Kanapa na środku salonu - aranżacja salonu z sofą na środku

Osoby pragnące stworzyć wnętrze wyróżniające się na tle klasycznych aranżacji sięgają po odważne kolory, kształty i tkaniny. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na samo ustawienie mebli w pomieszczeniu. Kanapa na środku salonu to coraz częściej spotykany widok w nowoczesnych wnętrzach. Niestety nie jest to rozwiązanie pasujące do każdego wnętrza. Decydując się na taką opcję, trzeba dysponować przestrzenią o odpowiednim kształcie, również sam zestaw wypoczynkowy powinien posiadać określone cechy. Sprawdź, czy sofa na środku salonu to rozwiązanie dla Ciebie!

Sprawdź również: Niebieska kanapa w salonie – do jakiego stylu pasuje?
Wejdź na: Jaka kanapa do salonu będzie najlepszym wyborem?
Przeczytaj: Jakie wypełnienie kanapy – pianka czy sprężyny?

Kanapa na środku pokoju – jaki model wybrać?

Tradycyjne ustawienie mebli bezpośrednio przy ścianie sprawia, że w centralnym punkcie pomieszczenia pojawia się wolna przestrzeń. Niektórzy próbują wypełnić ją gęstym dywanem, inni umieszczają tam stolik kawowy, ciekawym pomysłem może być natomiast całkowite przeorganizowanie wnętrza.

Kanapa na środku salonu to atrakcyjny koncept aranżacyjny, który cieszy się rosnącą popularnością. Sofa ułożona w taki sposób powinna charakteryzować się pełną konstrukcją. Tapicerka w tylnej części musi wyglądać dokładnie tak samo, jak od frontu mebla. Niektóre modele posiadają za oparciem niezbyt estetyczne wykończenie, gdyż produkowane są z myślą o klasycznym ustawieniu przy ścianie, dlatego najlepiej zwrócić na to uwagę już na etapie wyboru kanapy do salonu.

Sprawdź również: Jakie poduszki do szarej kanapy wybrać?

Sofa Soft 2 XL Halmar Sofa Carlo Halmar ciemny popiel
Sofa Soft 2 XL Halmar Sofa Carlo Halmar ciemny popiel

Sofa na środku salonu powinna odznaczać się lekką formą. Lepiej zrezygnować z wysokiego oparcia, również znajdujące się po bokach podłokietniki powinny mieć minimalistyczne kształty. Z tego względu nie sprawdzą się raczej kanapy z funkcją spania, które posiadają schowek na pościel i rozbudowane mechanizmy rozkładania. Dobrym pomysłem będą sofy nierozkładane na wysokich nóżkach. Uniesiona w ten sposób bryła nie przytłoczy wnętrza. Warto przy tym upewnić się, że wybrany mebel posiada odpowiednio sztywną konstrukcję, ponieważ niektóre tańsze sofy nie są wystarczająco stabilne bez częściowego wsparcia na ścianie.

Sprawdź również: Kanapa w kolorze butelkowej zieleni – do jakich wnętrz pasuje?

Kanapa na środku małego salonu

Początkującym dekoratorom może się wydawać, że w pomieszczeniu o niewielkim metrażu odsunięcie wersalki od ściany stanowi błąd. Po zastanowieniu się łatwo jednak dojść do wniosku, że to nie rozmiar salonu ma największe znaczenie, ale jego kształt. Jeśli wnętrze jest długie i wąskie, to rzeczywiście kanapa na środku pokoju będzie niezbyt praktyczną opcją – nie tylko zablokuje przejście, ale także optycznie je rozdzieli.

Sofa Tiga Wersal Sofa Aires Paged
Sofa Tiga Wersal Sofa Aires Paged

Inny przypadek to salon o proporcjonalnym układzie, przypominającym kwadrat. W takiej sytuacji kanapa na środku salonu sprawdzi się idealnie, a swoboda poruszania się nie będzie ograniczona. Należy jednak upewnić się, że siedzisko nie znajduje się zbyt blisko telewizora, gdyż mogłoby to negatywnie wpłynąć na oglądanie ulubionych programów. Za minimalną bezpieczną odległość od ekranu przyjmuje się 2 metry. Podobną zasadę warto zachować, ustawiając kanapę obok kominka, aby zapewnić sobie komfort termiczny w trakcie wypoczynku.

Kanapa na środku salonu z aneksem – popularne rozwiązanie w mieszkaniach!

Deweloperzy coraz chętniej oferują wielofunkcyjne układy mieszkań, dlatego połączenie reprezentacyjnego pokoju dziennego z typowo roboczą częścią kuchenną nie jest żadną aranżacyjną niespodzianką. Kanapa w salonie na środku to idealny sposób na wyraźne zaznaczenie granicy między tymi dwoma światami, bez utraty otwartego charakteru wnętrza. Wysokie oparcie sofy idealnie zastąpi klasyczną ściankę działową, a dla wzmocnienia efektu można dodatkowo ustawić za meblem wypoczynkowym regał lub barek. Taka kombinacja to doskonała alternatywa dla często spotykanej wyspy kuchennej, która nie w każdej aranżacji wygląda dobrze.

Powyższe przykłady pokazują, że kanapa na środku salonu to wyjątkowo uniwersalna propozycja – dzięki niej Twoja aranżacja z pewnością zostanie na długo zapamiętana i wyróżni się na tle klasycznych wnętrz!

Similar Posts

1 komentarz

  1. Osobiście preferuje urządzić wystrój salonu właśnie w taki sposób. Kanapa na środku salonu to idealne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *