szafa jako ścianka działowa - szafa dzieląca sypialnię

Pomieszczenia otwarte oferują spore możliwości aranżacyjne, ale bez dobrego podziału na strefy użytkowe trudno zadbać o wygodę i funkcjonalność. Wiele mieszkań posiada salon o dużym metrażu, w którym z łatwością dałoby się wygospodarować kawałek przestrzeni na małą jadalnię, domowe biuro lub przytulny kącik sypialniany z tradycyjnym łóżkiem zamiast rozkładanej kanapy. Jak jednak się za to zabrać? Idealną propozycją na takie okazje jest szafa jako ścianka działowa! Mebel o dużych gabarytach osłoni i zapewni odrobinę prywatności, a sposób jego ustawienia można w każdej chwili zmienić. Sprawdź i poznaj kilka pomysłów, które pozwolą Ci odmienić układ wnętrza bez zatrudniania ekipy budowlanej!

Sprawdź również: Regał jako ścianka działowa – praktyczne rozwiązanie w salonie!
Wejdź na: Jak oddzielić salon od kuchni?
Przeczytaj: Szafa przesuwna czy otwierana, którą wybrać?

Szafa jako ścianka działowa – czy to dobry pomysł?

Szafa jako ścianka działowa rozgraniczy poszczególne części pomieszczenia równie skutecznie, jak tradycyjna przegroda z cegły lub karton gipsu, a przy tym nie wymaga uciążliwych prac remontowych. Z jednej strony pozwala to zmniejszyć koszty finansowe, a z drugiej oferuje możliwość ewentualnych zmian. Zabetonowany mur pozostanie przecież na swoim miejscu na długi czas, natomiast szafa zamiast ścianki działowej umożliwi szybkie przemeblowanie. Jest kwestia jednego wieczoru, co stanowi atut dla osób lubiących częste rewolucje we wnętrzach.

Szafa zamiast ścianki działowej nie sprawdzi się jednak, jeśli poszukujemy stuprocentowego odcięcia się od domowników. Osoby preferujące pracę w absolutnej ciszy będą musiały poszukać dedykowanego pomieszczenia na domowy gabinet, aby zapewnić sobie całkowitą prywatność.

Sprawdź również: Domowy gabinet – Jak urządzić biuro w domu?

Szafa przesuwna jako ścianka działowa

Umiejętne rozplanowanie aranżacji jest szczególnie ważne w kawalerkach, gdzie jedno otwarte pomieszczenie musi spełniać wiele różnorodnych funkcji. Osoby mieszkające w takich wnętrzach mogą z powodzeniem wykorzystać szafy na ubrania z drzwiami przesuwnymi. Ten rodzaj otwierania sprawdza się nawet na ograniczonym metrażu, dzięki czemu dostępna przestrzeń zostanie w pełni wykorzystana. Dzięki temu z łatwością uda się przechować wszystkie ubrania, jednocześnie oddzielając strefę salonową od sypialnianej.

Szafa jako ścianka działowa zapewni prywatność, dzięki czemu przyjmowanie gości w reprezentacyjnej części nie będzie krępujące. Warto pamiętać, że do kawalerki można wpuścić jeszcze trochę światła. W celu optycznego powiększenia przestrzeni wystarczy zadbać, aby szafa przesuwna była wyposażona w lustro, które rozprowadzi promienie słoneczne po całym wnętrzu.

Sprawdź również: Szklana ściana w salonie – czy to dobry pomysł?

Szafa Desjo 06 Szynaka Meble Szafa Selene 30 Szynaka Meble
Szafa Desjo 06 Szynaka Meble Szafa Selene 30 Szynaka Meble

Szafa zamiast ścianki działowej w domowym gabinecie

Pędzące zmiany w zakresie pracy i nauki zdalnej sprawiły, że biurko w mieszkaniu jest potrzebne jeszcze bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Szeroki blat przyda się dorosłym w wypełnianiu obowiązków służbowych, a dzieciom w trakcie rozwiązywania zadań domowych. Jak jednak znaleźć miejsce na wygodny kącik roboczy? Wystarczy umiejętnie ustawiona szafa jako ścianka działowa, odgradzająca zaimprowizowaną przestrzeń biurową.

Powstanie w ten sposób odizolowane stanowisko, które pozwoli zapomnieć o domownikach, dzięki czemu będzie można w spokoju skupić się na obowiązkach. Dobrym pomysłem jest wybranie szafy wyposażonej w otwarty regał, oferujący odrobinę miejsca na dokumenty i niezbędne materiały. Ułatwi to dbanie o porządek, przez co praca stanie się przyjemniejsza.

Szafa S-1 Lima Halmar dąb sonoma-biała Szafa York Y-8 Bog-Fran
Szafa S-1 Lima Halmar dąb sonoma-biała Szafa York Y-8 Bog-Fran

Szafa jako ścianka – na co zwrócić uwagę?

Szafa jako ścianka działowa musi spełnić odpowiednie wymagania, aby nie zaburzyć estetyki wnętrza. Producenci zazwyczaj zakładają, że tylna ścianka pozostanie zasłonięta, dlatego do wykończenia tej części wykorzystują czasami gorsze materiały, niż w przypadku frontu i korpusu. Jeśli szafa po wysunięciu na środek pomieszczenia nie prezentuje się najlepiej, to można zmienić jej wygląd domowym sposobem, np. naklejając na tylnej części plakat, który doda wnętrzu odrobiny charakteru. Kolejną kwestią jest zadbanie o stabilność – warto się upewnić, że szafa pełniąca funkcję ścianki działowej została odpowiednio wypoziomowana, aby uniknąć przypadkowego przewrócenia.

Wykorzystanie stylowej szafy jako ścianki działowej to doskonałe rozwiązanie do dużych pomieszczeń w mieszkaniu, w których nie warto na stałe stawiać ścianki gipsowej. Mamy nadzieję, że nasze propozycje wykorzystania szafy jako ścianki pozwolą Ci zaaranżować estetycznie i praktycznie swój salon!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *