Barek w salonie - jak zaaranżować salon ze stylowym barkiem

Elegancki wystrój szykownego salonu to sprawa niemalże priorytetowa podczas urządzania domu czy mieszkania. Jest to bowiem najczęściej zarezerwowana przestrzeń do przyjmowania gości oraz spędzania czasu z bliskimi. Decydując się na konkretne meble, zastanówmy się nad ich ciekawym wyglądem, ale i pomocną praktycznością na co dzień. Może zdarzyć się, że w naszej koncepcji aranżacji salonu znajdzie się gustowny barek z alkoholami oraz odpowiednimi akcesoriami do ich spożywania. Jak będzie najlepiej wyglądał barek w salonie? Jaki pomysł na barek sprawdzi się w pokoju dziennym? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Jaka komoda do salonu?
Wejdź na: Co wstawić do witryny w salonie?
Przeczytaj: Co postawić na komodzie? Jak ozdobić komodę w salonie?

Barek w salonie – dlaczego warto?

Rodzinne spotkania, eleganckie przyjęcia i biznesowe rozmowy w przestrzeni prywatnej to sytuacje, w których najbardziej zależy nam na szykownym wyglądzie salonu. Ciekawy pomysł na barek w pokoju może stać się idealnym dopełnieniem pomieszczenia w kwestii wizualnej, ale i praktycznej.

Mebel, w którego wnętrzu widnieją na przykład podświetlone drogie alkohole, ustawiony przy najczęściej wykorzystywanym miejscu do rozmów, czyli stole w towarzystwie kanap, może znacznie ułatwić częstowanie napojami oraz uświetni swoją obecnością ekskluzywne wnętrze.

Kredens YORK Y-4 Bog-Fran Kredens Atlanta typ 45 Dekort
Kredens YORK Y-4 Bog-Fran Kredens Atlanta typ 45 Dekort

Zastanawiając się, jak zrobić barek w salonie, mamy oczywiście wiele opcji do wyboru, zaczynając od przezroczystych witryn, przez podświetlane półki, na zabudowanych szafkach kończąc. Jak zawsze, wszystko zależy od naszego gustu oraz oczekiwanej funkcjonalności mebla.

Barek w salonie – stylowy dodatek do każdego wnętrza

Pomysły na barek w salonie mogą być różnorodne. Za miejsce do przechowywania alkoholi może nam posłużyć komoda do salonu, witryny szklane, czy klasyczna szafka pionowa. Możemy zaaranżować także barek w ścianie w salonie, wykuwając w niej odpowiedniej głębokości wnękę.

Musimy jednak pamiętać o podstawowym kwestiach bezpieczeństwa takich, jak: zweryfikowanie, czy dana ściana będzie odpowiednia do jej naruszania, czy nie jest ona zbyt cienka, aby nie uszkodzić pozostałych pomieszczeń w domu oraz, co gorsza, nie stworzyć wolnej przestrzeni między naszym mieszkaniem a lokalem sąsiada.

Witryna Kama 10 Szynaka Meble Witryna Mosaic 11 Szynaka Meble
Witryna Kama 10 Szynaka Meble Witryna Mosaic 11 Szynaka Meble

Jak wkomponować barek w salonie?

Podstawowymi zasadami urządzania każdego pomieszczenia są estetyka oraz funkcjonalność. Dlatego też warto stawiać na meble, które dodadzą wnętrzu gustowności, ale i perfekcyjnie odegrają swoją praktyczną rolę. Zatem, jak zrobić barek w salonie, tak, aby stał się okazałą dekoracją pokoju, a jednocześnie dobrze komponował się z pozostałymi meblami i dodatkami?

Nieustannie, w pierwszej kolejności, miejmy na uwadze, że domowy barek w salonie może znajdować się wszędzie tam, gdzie będziemy mieli na to ochotę. Przeznaczmy na niego pokaźną komodę z przeszkloną witryną, czy mniejszą szafeczkę u dołu zabudowanej wąskiej szafki. Spektakularne wrażenie jednak uzyskamy, dodatkowo podświetlając przezroczyste półki w witrynie, a następnie umieszczając na nich eleganckie karafki w towarzystwie ulubionych alkoholi.

Witryna YORK Y-5 Bog-Fran Witryna Dallas typ 10 Dekort lewostronna
Witryna YORK Y-5 Bog-Fran Witryna Dallas typ 10 Dekort lewostronna

Komoda lub witryna jako barek w salonie?

Przechodząc od ogółu do szczegółu w temacie barku w salonie, spróbujmy jednostronnie ukierunkować naszą decyzję. Miejscem do przechowywania alkoholi i akcesoriów będzie komoda czy witryna? Oba rozwiązania są zarówno bardzo praktyczne, jak i efektowne.

Barek w salonie w aranżacjach modernistycznych, z podświetlonymi elementami, stanie się niecodziennym dodatkiem do już szykownie urządzonego pomieszczenia. Z kolei zabudowana zamykana szafka w komodzie pozwoli na stworzenie komfortowego miejsca, w którym umieszczamy alkohole, bez ich widoczności dla wszystkich odwiedzających nas gości.

Każda aranżacja domowych pomieszczeń wiąże się z wieloma decyzjami oraz poświęconym czasem. Przed przystąpieniem do umieszczenia barku w naszym salonie oraz tego, jak finalnie będzie on wyglądał, przemyślmy najważniejsze kwestie, m.in.: czy chcemy, aby był on widoczny dla wszystkich odwiedzających, jak bardzo powinien on być ozdobny oraz, w jakim stylu wybrać mebel tak, aby pasował on do pozostałego wystroju wnętrza.

Barek w salonie to doskonałe rozwiązanie, które spotkać można w wielu zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pozwolą Ci wkomponować stylowy barek do własnego salonu!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *