Jaki fotel do salonu wybrać?

Gdzie wypocząć po ciężkim dniu pracy, jeśli nie w salonie? Swobodny relaks będzie możliwy jednak tylko wtedy, gdy pomieszczenie zostanie odpowiednio wyposażone. Kluczowym elementem decydującym o komforcie spędzania czasu w salonie jest fotel. Dopasowany do naszych potrzeb sprawi, że z chęcią będziemy wracać do swojej prywatnej strefy wypoczynkowej, a opuścimy ją zawsze pełni energii. Naładowane tam akumulatory ułatwią stawianie czoła codziennym wyzwaniom. Jaki fotel do salonu wybrać? Na co zwrócić uwagę szukając wygodnego fotela? Sprawdź teraz!

Sprawdź również: Wygodny fotel do czytania, jaki wybrać?
Wejdź na: Jak dobrać fotel do kanapy?
Przeczytaj: Co to jest szezlong?

Fotel fotelowi nierówny – jaki wybrać do salonu?

Fotele do salonu są meblami pozwalającymi na realizowanie różnych funkcji w zależności od tego, z jakimi meblami zostaną połączone. W towarzystwie oryginalnego stołu lub ławy umożliwią stworzenie przytulnego kącika kawowego, a zestawione z sofą czy narożnikiem będą świetnym uzupełnieniem i poszerzeniem funkcjonalności. Mebel dobierany do przestrzeni wypoczynkowej będzie miał specyficzną charakterystykę. Nie sprawdzą się tu raczej fotele o niskim oparciu stosowane np. w jadalni, gdyż używane są przez krótki czas, jedynie podczas obiadów. Taki mebel nie spełni wypoczynkowej funkcji podczas wielogodzinnego wypoczynku z wciągającą lekturą, czy podczas drzemki. Na co zwrócić uwagę przeglądając bogatą ofertę dostępnych foteli do salonu?

Fotel Amorino Halmar fioletowy Fotel Lusso Halmar ciemny niebieski
Fotel Amorino Halmar fioletowy Fotel Lusso Halmar ciemny niebieski

Jaki fotel do salonu – wygoda przede wszystkim!

Mebel mający służyć nam w salonie powinien odpowiadać spersonalizowanym potrzebom, czyli być przede wszystkim dopasowany do wzrostu osoby, która najczęściej będzie z niego korzystać. Wysokość siedziska umożliwiać musi swobodne sięganie stopami do poziomu podłogi, a długość oparcia zapewniać komfortowe oparcie pleców. Nie można zapomnieć również o zagłówku, który podtrzymując mięśnie karku pozwala je odpowiednio rozluźnić. Podłokietniki umieszczone na optymalnej wysokości nie tylko odciążą kręgosłup, ale ułatwią też wstawanie z fotela, oferując możliwość podparcia. Kwestią indywidualnych preferencji pozostaje twardość siedziska. Jeśli wybierzemy zbyt miękki fotel, to konsekwencją będzie nieprzyjemne uczucie zapadania, z kolei zbyt twarda wersja powodować będzie dyskomfort przy długotrwałym użytkowaniu.

Sprawdź również: Do jakich wnętrz pasuje fotel uszak?

Fotel Rezzo Halmar popielaty Fotel Hawk Wersal
Fotel Rezzo Halmar popielaty Fotel Hawk Wersal

W jakim stylu fotel do salonu kupić?

Poza zapewnieniem wygodnego wypoczynku fotel w salonie musi wprowadzić też do pomieszczenia odpowiednie walory estetyczne. Dostępne na rynku modele znacznie się od siebie różnią nie tylko kolorystyką i zastosowanym obiciem, ale również samym kształtem. Najczęściej pierwszym obrazem przychodzącym na myśl po usłyszeniu słowa „fotel” jest klasyczny uszak. Wykończony ciepłym welurem świetnie sprawdzi się w tradycyjnym salonie, ale nie jest to oczywiście jedyna dostępna opcja.

Fotel Luxor Halmar biały Fotel Marshal Halmar popielaty
Fotel Luxor Halmar biały Fotel Marshal Halmar popielaty

Do nowoczesnych wnętrz zaproponować można modele o intrygującej bryle. Świetną propozycją będzie tu fotel kubełkowy. Wprowadzi do przestrzeni mnóstwo świeżości i dynamizmu, gdyż wygląda jakby właśnie został wyciągnięty z samochodu wyścigowego. W designerskie aranżacje doskonale wpasują się oryginalne, zaokrąglone fotele w kształcie jaja. Rustykalny salon śmiało uzupełnić można pięknym plecionym bujanym fotelem, pogłębiając w ten sposób sielski charakter aranżacji. Dostępne opcje pozwolą dopełnić każdą przestrzeń, a jedynym ograniczeniem pozostaje tak naprawdę dostępne miejsce. Im większy salon, tym odważniejszy akcent mogą w nim grać fotele. Nie bez znaczenia jest bowiem ich ilość – zbyt duża może skutkować niepożądanym wrażeniem przytłoczenia.

Fotel Chester Halmar beżowy Szezlong Lord Wersal
Fotel Chester Halmar beżowy Szezlong Lord Wersal

Co wybrać zamiast fotela?

Alternatywą dla fotela może być długi, wygodny szezlong. Pełni on dokładnie te same funkcje, choć na pierwszy rzut oka przypomina bardziej sofę niż jednoosobowe siedzisko. Szezlongi występują w wielu intrygujących wykończeniach i kształtach, a jednym z najpopularniejszych wyborów są eleganckie, pikowane meble w klasycznym stylu angielskim czy francuskim. W bogato zdobionym salonie tak wykończony szezlong wprowadzi mnóstwo klasy, wspaniale korespondując ze sztukaterią i ręcznie rzeźbionymi wykończeniami. Podobnie jak fotele, szezlongi dostępne są również w bardziej minimalistycznych kształtach i wykończeniach, dlatego z łatwością znajdziemy też modele pasujące do nowoczesnych aranżacji.

Jeśli w naszym salonie nie dysponujemy wystarczającą ilością miejsca na pomieszczenie długiego szezlonga, warto pomyśleć nad dobraniem do fotela wygodnego podnóżka. Dzięki niemu komfortowo podeprzemy nogi podczas wypoczynku, a niektóre rozwiązania oferują dodatkowo miejsce na przechowywanie przedmiotów we wnętrzu tego kompaktowego mebla. Wśród dostępnych na rynku propozycji odnaleźć można również fotele z funkcją rozkładania, które posiadają podnóżek wbudowany w bryłę, wysuwany tylko w razie potrzeby. W naszym internetowym sklepie z meblami Mebi.pl znajdziesz wymarzony fotel do swojego salonu!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *