co postawić na komodzie w salonie - aranżacja salonu

Wysokiej jakości meble, pomysłowo dobrane kolory ścian, stylowy parkiet – to wszystko doskonała baza do zbudowania porywającej aranżacji, ale ostateczny efekt zależy w dużej mierze od dodatków wypełniających wnętrze. To one nadają końcowy szlif, ale przede wszystkim pozwalają spersonalizować wystrój. Ich dobór umożliwia domownikom wyrażanie siebie, podkreśla to, co ważne, tworzy rodzinny klimat. Jeśli w witrynie zabraknie przestrzeń na pamiątki, a wszystkie półki zostały już wzbogacone drobiazgami, to czas poszukać nowego miejsca. Do zagospodarowania pozostaje jeszcze blat komody! Ten niepozorny mebel to kolejna okazja na ekspozycję kreatywnych ozdób, wystarczy tylko dać mu szansę. Co postawić na komodzie w salonie? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Jaka komoda do salonu?
Przeczytaj też: Co wstawić do witryny w salonie?
Wejdź na: Co powiesić nad komodą w salonie?

Co postawić na komodzie w salonie? – Rośliny idealnym dodatkiem!

Zapełnienie szuflad i półek potrzebnymi sprzętami nie stanowi problemu, ale co postawić na komodzie? Nie bez powodu najczęściej wybierana opcja to ustawienie na nim roślin. To doskonały pomysł, gdyż pozwala przy okazji zaszaleć z kolorem i kształtem doniczek. Najlepiej wybrać takie, których styl będzie korespondował z dodatkami obecnymi w aranżacji. Rośliny każdemu dobrze się kojarzą, dlatego warto ustawić je właśnie w salonie, który stanowi miejsce odprężenia i relaksu. Zapewne znajdą się osoby, którym pielęgnacja żywych kwiatów kojarzy się wyłącznie z przykrymi obowiązkami – to jeszcze nie przekreśla marzeń o zieleni w salonie. Wystarczy postawić na komodzie sztuczne rośliny, które potrafią świetnie imitować swoje naturalne odpowiedniki. To proste rozwiązanie sprawi, że unikniemy uciążliwego podlewania, a zachowamy wszystkie atuty posiadania roślin w aranżacji.

Sprawdź również: Jaka komoda do sypialni?

Komoda York Y-2 Bog-Fran Komoda Kama 45 Szynaka Meble
Komoda York Y-2 Bog-Fran Komoda Kama 45 Szynaka Meble

Rodzinne akcenty na blacie komody w salonie!

Kultywowanie rodzinnych tradycji z pewnością polepsza domowy klimat. Wolne miejsce na komodzie w salonie to idealna okazja na ustawienie drobiazgów z ciekawą historią. Doskonałym wyborem będą przede wszystkim zdjęcia – ich prezentacja stwarza okazję do eksperymentów z kolorami i kształtami ramek. Gustownym akcentem jest również odpowiednio wyeksponowana biżuteria, która przekazywana z pokolenia na pokolenie nabiera wartości sentymentalnej. Pamiątki z podróży to kolejna inspiracja, o której nie można zapomnieć. Wspólne podróżowanie wzmacnia więzi między członkami rodziny, więc przypominanie o spędzonych razem chwilach jest świetnym pomysłem. Muszle z piaszczystych plaż, garść kamyków ze zdobytego szczytu – artystycznie rozrzucone stworzą piękną kompozycję. Całość warto podkreślić delikatnym światłem lampki, którego ciepła barwa pozwoli stworzyć niepowtarzalny efekt.

Sprawdź również: Barek w salonie – jak zaaranżować?

Komoda Kenzo KN-4 Bog-Fran Komoda Desjo 10 Szynaka Meble
Komoda Kenzo KN-4 Bog-Fran Komoda Desjo 10 Szynaka Meble

Co jeszcze można postawić na komodzie?

Wiele osób marzy o domowej biblioteczce, ale nie w każdym mieszkaniu uda się wygospodarować miejsce na cały regał uwielbianych dzieł literatury. Na szczęście na ratunek przychodzi blat salonowej komody – najlepiej ustawić tam egzemplarze w twardych okładkach, które nadają wysublimowanego stylu. Taka efektowna ekspozycja nie tylko prezentuje się bardzo elegancko, ale również zachęca gości do rozpoczęcia rozmowy o przeczytanych książkach. Kolejnym dodatkiem może być stojący obok komody wygodny fotel, na którym wygodnie usiądziesz, aby zagłębić się w powieść ulubionego autora. W ten sposób uzyskasz nie tylko efektowną ekspozycję na komodzie w salonie, ale jednocześnie stworzysz przytulny kącik czytelniczy.

Komoda Brando B-2 Bog-Fran Komoda Mosaic 45 Szynaka Meble
Komoda Brando B-2 Bog-Fran Komoda Mosaic 45 Szynaka Meble

Odpowiednie proporcje w aranżacji komody w salonie!

Ile dodatków umieścić na komodzie w salonie, aby zachować spójność wystroju? Często powtarzane hasło brzmi – lepiej stawiać na jakość niż na ilość. Zasada sprawdzi się również w przypadku ekspozycji na blacie komody, gdzie warto wybrać kilka starannie dopasowanych akcentów, aby nie utonąć w przytłaczającym chaosie. Bardziej rozbudowane kompozycje powinno się zarezerwować dla witryny pokojowej lub regału na książki, ale nie zawsze takie meble są obecne w aranżacji. Rozwiązaniem może być nowa półka wisząca albo zakup komody z przeszklonymi drzwiczkami – takie modele pozwalają zachować miejsce do przechowywania w szufladach, oferując jednocześnie typową dla witryn przestrzeń ekspozycji. Przyozdobiony w ten sposób salon nabierze szczególnej elegancji, a dzięki odpowiednim dodatkom na blacie komody nigdy nie będzie nudno!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *