas wypoczynku pozwalają całkowicie odciąć dopływ światła z ulicy bądź ogrodu. Funkcję szafki nocnej z powodzeniem przejmie elegancki stolik okolicznościowy, a w ciągu dnia komfortowo zaserwujemy na nim przekąski i gorące napoje. Przy odrobinie kreatywności każdy z mebli może pełnić kilka funkcji, co nie tylko będzie bardzo praktyczne, ale również pozwoli zaoszczędzić miejsce.

Bez względu na to, czy mieszkamy w kawalerce, czy też pokój przeznaczony na sypialnię odstąpiliśmy dzieciom, wydzielony salon i sypialnia w jednym pomieszczeniu może być bardzo funkcjonalnym i zarazem stylowym rozwiązaniem w mieszkaniu!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *