Co postawić na szafce RTV - aranżacja wnętrza

Nowoczesna ściana telewizyjna w salonie to nieodłączna część domowej strefy wypoczynkowej. Współczesne urządzenia typu Smart TV to już nie tylko możliwość korzystania z tradycyjnej kablówki, ale także połączenie z internetem i dostęp do ulubionych filmów i seriali w każdym momencie. Duży ekran na w salonie przyda się także podczas oglądania wspólnych zdjęć z wakacji, które wyświetlisz podczas rodzinnych spotkań i uroczystości. Jeśli chcemy w pełni wykorzystać możliwości świeżo zakupionego sprzętu, to niezbędny będzie odpowiednio przystosowany do tego mebel. Stolik pod telewizor pozwoli zrobić porządek z okablowaniem, a dodatkowo zaoferuje miejsce na różnorodne akcesoria. Co postawić na szafce RTV oprócz telewizora? Jakie dodatki można wyeksponować na stoliku RTV? Sprawdź i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Wymiary szafki RTV – jaka szerokość i wysokość szafki RTV?
Wejdź na: Jaki stolik pod telewizor wybrać?
Przeczytaj: Co zamiast szafki RTV?

Co postawić na szafce RTV?

Dekoracja ściany z telewizorem wymaga dobrego rozplanowania dostępnej przestrzeni, aby każde urządzenie znalazło dla siebie miejsce. Z dużym ekranem współpracować będzie przecież dekoder, najmłodsi z pewnością zechcą zagrać w najnowsze gry na konsoli, niektóre filmy niedostępne w internecie da się obejrzeć jedynie dzięki odtwarzaczowi płyt DVD. Wszystkie te sprzęty można wyeksponować i postawić na szafce RTV, aby ich kształty i podświetlane przyciski podkreślały nowoczesny charakter salonu. Jeśli nie chcemy trzymać ich bezpośrednio na blacie stolika, to warto wybrać mebel wyposażony w otwarte półki. Większość szafek pod telewizor posiada kilka zamykanych drzwiczek, ale ukrycie za nimi pracującej elektroniki nie jest dobrym pomysłem, gdyż sprzęt musi mieć zapewnione odpowiednie chłodzenie.

Szafka RTV-1 Raven Halmar Szafka RTV York Y-1 Bog-Fran
Szafka RTV-1 Raven Halmar Szafka RTV York Y-1 Bog-Fran

Co postawić pod wiszący telewizor?

Często stosowanym pomysłem na strefę relaksu jest wykorzystanie specjalnego uchwytu, który pozwala podwiesić ekran na dowolnie wybranej wysokości. Taki sposób montażu pozwala zaoszczędzić miejsce na blacie stolika multimedialnego, dzięki czemu można postawić na szafce RTV inne ciekawe dodatki. Doskonałym pomysłem mogą być w tym wypadku przedmioty czysto dekoracyjne, takie jak rośliny doniczkowe, ozdobne świeczki i rodzinne fotografie. Jeśli pragniemy wykorzystać miejsce na stoliku w bardziej praktyczny sposób, to wykorzystując szafkę RTV, można stworzyć miniaturową wersję domowej biblioteczki, lub wyeksponować kolekcję płyt DVD z ulubionymi grami i filmami. Ich kolorowe pudełka pozwolą ożywić przestrzeń, a książki w twardej oprawie wprowadzą odrobinę elegancji.

Szafka TV Akant Typ 2 Vivo Szafka RTV-1 Lima Halmar Dąb sonoma-biała
Szafka TV Akant Typ 2 Vivo Szafka RTV-1 Lima Halmar Dąb sonoma-biała

Co schować w szufladzie szafki RTV?

Blat przyozdobiony został ulubiony dodatkami, na półkach czekają w gotowości konsola i dekoder, kolejną praktyczną przestrzenią do zagospodarowania są zazwyczaj szuflady. Nie przez przypadek znajdziemy je w prawie każdym stoliku pod telewizor. Do większości urządzeń multimedialnych dołączana jest garść akcesoriów, które łatwo byłoby pogubić, ze względu na ich niewielkie rozmiary. Szafki RTV z szufladami pozwolą schować w jednym miejscu wszelkie drobiazgi, takie jak pilot, instrukcja obsługi i niezbędne adaptery. Na wszelki wypadek warto zaopatrzyć się w zapasowy komplet baterii, które zazwyczaj przestają działać w najmniej oczekiwanym momencie. W szufladzie przechować można dodatkowo pady do konsoli, okulary 3D i inne sprzęty przydatne do gier i zabaw.

Szafka RTV IVO IV-1 Bog-Fran Szafka RTV Kama 24 Szynaka Meble
Szafka RTV IVO IV-1 Bog-Fran Szafka RTV Kama 24 Szynaka Meble

Telewizor na wysokiej komodzie – czy to dobre rozwiązanie?

Kolejną propozycją na domową strefę multimedialną jest ustawienie ekranu na blacie innego mebla, którym może być przykładowo klasyczna ława salonowa lub komoda. Teoretycznie można wykorzystać taki zamiennik szafki RTV, ale to rozwiązanie ma kilka istotnych wad. Przede wszystkim zabraknie wtedy dedykowanych otworów na okablowanie, więc telewizor będzie niezbyt estetycznie połączony z wszelkimi akcesoriami. Kolejnym minusem jest niedopasowana wysokość – środek ekranu powinien znajdować się na linii wzroku osoby siedzącej na kanapie. Dedykowane stoliki mają odpowiednio przystosowane rozmiary, dzięki czemu wypoczywając na narożniku, nie musimy zbytnio podnosić głowy. Oglądanie telewizora ustawionego na wysokiej komodzie może skutkować bólami karku, szczególnie jeśli planujemy dłuższe seanse z ulubionym serialem. Jeśli tylko istnieje taka możliwość, to dla zachowania wygody i komfortu lepiej telewizor postawić na szafce RTV, gdyż jest to mebel dedykowany do zapewnienia optymalnej ekspozycji dużego ekranu.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *