Jaka komoda do salonu - aranżacja

Komoda to atrakcyjny dodatek kryjący w sobie ogromny potencjał, w każdej aranżacji znaleźć można dla niej odpowiednie zastosowanie. Już sama nazwa wiele mówi na temat tego eleganckiego mebla – słowo „commode” pochodzi z języka francuskiego i dosłownie tłumaczy się jako „wygodny”. Bez wątpienia idealnie opisuje ono komodę – jest to mebel niezwykle praktyczny, który nie tylko pozwala schludnie przechować wszelkie niezbędne przedmioty, ale również gustownie wzbogaca wystrój pomieszczenia. Jaka komoda do salonu sprawdzi się najlepiej? Na co zwrócić uwagę wybierając komodę? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Co wstawić do witryny w salonie?
Przeczytaj też: Jaka komoda do sypialni?
Wejdź na: Co postawić na komodzie? Jak ozdobić komodę w salonie?

Funkcje komody w salonie!

Każdy salon kryje w swoich zakamarkach przeróżne przedmioty, które nie zawsze udaje się pomieścić w innych pomieszczeniach. Praktyczna komoda do salonu nie tylko schowa w swoim wnętrzu wszystkie bibeloty, ale dzięki poręcznym szufladom pozwoli je rozsądnie uporządkować. Sprawi to, że łatwiej będzie odnaleźć zagubione drobiazgi, które do tej pory lądowały rozrzucone w najmniej spodziewanych miejscach. W komodzie przechować można obrusy, drobne gadżety elektroniczne, albumy ze zdjęciami – jednym słowem wszystko, co uda się pomieścić w szerokich szufladach. Na tym jednak nie kończy się funkcjonalność tego mebla – do zagospodarowania pozostaje jeszcze blat komody.

Sprawdź również: Co powiesić nad komodą w salonie?

Komoda Lucas 36 Szynaka Meble Komoda KM-4 Lima Halmar Dąb sonoma-biała
Komoda Lucas 36 Szynaka Meble Komoda KM-4 Lima Halmar Dąb sonoma-biała

Komody z praktycznym blatem!

Doskonałym pomysłem będzie zaaranżowanie tam kompozycji ozdobnych dodatków. Wszystkie pomysły na urozmaicenie blatu komody trudno byłoby zebrać w jednym zdaniu – stanąć na nim mogą pamiątki rodzinne, zdjęcia w pięknie wykończonych ramkach, kwiaty doniczkowe, świeczniki, a może nawet eleganckie lustro czy lampka. Często spotykanym rozwiązaniem jest również wykorzystanie tego mebla w funkcji szafki RTV.

Sprawdź również: Barek w salonie – jak zaaranżować?

Komoda Montenegro 44 Szynaka Meble Komoda Pratto 45 Szynaka Meble
Komoda Montenegro 44 Szynaka Meble Komoda Pratto 45 Szynaka Meble

Serwujący nam emocjonującą rozrywkę ekran jest nieodłącznym elementem wielu przestrzeni salonowych, dlatego należy zapewnić mu odpowiednią ekspozycję. Jeśli planujemy na blacie komody ustawić telewizor, to warto wybrać niski mebel, aby wieczorne seanse nie wymagały przesadnego zadzierania głowy w górę. Problemem może być także brak dedykowanych otworów na okablowanie sprzętu RTV, dlatego warto ustawić komodę blisko gniazdka elektrycznego, co pozwoli uniknąć zbędnej plątaniny przewodów.

Komoda Lucca 02 Szynaka Meble Komoda KM-3 Lima Halmar Dąb sonoma
Komoda Lucca 02 Szynaka Meble Komoda KM-3 Lima Halmar Dąb sonoma

Przeczytaj: Industrialne komody – czym się charakteryzują?

Jaka komoda do salonu sprawdzi się najlepiej?

Przyjmując w naszym domu znajomych i rodzinę zawsze staramy pokazać się z najlepszej strony i zrobić dobre wrażenie. Jak wkomponować komodę w reprezentacyjną przestrzeń salonu, aby zachwycała wszystkich odwiedzających nas gości? Najważniejszą rzeczą jest dopasowanie się do ogólnego wystroju pomieszczenia, aby nie zaburzyć istniejącego układu i aranżacji. Komoda powinna stanowić gustowny dodatek, który przykuje oko, ale nie będzie zbytnio odstawać od całości.

Komoda Niska Porto Typ 49 Dekort Komoda Porti 48 Szynaka Meble Dąb antyczny
Komoda Niska Porto Typ 49 Dekort Komoda Porti 48 Szynaka Meble Dąb antyczny

Bogata paleta dostępnych wykończeń z pewnością pozwoli znaleźć rozwiązanie odpowiadające indywidualnym potrzebom. Stonowany salon urządzony w stylu klasycznym? Doskonałym pomysłem będzie komoda z litego drewna na niskich nóżkach, która doda mnóstwo szyku i elegancji. Nowocześnie wykończona przestrzeń? Świetnie odnajdą się tu minimalistyczne komody, cieszące prostymi kształtami i brakiem nachalnych zdobień. Im większe pomieszczenie, tym bardziej można zaszaleć z rozmiarem mebla. W ciasnym salonie lepiej wybrać wąską komodę, aby po wysunięciu szuflad nie blokować przejścia.

Dodatkowa przestrzeń do przechowywania!

Komoda to nie tylko szuflady – w ofercie producentów łatwo odnajdziemy także modele wyposażone w tradycyjnie odchylane drzwiczki. Pozwoli to przechować przedmioty o większych gabarytach, które nie zmieściłyby się w klasycznej wysuwanej szufladzie. Niezwykle gustownie prezentują się również komody z przeszklonymi frontami, przypominające rozwiązania stosowane w klasycznych witrynach salonowych. Taka dodatkowa ekspozycyjna cześć wzbogaci mebel o kolejne możliwości aranżacyjne. Warto również zwrócić uwagę na wszelkie ułatwienia w zakresie otwierania szuflad i drzwiczek. Niezwykle przydatne są systemy cichego domykania, a także prowadnice wspomagające łatwe wysuwanie.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *