pokój młodzieżowy w stylu amerykańskim

Jest wiele powodów, które sprawiają, że styl amerykański jest ceniony przez młodych ludzi. Jeśli Twoje dorastające dziecko marzy o sypialni przypominającej oglądane w filmach pokoje amerykańskich nastolatków, pomóż mu spełnić marzenia! Jak urządzić pokój młodzieżowy w stylu amerykańskim? Przeczytaj i zainspiruj się naszymi wskazówkami!

Sprawdź również: Pokój młodzieżowy w stylu loftowym – jak urządzić?
Dowiedz się więcej: Pokój młodzieżowy w stylu japońskim – jak urządzić?

Pokój młodzieżowy w stylu amerykańskim – czym się wyróżnia?

Stany Zjednoczone są jednym z najbardziej zróżnicowanych kulturowo krajów, co wcale nie dziwi, biorąc pod uwagę ogromny napływ ludności, który rozpoczął się już pod koniec XIX wieku i z mniejszym lub większym natężeniem trwa do dzisiaj. Bardzo trudno zatem jednoznacznie zdefiniować styl amerykański. Domy i mieszkania w USA różnią się od siebie w zależności od regionu i wpływów określonych kultur. Ameryka to bogactwo stylów. To kolebka zarówno ascetycznego stylu industrialnego, jak i pełnego blasku i przepychu stylu glamour kojarzonego z hollywoodzkimi apartamentami.

Jedna cecha jest jednak wspólna – przestronność wnętrza. W Ameryce wszystko jest wielkie. Począwszy od powierzchni kraju, miast, przez wielkie koncerny, po domy i pokoje o sporym metrażu. Oczywiście pokoje amerykańskich nastolatków nie są tak obszerne jak „master bedroom”, czyli główna sypialnia należąca do rodziców, ale też nie są ciasnymi pokoikami.

Dowiedz się więcej: Sypialnia w stylu amerykańskim – jak urządzić?

Kolejną cechą, która wyróżnia amerykański pokój młodzieżowy, jest jego dobre doświetlenie. Rzadko zdarza się, by był on wyposażony wyłącznie w jedno źródło światła – wiszącą lampę sufitową. Z reguły źródeł światła jest więcej. Dobrym pomysłem będzie oświetlenie ledowe, dzięki któremu można wyczarować nastrojowy klimat. Taśmy i listwy LED doskonale sprawdzą się jako podświetlenie szafy na ubrania, toaletki albo dekoracji ściennych.

młodzieżowy pokój w stylu amerykańskim

Elementem, który często powtarza się w amerykańskich aranżacjach pokoi nastolatków, jest ciekawie zaaranżowane miejsce przy oknie (tzw. window seat). Takie siedzisko będzie doskonałym miejscem relaksu. Warto o nim pomyśleć szczególnie wtedy, gdy mamy piękny widok za oknem.

Jak urządzić amerykański pokój młodzieżowy?

Mimo, że z powodu różnokierunkowości trudno wskazać wspólne dla wszystkich amerykańskich wnętrz cechy, odpowiedź na pytanie, jak urządzić pokój młodzieżowy w stylu amerykańskim, jest prosta: zgodnie z zainteresowaniami. Amerykanie cenią sobie wolność osobistą. To ona przyciągała tu imigrantów. Tu każdy miał swobodę określania swojego postępowania. Panowała też wolność religijna i liberalne prawo gospodarcze.

W myśl tej idei pokoje młodzieżowe w stylu amerykańskim mogą być urządzone w sposób, który wyraża osobowość i indywidualizm mieszkańca. Styl amerykański pomieści zarówno aranżację pokoju młodej elegantki z białymi meblami, jak i różowymi dodatkami, która przywodzi na myśl amerykańskie donuty z różową polewą i białą posypką, jak i inspirowany ulubioną dyscypliną sportu (np. bejsbolem albo futbolem amerykańskim) wystrój chłopięcej sypialni.

Sprawdź również: Pokój młodzieżowy w stylu skandynawskim – jak urządzić?

pokój młodzieżowy w stylu amerykańskim

Jakie meble do pokoju młodzieżowego w stylu amerykańskim?

Punktem centralnym w pokoju powinno być łóżko, a właściwie obszerne łoże. W Ameryce nastolatki często sypiają na dużych dwuosobowych łóżkach, które ustawione są na środku pokoju z wygodnym dostępem z obu stron w przeciwieństwie do polskich aranżacji, w których przeważnie łóżka w sypialniach młodzieżowych są dosunięte do ściany ze względu na oszczędność miejsca. Najlepiej wybrać model tapicerowany z miękkim zagłówkiem, który pozwoli wygodnie się oprzeć. Amerykanie cenią sobie komfort. Świetnym rozwiązaniem będzie również masywne łóżko kontynentalne. Na nim nie powinno zabraknąć puszystych dekoracyjnych poduszek.

Pokój młodzieżowy w stylu amerykańskim powinien być też wyposażony w dużą szafę. W końcu w domach w USA charakterystyczne są połączone z sypialnią duże garderoby. Nawet nastolatki mają w swoich pokojach przestronne meble sypialniane do przechowywania ubrań. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu młodym dziewczynom, które lubią gromadzić stroje, a szafa pełna ciuszków na różne okazje to ich marzenie.

aranżacja pokoju młodzieżowego w stylu amerykańskim

Oprócz tego niezbędnym elementem każdego pokoju młodzieżowego jest kącik do nauki wyposażony w nowoczesne biurko i fotel młodzieżowy. Bez nich pomieszczenie nie będzie w pełni funkcjonalne.

Dodatki i akcesoria do amerykańskiego pokoju młodzieżowego

Na końcu pozostaje dobrać dodatki. One, rzecz jasna, są podyktowane charakterem wystroju pokoju młodzieżowego w stylu amerykańskim. W większości aranżacji w stylu amerykańskim znakomicie sprawdzą się plakaty i grafiki, które nawiązują do zainteresowań młodego człowieka. Świetny efekt można uzyskać, wykorzystując podświetlane napisy. A może postawić na elementy dekoracyjne, których wzornictwo nawiązuje do flagi amerykańskiej? W USA wydaje się, że flaga narodowa jest wszechobecna. Dekoracja pokoju całkowicie zależy od inwencji twórcy!

Pokój młodzieżowy w stylu amerykańskim to świetna propozycja dla każdego nastolatka. Jest to aranżacja, która najlepiej pasuje do obszernych pokoi młodzieżowych. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki i porady pozwolą ci urządzić stylowy amerykański pokój młodzieżowy!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *