Jaka szafa do przedpokoju

Zaprowadzenie porządku w przedpokoju może okazać się sporym wyzwaniem, jeśli w holu brakuje funkcjonalnych mebli. Głównym źródłem problemów jest zazwyczaj mała powierzchnia tego pomieszczenia, na której trudno pomieścić wszystkie noszone na co dzień ubrania. Dopasowana szafa do przedpokoju sprawi, że po wejściu do domu lub mieszkania przywita nas schludnie uporządkowane wnętrze. Rozrzucone buty i przemoczone kurtki nigdy więcej nie będą stanowić problemu, a nawet znajdzie się komplet wieszaków dla odwiedzających nas gości. Jaka szafa do przedpokoju sprawdzi się najlepiej? Czytaj dalej i poznaj kilka praktycznych propozycji!

Sprawdź również: Głębokość szafy na ubrania – jaka będzie optymalna?
Wejdź na: Szafa na całą ścianę – czy to dobre rozwiązanie?
Przeczytaj: Jakie są rodzaje szaf?

Jakie drzwi do szafy w przedpokoju?

Przedpokój jest w większości mieszkań dosyć ciasnym pomieszczeniem, dlaczego duży wpływ na funkcjonalność będzie miał sposób otwierania szafy. Jaka szafa wąskiego i małego przedpokoju sprawdzi się najlepiej? Na małym metrażu poleca się przede wszystkim szafy z drzwiami przesuwnymi, które pozwalają swobodnie korzystać z mebla nawet w wąskich ciągach komunikacyjnych. Tradycyjnie otwierane szafy sprawdzą się w przypadku bardziej przestronnego holu, w którym ograniczenia przestrzenne nie stanowią problemu. Kolejną ciekawą alternatywą są szafy do przedpokoju z drzwiami harmonijkowymi. W designerskich aranżacjach fronty może zastąpić nawet przesuwana kotara z miękkiej tkaniny, choć takie rozwiązanie kojarzy się bardziej z klimatem sypialni, dlatego w holu wygląda dosyć niecodziennie.

Sprawdź również: Wnętrze szafy – jak zaplanować i zaprojektować?

Szafa Livorno 73 Szynaka Meble Dąb wotan-antracyt Szafa S-1 Lima Halmar Dąb sonoma
Szafa Livorno 73 Szynaka Meble Dąb wotan-bazalt Szafa S-1 Lima Halmar Dąb sonoma

Funkcjonalny układ szafy w przedpokoju!

Poszukiwania mebli do przedpokoju powinny rozpocząć się od przeanalizowania potrzeb domowników. W niektórych mieszkaniach lepiej zostawić więcej miejsca na buty, inni będą potrzebować dodatkowych szuflad na czapki i rękawiczki. Podstawową funkcją szafy do przedpokoju jest oczywiście przechowywanie kurtek i płaszczy, należy więc pamiętać o wystarczającej liczbie wieszaków na ubrania. Najlepiej sprawdzą się modele o wzmocnionej konstrukcji, bo delikatne plastikowe haczyki mogłyby nie wytrzymać ciężaru zimowej garderoby. Co jeszcze często ląduje w przedpokoju? Przede wszystkim parasole i torebki, dlatego powinno się przewidzieć odpowiednie półki i koszyki na te przedmioty. Szczególnie w przypadku mebli przygotowywanych na wymiar zyskujemy spore możliwości personalizacji – warto wtedy wykorzystać ten atut i stworzyć rozwiązania dopasowane do stylu życia rodziny.

Sprawdź również: Szafa jako ścianka działowa – jak zaaranżować?

Szafa Tahoe TA-22 Bog-Fran Szafa Axel AX-10 Bog-Fran
Szafa Tahoe TA-22 Bog-Fran Szafa Axel AX-10 Bog-Fran

Jaka szafa do przedpokoju?

Meble przeznaczone do przechowywania ubrań muszą mieć nie tylko przemyślany układ, ale istotna jest również na wystarczającą głębokość. O ile koszule i spodnie w garderobie posiadają w miarę zbliżone wymiary, tak już w przypadku grubszego ocieplanego płaszcza może pojawić się problem. Z tego względu szafa do przedpokoju powinna być odrobinę głębsza niż standardowa szafa ubraniowa, aby swobodnie pomieścić puchowe kurtki i inne zimowe akcesoria. Precyzyjne wymiary zależeć będą oczywiście od układu pomieszczenia, ale warto upewnić się, że głębokość mebla wyniesie pomiędzy 80 a 90 cm. W przypadku drzwi przesuwnych należy pamiętać, że sam system zamykania na prowadnicach może zająć do 10 cm, w zależności od grubości skrzydeł.

Sprawdź również: Szafa w salonie – jaka będzie odpowiednia?

Szafka York Y-8 Bog-Fran Szafka Aygo AG-6 Bog-Fran
Szafka York Y-8 Bog-Fran Szafka Aygo AG-6 Bog-Fran

Co oprócz szafy do przedpokoju?

Pojemny mebel do przechowywania ubrań z pewnością jest solidną podstawą w aranżacji holu, ale całość powinny dopełnić inne funkcjonalne dodatki. Szczególnie praktycznym rozwiązaniem będzie szafka na buty, na której można spokojnie usiąść w trakcie zakładania obuwia. Zastąpić może ją również klasyczna ławka na metalowym stelażu, choć wtedy stracimy odrobinę przestrzeni do przechowywania. Obowiązkowym elementem w przedpokoju jest oczywiście lustro – przed wyjściem warto sprawdzić swój wygląd, aby poprawić wszelkie niedociągnięcia. Dlatego przy urządzaniu przedpokoju warto zastanowić się nad zakupem szafy z lustrem. Jeśli tylko metraż na to pozwala, to dobrym pomysłem będzie dodatkowa komoda z szufladami, w której przechowamy szaliki, czapki i rękawiczki. Po skompletowaniu takiego zestawu można mieć pewność, że szafa do przedpokoju spełni swoją funkcję i przedpokój stanie się elegancką wizytówką całego mieszkania.

Zastanawiając się jaka szafa do przedpokoju będzie optymalna, należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych aspektów, dzięki którym wybór odpowiedniego mebla stanie się prostszy!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *