okragły czy prostokątny - jaki stolik kawowy wybrać

Decyzja o zakupie stolika kawowego bardzo często wiąże się z przeglądaniem wielu ofert, selekcjonowaniem tych najlepszych i w następstwie z wyborem mebla perfekcyjnie dopasowanego do naszych potrzeb. Pamiętajmy, żeby zawsze kierować się praktycznością mebla po to, aby nienagannie służył w dobrym stanie przez wiele lat. Jaki stolik kawowy – okrągły czy prostokątny – będzie lepszy do salonu? Do jakich wnętrz pasuje prostokątna ława, a do jakich okrągły stolik? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Jaki stolik kawowy do salonu wybrać?
Dowiedz się więcej: Wysokość stolika kawowego – jaka będzie odpowiednia?

Dlaczego warto zainwestować w stolik kawowy?

Popołudniowa kawa, długo wyczekiwane spotkanie ze znajomymi, czy wizyta rodziny, a wszelkie filiżanki i szklanki należy trzymać nieustannie w dłoniach. Jest to niekoniecznie dobry obraz wspomnianych odwiedzin. Decydując się na aranżację gustownej strefy wypoczynku w salonie, koniecznie postawmy na eleganckie stoliki kawowe, na których z łatwością będziemy odkładać kubki, książki oraz inne niezbędne przedmioty.

Funkcjonalna ława w towarzystwie wygodnego siedziska to również świetne rozwiązanie dla domowników, gdzie swoje miejsce zawsze znajdą czytane gazety, pilot oraz ciepła herbata po trudnym dniu. Nie zapominajmy oczywiście o warstwie estetycznej najczęściej kilku nożnego mebla. Dzięki perfekcyjnemu dopasowaniu stolika kawowego do pozostałych mebli oraz całej koncepcji aranżacyjnej pomieszczenia zyskamy dodatkowy dekoracyjny element, który jeszcze ponadto można ozdobić wazonem z kwiatami.

Zestaw ław Manado Halmar Ława Lavida Halmar dąb złoty
Zestaw ław Manado Halmar Ława Lavida Halmar dąb złoty

Kiedy wybrać okrągły stolik kawowy?

Wybór konkretnego stolika kawowego jest bardzo indywidualny, zależny w głównej mierze od zmysłów aranżacyjnych osób urządzających salon. Istnieją jednak pewne wytyczne, które mogą zdecydować o wyborze okrągłego stolika lub prostokątnej ławy.

Zastanówmy się nad rozwiązaniem bezpieczniejszym dla dzieci. Stoliki kawowe są z reguły niskie, umieszczone w zasięgu już próbującego chodzić nowego członka rodziny. Ostre krawędzie prostokątnej ławy mogą stać się dużym zagrożeniem w przypadku uderzenia. Okrągły kształt blatu za to delikatnie zminimalizuje skutki nieprzyjemnego zajścia.

Zestaw ław Alba Halmar Zestaw ław Folla Halmar
Zestaw ław Alba Halmar Zestaw ław Folla Halmar

Oczywiście na rynku meblarskim z łatwością możemy znaleźć osłonki na wspomniane ostre zakończenia prostokątnego stolika kawowego. Tym samym praktycznie pozbywając się zagrożenia. Niemniej takie zabezpieczenie należy koniecznie zakupić. Okrągłe stoliki kawowe sprawdzą się również wtedy, kiedy zależy nam na tym, aby żadna z osób nie siedziała na tzw. rogu, bardziej po lewej stolika, czy po prawej. Przy okrągłym blacie wszystkie zajmowane miejsca będą równe sobie.

Do jakich wnętrz pasuje prostokątna ława?

Prostokątny kształt blatu najlepiej sprawdzi się w przypadku masywnych narożników. Delikatny okrągły stolik może niestety „zginąć” w połączeniu z tak pokaźnym meblem. Ogólny wygląd stolika kawowego powinien także zależeć od innych mebli, umieszczonych w salonie czy pokoju dziennym. Jeśli pozostały wystrój skupia się na surowych modelach z potężnymi zakończeniami ozdobnymi, postawmy na równie okazałe stoliki prostokątne.

Sprawdź również: Jaki stolik do narożnika wybrać?

Ława Sigma Halmar dąb wotan-czarny Ława Pantera Halmar dąb sonoma-biały
Ława Sigma Halmar dąb wotan-czarny Ława Pantera Halmar dąb sonoma-biały

Zaletą prostokątnych stolików jest częstsze stosowanie dodatkowej półeczki u dołu blatu do odkładania pilota, książek, czy innych potrzebnych gadżetów w strefie relaksu, przy tym nie zajmując górnej powierzchni mebla, przeznaczonej na odstawianie napojów oraz posiłków.

Stolik kawowy okrągły czy prostokątny – który wybrać?

Preferencje co do wyboru konkretnych mebli są bardzo zróżnicowane. Ostateczna decyzja o zakupie idealnych modeli zależy wyłącznie od osób aranżujących dane pomieszczenie, ich potrzeb i oczekiwań wobec przeglądanych mebli w sklepach stacjonarnych czy na stronach internetowych.

Stoliki kawowe zarówno okrągłe, jak i prostokątne mają swoje określone wady oraz zalety. Skupmy się zatem przede wszystkim na funkcjonalności wybieranego mebla, czy jest on wystarczająco duży, czy posiada dodatkowe miejsce na odkładanie przedmiotów oraz, czy dobrze odnajdzie się w już urządzonym lub jeszcze urządzanym pomieszczeniu.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *