jakie łóżko do sypialni wybrać - drewniane łóżko w sypialni

Wygodne i eleganckie łóżko do gustownej sypialni to kwestia priorytetowa, jeśli zależy nam na wygodnym miejscu do snu, dodatkowo zaaranżowanym w szykownym stylu. Najważniejszym zagadnieniem są oczywiście wymiary kupowanego łóżka tak, aby stworzyło ono zresztą mebli w sypialni spójną całość, ale i zapewniało zdrowy, spokojny odpoczynek. Jakie łóżko do sypialni wybrać? Jaki rozmiar łóżka do sypialni będzie najlepszy? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Łóżko do małej sypialni – jakie wybrać?
Dowiedz się więcej: Łóżko tapicerowane czy drewniane – jakie wybrać?

Jakie łóżko do sypialni wybrać?

Dokonując zmian aranżacyjnych w naszej sypialni, na samym początku zastanówmy się, jak duże i pokaźne łóżko sypialniane spełniałoby nasze potrzeby i wymagania. Kluczową kwestią jest to, jak dużo osób będzie korzystało z podłoża do snu na co dzień, czy będzie to singiel, małżeństwo, a może cała rodzina w momencie, kiedy dzieci od czasu do czasu zapragną spać z rodzicami. Zatem jakie łóżko wybrać do sypialni, aby posłużyło ono w dobrym stanie na długo?

W momencie, gdy decydujemy, jakie łóżko kupić do sypialni, koniecznie weźmy pod uwagę nasz budżet. Może zdarzyć się, że będziemy musieli finalnie nabyć produkt nieco tańszy, a stracimy czas na przeszukiwanie ofert z wysokimi cenami. Na wartość łóżka składa się wiele czynników, między innymi takich jak: zastosowany materiał, jego ilość, czy wielkość samego mebla. Pomyślmy zatem nad wszystkimi wymienionymi aspektami, aby jak najlepiej dostosować podłoże do snu do swoich potrzeb.

Łóżko Vilano Mebi tapicerowane Łóżko Annabel 160x200 Halmar popielaty
Łóżko Vilano MEBI tapicerowane Łóżko Annabel 160×200 Halmar popielaty

Szerokość i wysokość łóżka – wygoda i komfort użytkowania

Osobnym zagadnieniem w trakcie wyboru perfekcyjnego łóżka do sypialni pozostają jego wymiary. Skupmy się zatem na takim rozmiarze podłoża do snu, dzięki któremu nie zagraci ono zbytnio pomieszczenia oraz zachowamy w pokoju niezbędne ciągi komunikacyjne, na przykład komfortowy dostęp do szafy na ubrania czy komody w trakcie codziennego wyciągania oraz wkładania ubrań.

Sprawdź również: Garderoba czy szafa – co się lepiej sprawdzi w sypialni?
Dowiedz się więcej: Jaka komoda do sypialni?

Jakie łóżko kupić do sypialni, jeśli mamy do zagospodarowania małą przestrzeń? Na samym początku dokładnie zbierzmy wszystkie wymiary miejsca, w którym łóżko miałoby się znaleźć na stałe. Może zdarzyć się, że to, jakie łóżko do sypialni wybrać, będzie głównie zależało od przestrzenności pomieszczenia. Zapobiegnijmy więc zbytniemu ściskowi w pomieszczeniu i wrażeniu przytłoczenia.

aranżacja sypialni z łóżkiem

Ważną kwestią w takiej sytuacji oczywiście okaże się też sam wygląd łóżka. Do małych pomieszczeń raczej nie zaleca się pokaźnych łóżek tapicerowanych i tym bardziej kontynentalnych. W przypadku niewielkich sypialni postarajmy się znaleźć drewniane łóżko, które dzięki surowemu wykończeniu nie dołoży dodatkowych mosiężnych tkanin do wystroju wnętrza. Niejednokrotnie możemy spotkać się z dodatkowymi półkami lub szufladami wbudowanymi w ramę łóżka drewnianego, przez co zyskamy jeszcze więcej miejsca na różnego rodzaju przedmioty codziennego użytku.

Łóżko YORK Y-18 140x200 Bog-Fran Łóżko Solomo 160x200 Halmar beżowy
Łóżko YORK Y-18 140×200 Bog-Fran Łóżko Solomo 160×200 Halmar beżowy

Jakie łóżko do sypialni małżeńskiej?

Najpopularniejszymi rozmiarami łóżek, na których swobodnie wyśpią się dwie osoby, są: 140×200 oraz 160×200 cm. Rozmiar 180×200 cm to już dużo pokaźniejsza przestrzeń, która wiąże się też z dużo wyższymi kosztami zakupu. Klasycznymi łóżkami dla osób śpiących w pojedynkę są za to: 90×200 cm, a także 100×200 cm.

Nie zapomnijmy również zorientować się w wysokości łóżka, a szczególnie jego zagłówka, dzięki któremu zyskamy wygodną przestrzeń do czytania książek oraz, ogólnie rzecz ujmując, odpoczynku w pozycji półleżącej. Jeśli zainwestujemy w model, który w standardzie posiada tapicerowane miękkie wezgłowie, znacznie zwiększymy komfort użytkowania mebla nie tylko w trakcie snu, ale i codziennej regeneracji organizmu w postaci spędzania czasu nad ulubionymi zajęciami wykonywanymi na już wygodnym materacu.

jakie łóżko do sypialni wybrać

Odpowiednie dopasowanie łóżka do stylu wnętrza

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, kiedy zastanawiamy się, jakie wybrać łóżko do sypialni, jest oczywiście jego wygląd. Dużo lepiej możemy spędzić czas i wpłynąć na komfort swojego odpoczynku, jeśli zaaranżowana sypialnia jest dla nas komfortowa użytkowo oraz wizualnie.

Przeczytaj: Jakie szafki nocne do łóżka tapicerowanego wybrać?

Łóżko w sypialni nie musi być identyczne z innymi meblami znajdującymi się w pomieszczeniu. Postarajmy się jednak, aby wszystkie elementy wystroju ze sobą współgrały i tworzyły klasyczne lub ciekawe połączenie wnętrzarskie. Pod względem stylu wybór łóżka do sypialni – jest bardzo złożony i zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od naszego poczucia stylu i estetyki. Decydujmy się zatem na takie meble sypialniane, które spełnią nasze wymagania, ale i posłużą w dobrym stanie przez wiele lat.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *