narożnik do spania codziennego

Ostatnie lata przyniosły narożnikom sporą popularność, znaleźć je można w niejednej współczesnej aranżacji. Nikogo to pewnie nie dziwi, gdyż jest to mebel niezwykle praktyczny, przez co odnajduje się w wielu sytuacjach. Narożnik z funkcją spania sprawdzi się doskonale w mieszkaniach i domach, w których brakuje miejsca na wydzielenie oddzielnego pomieszczenia, będącego w stanie pomieścić tradycyjne łóżko ze stelażem na materac. Narożniki coraz częściej spełniają funkcję zarówno do przyjmowania gości, jak i wypoczynkową. Jaki narożnik do codziennego spania wybrać? Na co zwrócić uwagę wybierając narożnik z funkcją spania? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Jaki narożnik do salonu wybrać?
Wejdź na: Narożnik do małego salonu – jaki wybrać?
Przeczytaj także: Jaki materiał na narożnik wybrać?

Narożnik do codziennego spania – nie tylko do salonu!

Bardzo często enklawy gwarantującej spokojny sen trzeba będzie poszukać w salonie. Wystarczy w jego centralnej części ustawić narożnik, a przestrzeń zyska nowe możliwości. Mebel ten zagwarantuje eleganckie miejsce do przyjmowania gości, a po rozłożeniu go wieczorną porą nastąpi szybkie przekształcenie przestrzeni reprezentacyjnej w przytulną sypialnię. Narożniki nie muszą jednak kojarzyć się wyłącznie z salonem, równie dobrze wpasują się do pokoju nastolatka. Pozwalają w komfortowy sposób spędzać wolny czas ze znajomymi, a po rozłożeniu mebla najlepsi przyjaciele będą mogli bez problemu zostać na noc w czasie weekendowych odwiedzin.

Sprawdź również: Sprężyny bonellowe czy faliste do wypoczynku – które wybrać?

Narożnik Lens Wersal Narożnik Tokio Wersal
Narożnik Lens Wersal Narożnik Tokio Wersal

Jakie wymiary narożnika do spania codziennego?

Regenerujący sen musi przynieść nam zastrzyk energii na cały dzień, a stanie się tak tylko wtedy, gdy nie będzie nas ograniczać zbyt małe łóżko. Jest to szczególnie ważne, jeśli będziemy je dzielić z drugą połówką. Przy wyborze narożnika do codziennego spania najlepiej zdecydować się na jeden z większych modeli. Pozwoli to nie tylko na wygodniejszy sen w nocy, ale także na podjęcie większej liczby gości w ciągu dnia. Nie mniej ważne są jednak walory estetyczne, dlatego mebel powinien być dopasowany do dostępnej przestrzeni, aby w małym pomieszczeniu nie stworzyć przytłaczającego wrażenia.

Narożnik Life Wersal Narożnik Molina L Wersal
Narożnik Life Wersal Narożnik Molina L Wersal

Nawet jeśli ograniczona ilość miejsca zmusza nas do wyboru modelu o skromniejszych gabarytach, to narożnik do codziennego spania nadal będzie doskonałym wyborem. Dzięki długiemu szezlongowi oferowana powierzchnia spania jest taka sama, a często nawet większa niż w przypadku klasycznego dwuosobowego materaca na stelażu. Pozwala to swobodnie się położyć i znaleźć najwygodniejszą pozycję, przez co narożnik będzie doskonale sprawdzał się jako miejsce do codziennego spania.

Sposoby rozkładania narożników

Narożnik z funkcją spania codziennego powinien być wyposażony w dobrze dopracowany system, pozwalający na szybkie rozłożenie i złożenie mebla. Czynności te będziemy wykonywać każdego dnia rano i wieczorem, dlatego niezwykle ważne jest, aby proces przebiegał bezproblemowo. Stosowane w obecnie produkowanych modelach rozwiązania są bardzo zróżnicowane, zazwyczaj najlepszym wyborem będzie propozycja wymagająca od użytkownika małej ilości siły.

Narożnik Santi Wersal Narożnik Nella Maxi Wersal
Narożnik Santi Wersal Narożnik Nella Maxi Wersal

Najczęściej stosowaną metodą rozkładania narożnika jest wyjeżdżający na wózku stelaż, który wystarczy wysunąć poprzez pociągnięcie. Jest to bardzo wygodna opcja, choć problemem mogą być kółka, które mają tendencję do blokowania się we włosach ułożonego przed narożnikiem dywanu. Istnieje również wiele kreatywnych rozwiązań, gdzie rozkładany fragment materaca wyciąga się poprzez podniesienie siedziska. W tym wypadku trzeba użyć trochę więcej siły, co może być kłopotliwe dla osób starszych i ograniczonych ruchowo.

Co jest ważne w narożniku do codziennego spania?

Rzeczą, o której nie można zapomnieć w przypadku narożnika do codziennego spania, jest oczywiście schowek na pościel. Często stosowanym rozwiązaniem jest otwierany szezlong, wewnątrz którego odłożyć można kołdrę i poduszkę. Warto upewnić się, że posiada on siłowniki wspomagające podnoszenie pokrywy, gdyż znacznie ułatwiają one użytkowanie mebla. Jeśli wybrany przez nas model nie ma wbudowanego schowka, wystarczy uzupełnić go o elegancką skrzynię na pościel. Taki dodatek ustawiony obok narożnika jest nie tylko bardzo funkcjonalny, ale także bardzo stylowy.

Narożnik Infinity XL Wersal Narożnik Denvo Wersal
Narożnik Infinity XL Wersal Narożnik Denvo Wersal

Kluczowy jest ponadto sposób wykończenia mebla i wykorzystany do obicia materiał. Do codziennego spania nie nadają się modele skórzane, gdyż nie będą one zapewniały odpowiedniej wentylacji, która znacząco wpływa na komfort snu. Warto również zrezygnować z pikowanych narożników, wzbogaconych o twarde ozdobne guziki. Najlepszym wyborem będzie gładka, welurowa przestrzeń do spania, pozbawioną zbędnych wgłębień i dodatków. Mebel do codziennego spania powinien w miarę możliwości posiadać również wyżej umieszczone siedzisko, gdyż wygodniej będzie się dzięki temu wstawać. Docenią to w szczególności osoby, których dotykają problemy z kręgosłupem.

Jeśli w salonie będziemy sypiać codziennie, istotną kwestią jest dopasowanie wymiarów narożnika do swojego wzrostu oraz wybranie odpowiedniej twardości, zależnie od wymagań i preferencji w tym zakresie. Zadbanie o odpowiedni dobór tych parametrów będzie gwarancją spokojnego, komfortowego snu. Poza tym warto zwrócić uwagę na trwałość i optymalną wagę elementów konstrukcji służącej do rozkładania narożnika. Przy codziennym użytkowaniu wszelkie niedociągnięcia w tym zakresie szybko staną się uciążliwe.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *