co zamiast szafki rtv pod telewizor - aranżacja salonu bez szafki rtv

Popołudniowy wypoczynek przy wciągającym filmie to ulubiona forma relaksu dla wielu osób, dlatego w salonach zazwyczaj pojawia się nowoczesny telewizor. Jeszcze kilkanaście lat temu aranżacyjnym problemem był ciężki kineskop, który wymagał solidnego podparcia w postaci szafki RTV. Obecnie jednak ekrany są cienkie i lekkie, dlatego większość osób decyduje się na wiszący telewizor, przytwierdzony do ściany za pomocą praktycznego uchwytu. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce, a dodatkowo można łatwiej dopasować kąt widzenia i zadbać o optymalną wysokość. Pojawia się jednak problem natury estetycznej – przestrzeń między ekranem a podłogą wydaje się pusta, dlatego trzeba ją w jakiś sposób uzupełnić. Co zamiast szafki RTV pod telewizorem? Sprawdź i poznaj kilka ciekawych propozycji!

Sprawdź również: Co postawić na szafce RTV?
Wejdź na: Jaki stolik pod telewizor wybrać?

Co zamiast szafki RTV?

Kącik multimedialny we wnętrzu można zaplanować jeszcze na etapie wykańczania salonu, a wtedy ciekawą opcją jest wkomponowanie telewizora w zabudowę ściany. Nowoczesne aranżacje chętnie korzystają z tego praktycznego rozwiązania, które pozwala schludnie ukryć niezbędne okablowanie. Warto jednak pamiętać również o ograniczeniach, jakie niesie za sobą taki wybór – ekran zostaje przytwierdzony na stałe w jednym miejscu, trudno będzie więc w przyszłości zmienić układ podczas przemeblowania.

Co zamiast szafki RTV? Mniej inwazyjną opcją od telewizora w zabudowie jest podwieszany panel TV. To nic innego jak estetycznie wykończona płyta laminowana, stanowiąca atrakcyjne tło dla dużego ekranu. Często elementem uzupełniającym może być komplet półek, na których da się przechować przydatne gadżety.

Sprawdź również: Ściana telewizyjna w salonie – jak urządzić ścianę za telewizorem?

Doskonałym zamiennikiem dla szafki RTV jest także klasyczna komoda, która oferuje sporo miejsca na półkach i w szufladach. Z łatwością uda się za jej pomocą uporządkować wszelkie przejściówki, adaptery, płyty DVD i inne akcesoria elektroniczne. Stylistyka mebla powinna dopasować się do pozostałych elementów wyposażenia, co nie będzie w tym wypadku problemem – każdy zestaw do salonu posiada zazwyczaj do wyboru kilka komód o różnych gabarytach. Ważną kwestią jest zadbanie o proporcje, gdyż to od nich zależy schludny wygląd strefy multimedialnej. W przypadku małego telewizora szerokość komody może być taka sama jak rozmiar ekranu, natomiast pod dużym, 50-calowym urządzeniem lepiej umieścić mały mebel, który nie będzie przyciągał zbyt wiele uwagi.

Komoda Latina 46 Szynaka Meble Komoda Desjo 10 Szynaka Meble
Komoda Latina 46 Szynaka Meble Komoda Desjo 10 Szynaka Meble

Co postawić pod wiszący telewizor?

Kolejną propozycją uzupełniającą duży ekran zamiast szafki RTV, jest schludny stolik RTV. W odróżnieniu od szafki odznacza się on małymi rozmiarami, przez co pełni w strefie multimedialnej głównie funkcję estetyczną. Taki mebel będzie idealnym wyborem do ciasnych pomieszczeń, w których liczy się oszczędność przestrzeni.

Szklany stolik pod telewizor wprowadzi do wnętrza odrobinę lekkości – w salonach o stylistyce glamour warto wybrać model na gustownych chromowanych nóżkach. Minusem może być fakt, że meble tego rodzaju nie posiadają raczej szuflad, więc należy zadbać o estetyczne ułożenie wyeksponowanych akcesoriów elektronicznych. W roli stolika RTV świetnie sprawdzi się również klasyczna salonowa ława, która tradycyjnie stanęłaby obok sofy lub narożnika.

Ława Diana H Halmar dąb sonoma Ława Tuluza Halmar orzech miodowy
Ława Diana H Halmar dąb sonoma Ława Tuluza Halmar orzech miodowy

Co pod telewizor?

Niezależnie od tego, czy zamiast szafki RTV wybierzemy komodę czy stolik, do zagospodarowania pozostanie kawałek blatu. W celu stworzenia spójnej kompozycji warto przyozdobić go różnymi drobiazgami. Strefa multimedialna będzie dzięki temu nie tylko funkcjonalna, ale również schludna i estetyczna. Trzeba jednak pamiętać, że dodatki nie powinny zbytnio odciągać uwagi od wyświetlanego na ekranie obrazu.

Co pod telewizor? Na stoliku lub komodzie wyeksponować można konsolę do gier w futurystycznej obudowie, kolekcję filmów na płytach DVD, lub też po prostu drobne ozdoby, takie jak rośliny doniczkowe czy świece zapachowe.

Taka drobna kompozycja pod wiszący telewizor sprawia, że wieczorne oglądanie seriali staje się jeszcze przyjemniejsze!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *