Jaki fotel biurowy wybrać - aranżacja z fotelem gabinetowym

Fotel biurowy to niezwykle uniwersalny mebel, który przyda się w wielu codziennych sytuacjach. Osobom pracującym zdalnie pozwoli wygodnie wykonywać swoje obowiązki, dzieciom zapewni optymalne warunki do nauki, a ustawiony w gabinecie doda prestiżu i elegancji. Jaki fotel biurowy wybrać, aby wielogodzinne sesje przy biurku nie kończyły się nieprzyjemnym bólem pleców? Przeczytaj poniższe wskazówki i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy urządzaniu ergonomicznego miejsca pracy! Sprawdź jak dobrać fotel biurowy!

Sprawdź również: Domowy gabinet – Jak urządzić biuro w domu?
Wejdź na: Fotel do pracy przy komputerze – jaki wybrać?
Przeczytaj: Fotel gamingowy czy biurowy – który wybrać?

Na jaki fotel biurowy się zdecydować?

Większość dostępnych na rynku foteli biurowych posiada opcję dostosowania mebla do budowy ciała użytkownika. Jest to szczególnie przydatne, jeśli z jednego biurka korzystać będzie kilku członków rodziny. Każdy z nich może wtedy łatwo wyregulować siedzisko przed przystąpieniem do pracy, aby utrzymać kręgosłup w naturalnej pozycji. Fotele biurowe na kółkach mają sporą przewagę nad klasycznymi krzesłami – jeśli potrzebujemy wstać i sięgnąć po dokumenty ułożone na regale, to wystarczy go delikatnie popchnąć, aby swobodnie odejść od biurka. W przestronnym pokoju możemy również po prostu przejechać z miejsca na miejsce, co będzie szybsze niż każdorazowe zrywanie się z fotela.

Fotel gabinetowy Foster Halmar jasny brąz Fotel gabinetowy Carlos Halmar czarny
Fotel gabinetowy Foster Halmar jasny brąz Fotel gabinetowy Carlos Halmar czarny

Fotel biurowy – jaki wybrać?

Obrotowe siedzenie z możliwością zmiany wysokości to obecnie standard, w który wyposażony jest prawie każdy fotel biurowy. Na jakie dodatkowe funkcjonalności zwrócić uwagę, aby zapewnić sobie większą wygodę? Sporym atutem będą regulowane podłokietniki, są one szczególnie ważne podczas pracy z myszką i klawiaturą. Wiele osób zapomina, że ręce powinny być podparte przez cały czas, a nie tylko w trakcie krótkich przerw w pracy. Optymalnie ustawiony kąt i wysokość podłokietników zapewni zdrową pozycję ramion i zapobiegnie problemom z nienaturalnym ułożeniem nadgarstków. Kolejną przydatną opcją jest mechanizm z funkcją bujania, który pozwoli swobodnie się odchylić i rozciągnąć mięśnie.

Fotel gabinetowy Cody Halmar brązowy Fotel gabinetowy Stilo Halmar czarny
Fotel gabinetowy Cody Halmar brązowy Fotel gabinetowy Stilo Halmar czarny

Sprawdź również: Jakie krzesło do biurka?

Najwygodniejsze fotele biurowe – ergonomiczne podparcie!

Wielogodzinne sesje przy komputerze mogą mieć negatywny wpływ na kręgosłup, jeśli nie zapewnimy mu zdrowego ułożenia. Ogromną ulgę przyniesie wyprofilowane podparcie, którego linia odwzorowuje swoim kształtem anatomię człowieka. Największe znaczenie ma prawidłowe ułożenie odcinka lędźwiowego, dlatego wiele foteli biurowych posiada w dolnej części przesuwaną poduszkę, lub też wypełnione twardszym materiałem wybrzuszenie. Profilowane podparcie spełni jednak swoją funkcję tylko wtedy, gdy zadbamy również o optymalną głębokość siedziska. Jeśli jest ona zbyt duża, to będziemy często pochylać się do przodu, przez co plecy nie utrzymają stałego kontaktu z oparciem.

Fotel gabinetowy Relax Halmar popielaty Fotel gabinetowy Stilo 2 Halmar ciemny popielaty
Fotel gabinetowy Relax Halmar popielaty Fotel gabinetowy Stilo 2 Halmar ciemny popielaty

Zastanawiając się jaki fotel biurowy będzie odpowiedni, wystarczy wykonać prosty test. Jeśli w pozycji siedzącej nie możemy swobodnie zgiąć kolan do kąta prostego, to znaczy, że nasze krzesło biurowe jest zbyt głębokie. Osobom niskim poleca się więc płytsze fotele, natomiast wyżsi użytkownicy mogą śmiało wybrać model w dużym rozmiarze.

Kolorystyka fotela – jaki kolor i materiał wybrać?

Kształty dopasowane do użytkownika i możliwość regulacji to dobry początek. W dalszej kolejności warto zastanowić się nad kolorystyką i rodzajem wykończenia. Barwy powinny być dostosowane do stylistyki pomieszczenia, aby fotel biurowy płynnie wtapiał się w aranżację. Jeśli chodzi o tapicerkę, to wiele zależy do naszych oczekiwań. W pomieszczeniach z oknem o południowej ekspozycji letnie dni mogą być wyjątkowo gorące, szczególnie jeśli biuro nie jest wyposażone w klimatyzację. Na takie okazje idealne będą fotele biurowe z siatkowym oparciem, których przewiewna struktura zapewnia doskonałą wentylację.

Fotel gabinetowy Santos Halmar czarny Fotel gabinetowy Fibero Halmar popielaty
Fotel gabinetowy Santos Halmar czarny Fotel gabinetowy Fibero Halmar popielaty

Wybierając meble do gabinetu prezesa, księgowego lub prawnika trudno wyobrazić sobie inny fotel, niż ten obity elegancką tapicerką ze skóry. To wyjątkowo prestiżowy materiał, wprowadzający do wnętrza reprezentacyjną atmosferę, pozwoli więc zrobić na klientach dobre wrażenie. Uciążliwym aspektem są wymagania naturalnej skóry pod względem jej czyszczenia i pielęgnacji, dlatego warto wziąć pod uwagę równie atrakcyjną alternatywę, jaką jest ekoskóra. Szczególnie funkcjonalne będą modele o perforowanej strukturze, które zapewniają przepływ powietrza. Fotele ze skóry ekologicznej mogą do złudzenia przypominać te wykonane z naturalnego materiału, oferując przy tym łatwiejsze czyszczenie i korzystniejszą cenę.

Najlepsze fotele biurowe posiadają szereg funkcji i udogodnień, dzięki którym codzienna praca jest niezwykle komfortowa i wygodna. Sprawdź jaki fotel biurowy będzie dla Ciebie najlepszy!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *