co to jest hoker - aranżacja kuchni z hokerami przy blacie

Czy wiesz, że standardowe wysokie krzesła barowe mają swoją nazwę? Jak nazywa się krzesło barowe, o którym mowa? Jest to hoker, funkcjonalny mebel użytkowy, świetnie odgrywający swoją rolę także w domu czy poczekalni. Wysokie krzesła perfekcyjnie sprawdzają się w połączeniu z dopasowanymi do nich blatami, tworząc stylowe miejsce do spożywania posiłków oraz spotkań z bliskimi. Dowiedz się dokładnie, co to jest hoker i jak dobrać ten stylowy mebel do swojego mieszkania!

Sprawdź również: Jak dobrać krzesła do stołu?
Wejdź na: Najlepsza tkanina obiciowa na krzesła – czyli jaka?

Co to jest hoker?

Istnieje kilka elementów, dzięki którym od razu będziemy wiedzieć, że mamy do czynienia z hokerem. Co to są hokery w rozumieniu wyposażenia domowego? W asortymencie firm meblarskich niejednokrotnie możemy znaleźć wysokie krzesła do jadalni przy blacie w kuchni, z długimi nogami oraz często wyposażone w poprzeczną podpórkę, ułatwiającą siadanie lub zapewniającą miejsce na stopy użytkownika.

Hokery są wykonywane w wielu stylach oraz z przeróżnych materiałów, stąd ich dopasowanie nie tylko do barowych przestrzeni, ale i tych w domu czy na przykład w salonach fryzjerskich.

Jak wybrać odpowiedni hoker?

Coraz popularniejsze hokery produkuje się w różnorodnych barwach, wykorzystując rozmaite tworzywa. To właśnie dlatego rośnie na nie popyt. Wysoki blat w kuchni uzupełniony o pasujące wysokie krzesła tapicerowane to strzał w dziesiątkę odnośnie do nowoczesnych aranżacji pomieszczeń.

Podczas wyboru odpowiedniego hokera zwróćmy szczególną uwagę na jego konstrukcję, czyli stabilność. Jest to bardzo ważne ze względu na podwyższone siedzisko, gdzie prawdopodobnie nie będziemy mogli swobodnie opierać nóg o podłogę. Dobrą opcją będzie również zweryfikowanie, czy wysokość, na jakiej znajduje się podpórka pod stopy, będzie dla nas odpowiednia.

hokery przy blacie kuchennym

Zastanówmy się także, na jakim stylu wykonania hokera nam zależy. Najbardziej wygodne staną się oczywiście te z oparciem, które właściwie podpierają kręgosłup lędźwiowy i zapewniają prawidłowe ułożenie pośladków użytkownika. Wybierać możemy także pomiędzy plastikowymi, metalowymi czy tapicerowanymi siedziskami. Ostateczna decyzja co do wyboru idealnego hokera zależy w głównej mierze od preferencji kupującego.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się hokery?

Kiedy już dokładnie wiemy, co to jest hoker, zastanówmy się, w jakich pomieszczeniach może on się sprawdzić. Umowne siedzisko barowe na pewno musi być dopasowane do wysokości oraz stylu, w którym został wykonany blat. Pokaźne miejsca do spożywania posiłków najczęściej znajdują się w kuchni i to właśnie zazwyczaj tam możemy zauważyć stylowe hokery, ustawione w domu czy mieszkaniu.

Wysokie siedziska są także często wykorzystywane w salonach fryzjerskich, ale wtedy zazwyczaj wzbogaca się je o podstawę jezdną, która wspomaga komfort pracy na co dzień. Z hokerami możemy także spotkać się w nowoczesnych poczekalniach i oczywiście nagminnie w barach.

tapicerowane hokery przy blacie kuchennym

Jaka wysokość blatu do hokerów?

Ostateczny wybór każdego mebla powinien przede wszystkim warunkować komfort jego użytkowania. W przypadku siedzisk jest to szczególnie ważne po to, aby dbać o prawidłową postawę i wygodę podczas korzystania z nich.

Wskazuje się, że optymalną odległością pomiędzy hokerem a blatem będzie przedział – 25-30 cm. Najczęściej spotykane z kolei blaty wysp kuchennych mają 80-90 cm wysokości. W takim przypadku najlepiej dopasowane hokery będą oscylować wokół 60 cm wysokości. Pamiętajmy jednak, że każdy użytkownik posiada swoje preferencje, co do wygody podczas korzystania z siedziska. Wyżej wymienione wysokości są standardowymi, nieuwzględniającymi jednostkowego zamiłowania do mniejszych lub większych wymiarów.

Zakup idealnych mebli do każdego wnętrza zawsze powinien wiązać się ze skrupulatnym przemyśleniem ich wymiarów oraz wyglądu. Dokładnie tak samo może stać się w przypadku perfekcyjnie dopasowanych do urządzanej przestrzeni hokerów. Szczególnie pamiętajmy o ich idealnych wymiarach, stylowym wyglądzie oraz solidności zastosowanych materiałów. Dzięki temu wysokie siedziska barowe posłużą w dobrym stanie przez wiele lat.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *