fotel gamingowy czy biurowy - aranżacja pokoju z fotelem obrotowym

Godziny spędzone przy komputerze mogą upływać na pracy lub zabawie, ale zawsze przyda się wygodne siedzisko, które zapewni komfort i odciąży mięśnie. Prawidłowo dobrany mebel pozwala ograniczyć bóle kręgosłupa i inne nieprzyjemne dolegliwości związane z długotrwałym przebywaniem w bezruchu. Opcje proponowane przez producentów są bardzo zróżnicowane, dlatego wielu klientów zastanawia się, co będzie lepszym wyborem – fotel gamingowy czy biurowy? Nie wszyscy do końca wiedzą, jakie są różnice pomiędzy każdym z nich, warto więc zapoznać się ze szczegółami obu rozwiązań. Sprawdź i dowiedz się jak stworzyć funkcjonalne i stylowe stanowisko komputerowe!

Sprawdź również: Jaki fotel biurowy wybrać?
Wejdź na: Fotel do pracy przy komputerze – jaki wybrać?

Co to jest fotel gamingowy – czym się charakteryzuje?

Rodzice urządzający mieszkanie z pewnością mogli spotkać się z prośbą nastolatka, aby przy jego biurku stanął fotel gamingowy. Co to jest? Tego określenia nie trzeba tłumaczyć miłośnikom gier komputerowych – oznacza ono dedykowane siedzisko, przeznaczone specjalnie do cyfrowej rozrywki.

Dlaczego marzą o nim zarówno najmłodsi, jak i dorośli gracze? Najważniejszą cechą wyróżniającą fotele młodzieżowe – gamingowe – jest oryginalny design, pozwalający podkreślić swoją przynależność do społeczności. Klasyczne fotele biurowe nie zwracają uwagi wyglądem, natomiast ten dedykowany do gier jest stylizowany na wzór siedzeń znanych z samochodów wyścigowych, zdobią go zwykle kolorowe wstawki i odważne kształty.

Fotel gabinetowy Enzo Halmar czarny Fotel gabinetowy Scroll Halmar czarno-czerwono-popielaty
Fotel gabinetowy Enzo Halmar czarny Fotel gabinetowy Scroll Halmar czarno-czerwono-popielaty

Fotel gamingowy a biurowy – jakie są różnice?

Fotel biurowy czy gamingowy – jakie inne różnice da się zauważyć? Poza futurystycznym wzornictwem ważną kwestią są walory użytkowe, dlatego wyposażenie dla graczy oferuje czasem wyjątkowe gadżety. Najczęściej spotykanym dodatkiem jest praktyczny uchwyt na kubek, dzięki któremu nawet podczas długiej rozgrywki można mieć pod ręką zimny napój. Pozwala to nie tylko zaspokoić pragnienie, ale także zabezpiecza elektronikę przed zalaniem. Rywalizacja w ulubionej grze wiąże się zwykle ze sporymi emocjami, a każdy wie, jakim problemem bywa przypadkowo przewrócona szklanka, ustawiona obok klawiatury lub laptopa.

Fotel gabinetowy Carlos Halmar czarny Fotel gabinetowy Relax Halmar beżowy
Fotel gabinetowy Carlos Halmar czarny Fotel gabinetowy Relax Halmar beżowy

Ergonomiczne fotele biurowe czy stylowe fotele gamingowe?

Klasyczne meble do pracy przy komputerze mają bardziej stonowany wygląd, przez co łatwiej dopasowują się do profesjonalnej stylistyki gabinetowej. Szczególną kategorię stanowią natomiast fotele ergonomiczne, czyli takie, w których największy nacisk kładziony jest na wygodę oraz zapewnienie optymalnych warunków do wykonywania obowiązków.

Długie godziny spędzone nad opracowywaniem dokumentów i analiz mogą skutkować dyskomfortem i napięciem mięśni, stąd też narodziła się dziedzina nauki nazywana ergonomią. Jej zadaniem jest dopasowanie środowiska do możliwości psychofizycznych człowieka, czyli między innymi tworzenie takich mebli, które będą najlepiej dopasowane do naturalnego ułożenia ciała. Zgodnie z wytycznymi fotel do pracy przy komputerze powinien posiadać profilowane oparcie, regulowany zagłówek, podłokietniki z możliwością dostosowania wysokości i nachylenia, a dodatkową funkcją bywa nawet wysuwany podnóżek.

Fotel gabinetowy Drake Halmar czarny-popielaty Fotel gabinetowy Zoom Halmar czarny-popielaty
Fotel gabinetowy Drake Halmar czarny-popielaty Fotel gabinetowy Zoom Halmar czarny-popielaty

Fotel gamingowy czy biurowy – który wybrać?

Różnice pomiędzy fotelami biurowymi a gamingowymi dotyczą przede wszystkim kwestii estetycznych, dlatego dokonując wyboru najlepiej kierować się po prostu stylistyką urządzanego wnętrza. Obie propozycje dobrze sprawdzą się do pracy przy komputerze, jeśli tylko wybierzemy produkty wykonane z materiałów dobrej jakości.

Jeśli chodzi o komfort i higienę pracy, nie ma więc większego znaczenia, czy wybierzemy fotel gamingowy, czy biurowy. Wyposażenie dla graczy wyróżnia się przede wszystkim kolorem i kształtem, natomiast pod względem funkcjonalnym będzie zapewniać podobny poziom wygody. Nowoczesne fotele gamingowe spełniają obecnie większość wymagań ergonomicznych, czyli posiadają regulowane oparcie, podłokietniki i wysokość siedziska, dlatego z łatwością można je dopasować do postury użytkownika i korzystać z nich przez wiele godzin tak jak z klasycznych modeli biurowych.

Nie można jednoznacznie powiedzieć, który fotel będzie lepszy – gamingowy czy biurowy. Jest to zależne o wielu indywidualnych czynników oraz głównego przeznaczenia. Z pewnością pod względem komfortu oba rodzaje foteli spełnią swoją funkcję i zapewnią wygodę podczas wielogodzinnego siedzenia.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *