jakie biurko do komputera wybrać - aranżacja pokoju z komputerem na biurku

Biurko do pracy przy komputerze to coraz częściej niezbędny element wystroju, szczególnie dla osób wykonujących swoje obowiązki w trybie zdalnym. Użytkownikom przenośnych laptopów wystarczy zwykle kawałek wolnej przestrzeni na blacie, większe wyzwanie stanowi natomiast znalezienie miejsca na tradycyjny sprzęt z jednostką centralną. Mebel przyjmuje wtedy większe rozmiary, przydatne stają się również wszelkie funkcjonalności pozwalające zadbać o porządek z okablowaniem. Jakie biurko do komputera wybrać, aby zapewnić sobie ergonomiczną i efektywną pracę? Przeczytaj kilka sprawdzonych porad!

Sprawdź również: Fotel do pracy przy komputerze – jaki wybrać?
Przeczytaj: Jaka wysokość biurka będzie optymalna do pracy?
Wejdź na: Biurko pod oknem – czy to dobry pomysł?

Biurko do pracy przy komputerze – jakie wymiary będą optymalne?

Przygotowując kącik roboczy w pokoju lub gabinecie najlepiej zacząć od dokładnego zbadania swoich potrzeb. Rozmiary blatu powinny być proporcjonalne do ilości sprzętu, który będzie na co dzień używany. Podstawowym zestawem jest zazwyczaj klawiatura, mysz i monitor. Ekran komputera umieszczonego na biurku musi znaleźć się w odpowiedniej odległości, aby nadmiernie nie męczyć wzroku, dlatego należy zadbać o prawidłową głębokość biurka na komputer.

Za absolutne minimum uznaje się 70 cm, ale warto wybrać większy rozmiar, gdyż zagwarantuje to swobodę w ustawianiu niezbędnych do pracy sprzętów i akcesoriów. Niemały wpływ na komfort ma także wysokość biurka komputerowego. Powinna mieścić się w zakresie od 72 do 82 cm, zależnie od wzrostu użytkownika. Ciekawym rozwiązaniem są biurka z regulowaną wysokością, dzięki którym użytkownik ma możliwość dostosowania wysokości według indywidualnych potrzeb.

Sprawdź również: Biurko do domowego biura – jakie wybrać?

Biurko B-14 Halmar czarne Biurko Conti Halmar Dąb wotan-antracyt
Biurko B-14 Halmar czarne Biurko Conti Halmar Dąb wotan-antracyt

Jeśli na blacie pojawią się dodatkowo głośniki, drukarka lub urządzenia służące do tworzenia rysunków i grafik, to biurko komputerowe musi osiągnąć adekwatną do tego szerokość. Do wygodnej pracy z laptopem wystarczy już 120 cm, natomiast przy rozbudowanej konfiguracji sprzętowej blat rozciąga się nawet do 180 cm. Warto zwrócić uwagę, czy wybrane biurko do komputera posiada nawiercone otwory na przewody. Biurka na komputer stacjonarny powinny oferować ponadto dedykowaną półkę, na której bezpiecznie stanie jednostka centralna. Wyjątkowo przydatne będą wszelkiego rodzaju klipsy, uchwyty i tunele na okablowanie prowadzące do monitora i pozostałych urządzeń.

Jakie biurko do komputera będzie najlepsze?

Przestronny blat to ogromna zaleta, ale warto zadbać również o dodatkowe miejsce do przechowywania. Do pracy przy komputerze idealnie sprawdzają się biurka z szufladami, które ułatwiają utrzymanie porządku w strefie roboczej. Docenią to szczególnie osoby posługujące się dokumentami w wersji papierowej, czy też gracze szukający miejsca na płyty CD i DVD. Praktyczną opcją jest również wybór biurka z półkami na klawiaturę, pozwalająca w prosty sposób zaoszczędzić wolną przestrzeń na blacie.

Biurko do pracy przy komputerze może być wzbogacone również o funkcjonalną nadstawkę, która oferuje miejsce nie tylko na niezbędne akcesoria, ale też na różnorodne ozdoby i ożywiające aranżację elementy dekoracyjne.

Biurko Elmo Halmar Dąb wotan-antracyt Biurko Fino Halmar Dąb wotan-antracyt
Biurko Elmo Halmar Dąb wotan-antracyt Biurko Fino Halmar Dąb wotan-antracyt

Jakie biurko gamingowe wybrać?

Jeśli chodzi o meble przystosowane do komputera, to trzeba wspomnieć o jeszcze jednej kategorii, jaką jest wyposażenie dedykowane graczom. Odznacza się ono przede wszystkim oryginalną stylistyką, ale może posiadać również dodatkowe funkcje.

Jakie biurko gamingowe będzie najlepsze? W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na kolorystykę – powinna ona pasować do aranżacji pokoju gracza. Najchętniej wybierane są ciemne warianty. Doskonałą propozycją jest ponadczasowa czerń, świetnie sprawdzi się również blat w kolorze granatowym lub grafitowym. Sprzęt do gier często umieszcza się w przezroczystej obudowie, która pozwala oglądać pracujące podzespoły, dlatego warto ten atut wyeksponować.

Biurko B-1 Lima Halmar Dąb sonoma Biurko B-1 Narvik Halmar Dąb sonoma-czarny
Biurko B-1 Lima Halmar Dąb sonoma Biurko B-1 Narvik Halmar Dąb sonoma-czarny

Więcej na: Pokój dla gracza – jak urządzić?

Biurko gamingowe z miejscem na komputer powinno posiadać więc odsłoniętą półkę, na której klasyczny PC zaprezentuje się w pełnej okazałości. Jeśli chodzi o dodatki, to blat może być wyposażony w wygodny uchwyt na kubek lub wodę, a także dedykowany stojak na słuchawki z mikrofonem. Tego rodzaju udogodnienia doceni każdy gracz, któremu zdarzają się wielogodzinne sesje przy biurku.

To, jakie biurko do komputera wybierzemy zależy w głównej mierze od tego, czy spędzamy przy nim wolny czas, czy pracujemy. Szeroka oferta produktowa pozwala wybierać spośród wielu modeli biurek idealnie dostosowanych do potrzeb użytkowników.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *