jaki stolik nocny do sypialni wybrać

Funkcjonalnie urządzona przestrzeń sypialniana to przede wszystkim praktyczne rozwiązanie na co dzień. Priorytetowym meblem jest oczywiście łóżko, wyposażone w wygodny materac. Nie możemy również zapomnieć o mniejszych elementach, które stworzą spójną całość do spokojnego i zdrowego snu. Dodatkiem, który powinien się znaleźć w każdej gustownie urządzonej sypialni, jest oczywiście stolik nocny, zapewniający dogodne miejsce na odłożenie okularów czy pozostawienie kremu pod oczy, stosowanego każdego wieczoru. Jaki stolik nocny do sypialni wybrać? Czym kierować się podczas aranżacji pomieszczenia? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Wysokość szafki nocnej. Jak wysoka powinna być szafka nocna?
Dowiedz się więcej: Jakie szafki nocne do łóżka tapicerowanego wybrać?

Stolik czy szafka do sypialni?

Zanim wybierzemy określony styl mebla, pomyślmy, na co tak naprawdę chcemy się zdecydować – stolik czy szafka nocna? Tak, jak w przypadku wielu postanowień, oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Największą zaletą wyboru szafki jest oczywiście jej przestronność i liczebność schowków. W przypadku stolika mamy do zagospodarowania wyłącznie blat.

Szafki ponadto często są wyposażane w dodatkową szufladę czy nawet przestrzeń z drzwiczkami na zawiasach. Proste stoliki nocne z kolei są zazwyczaj dużo lżejsze od szafek, a więc łatwiejsze w utrzymywaniu czystości w pomieszczeniu. Bez problemu przesuniemy delikatny stolik, gdzie mosiężna szafka nocna z szufladami, może już stanowić kłopot w codziennym dbaniu o higienę wokół łóżka i w całej sypialni.

Wejdź na: Co zamiast szafki nocnej do sypialni?

Stolik nocny LOFT New Elegance Szafka nocna Atlanta typ 82 Dekort
Stolik nocny LOFT New Elegance Szafka nocna Atlanta typ 82 Dekort

Jak dopasować stolik lub szafkę nocną do łóżka?

Podjęcie decyzji – szafka czy stolik nocny – wiąże się nie tylko z praktycznością konkretnego mebla, ale i jego dopasowaniem do najważniejszego elementu w sypialni, czyli łóżka. Określając wygląd szafki nocnej wedle zgodności z wyglądem podłoża do snu, weźmy pod uwagę kilka najważniejszych kryteriów.

Na pierwszym miejscu oczywiście skupmy się na materiale, z jakiego została stworzona rama łóżka oraz zagłówek. Elementy te są najbardziej widoczne, określając niejednokrotnie styl, w jakim wykonano mebel. Możemy zatem zdecydować się na stolik, który perfekcyjnie dopasujemy do „obudowy” łóżka – drewniany, metalowy, czy obity tapicerką. Możemy także postąpić wręcz przeciwnie, stawiając na styl eklektyczny szafki nocnej, czyli taki, który pozornie nie tworzy z podłożem do snu jednolitej koncepcji.

Szafka nocna SN-1 Lima Halmar biała Komoda KM-1 Mezo Halmar
Szafka nocna SN-1 Lima Halmar biała Komoda KM-1 Mezo Halmar

Styl sypialni a stolik nocny

Zastanawiając się, jaka szafka nocna do sypialni będzie najlepsza, spójrzmy na zaaranżowanie pomieszczenia kompleksowo. Pomimo niewielkich gabarytów stolik przy łóżku może dość znacząco zaakcentować swoją obecności w pokoju lub tylko dopełnić całości urządzanej przestrzeni.

Najlepszy widok na ten pogląd stworzy zastosowanie tapicerowanego, mocno nasyconego, zielonego stolika nocnego przy delikatnym beżowym łóżku. Zupełnie inny będzie odbiór sypialni w kontekście nadawania jej charakteru. Może oczywiście zdarzyć się, że wymarzymy sobie przestrzeń do snu wyłącznie w pastelowych delikatnych kolorach, które koją nasze zmysły. Wtedy postawmy na idealnie pasującą kolorystycznie szafkę nocną do łóżka, ale uzupełnijmy ją za to ciekawymi dodatkami tak, aby nasza sypialnia zawsze pozostawała urządzona gustownie i estetycznie.

Szafka nocna Lionel LI-13 Bog-Fran Szafka nocna Naomi NA-14 Bog-Fran
Szafka nocna Lionel LI-13 Bog-Fran Szafka nocna Naomi NA-14 Bog-Fran

Jaki stolik nocny do sypialni wybrać?

Kiedy wybieramy określone meble do konkretnych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu, skupmy się na naszym potrzebach. Pozornie niewiele znacząca szafka nocna może mieć duży wpływ na mniej lub bardziej komfortowe użytkowanie przestrzeni do snu.

Zwróćmy szczególną uwagę na jej wysokość i łatwość utrzymania w czystości. Zakładając z góry, że niekoniecznie znajdziemy czas na dokładne codzienne czyszczenie wszystkich mebli w pobliżu łóżka, czyli przestrzeni, gdzie nie powinien unosić się żaden pyłek kurzu, raczej nie decydujmy się na tapicerowane szafki nocne, które mogą stwarzać perfekcyjne źródło rozwoju zarazek w materiale.

W takiej sytuacji postawmy na idealnie dopasowany pod względem wysokości do łóżka drewniany stolik, na którym pozostawimy okulary, szklankę z wodą czy ulubioną książkę, czytaną przed snem. Ideą nowoczesnych domów jest praktyczność, gdzie wszechogarniający nas pęd zmusza do szukania niejednokrotnie bardziej funkcjonalnych niż dekoracyjnych elementów wyposażenia.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *