Aranżacja salonu ze stołem - jak zmieścić stół w małym salonie

Wspólne obiady zbliżają rodzinę do siebie, ale niestety nie zawsze w mieszkaniu da się zaaranżować klasyczną jadalnię. Odrobiny miejsca wystarczy wtedy poszukać w pokoju dziennym – nawet przy ograniczonym metrażu można wstawić stół do małego salonu, jeśli zastosujemy kilka praktycznych zasad. Dobrze dopasowany mebel powinien uwzględniać potrzeby domowników, dlatego na początek warto zastanowić się, jaki kształt i rozmiar blatu będzie odpowiedni. Jak zmieścić stół w małym salonie? Czytaj dalej i dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby rodzinne obiady stały się czystą przyjemnością nawet na ograniczonej przestrzeni!

Sprawdź również: Jaki stół do małej kuchni?
Wejdź na: Wysokość stołu do jadalni – jaka będzie odpowiednia?
Przeczytaj: Jak urządzić mały salon ze stołem?

Jaki stół do małego salonu?

Podział pokoju dziennego na strefę wypoczynkową i jadalnianą pozwala znacznie zwiększyć jego funkcjonalność, dlatego wyjątkowo przydatnym dodatkiem we wnętrzu jest przestronny blat, przy którym można spokojnie usiąść z laptopem lub zjeść posiłek.

Sprawdź również: Ile miejsca na stół z krzesłami?

Stół do małego salonu powinien mieć praktyczny kształt, poleca się przede wszystkim stoły prostokątne i kwadratowe. Nie bez znaczenia jest również kolorystyka – warto postawić na jasne wykończenie, które wprowadza wrażenie optycznego powiększenia. Ciemne barwy nie są polecane do ciasnych wnętrz, szczególnie w bloku, gdzie pomieszczenia bywają słabo doświetlone. Kolejny parametr, który trzeba wziąć pod uwagę, to waga. Im lżejszy mebel wybierzemy, tym lepiej, bo łatwiej będzie się go dało przestawić, a w pokoju o niewielkiej powierzchni bywa to bardzo przydatne.

Stół Horus Halmar jasny dąb Stół Seweryn Halmr dąb sonoma
Stół Horus Halmar jasny dąb Stół Seweryn Halmar dąb sonoma

Jak ustawić stół w małym salonie?

Urządzając przestrzeń o ograniczonym metrażu, należy pamiętać o elastycznych rozwiązaniach, które sprawdzą się w różnych sytuacjach. Jak ustawić stół w małym salonie? Znalezienie funkcjonalnego ustawienia będzie dużo łatwiejsze, jeśli stół do małego pokoju jest prostokątny. Wynika to z faktu, że jedna z krawędzi blatu może zostać dostawiona do ściany, co znacznie oszczędza miejsce. Jeśli okazyjnie potrzebne będzie dodatkowe miejsce dla kolejnej osoby, to wystarczy wysunąć mebel na środek pomieszczenia i dołożyć krzesło.

W przypadku blatu o okrągłym kształcie trudniej znaleźć optymalne ustawienie. Stoły okrągłe prezentują się dobrze na środku pomieszczenia, a przy ograniczonym metrażu znalezienie miejsca na centralną ekspozycję jest zazwyczaj niemożliwe.

Stół Pixel 2 Halmar dąb złoty Stół Mozambik Halmar dąb złoty
Stół Pixel 2 Halmar dąb złoty Stół Mozambik Halmar dąb złoty

Sprawdź również: Stół czy ławostół – co wybrać?

Jak zmieścić stół w małym salonie?

Aranżacja wnętrza o niewielkiej powierzchni bywa uciążliwa, dlatego planując zakup wyposażenia, trzeba walczyć o każdy centymetr kwadratowy. Jak zmieścić stół w małym salonie? Doskonałym pomysłem na oszczędność miejsca jest zastosowanie rozkładanego blatu. W codziennych sytuacjach rzadko potrzebny będzie stół o naprawdę dużych rozmiarach, a ustawienie go na stałe w ciasnym salonie utrudniałoby poruszanie się po pomieszczeniu.

Stoły rozkładane zapewnią pełną szerokość tylko w wyjątkowych sytuacjach, takich jak uroczyste spotkania w większym gronie rodziny czy znajomych. Stół w małym salonie może posiadać dodatkowo wbudowane szuflady, w których da się ukryć różne przydatne przedmioty. Jeśli mieszkanie jest wyjątkowo ciasne. Taki mały schowek okazuje się niezwykle przydatny, gdy zabraknie innej przestrzeni do przechowywania drobiazgów.

Stół Corso Paged Stół Argo Paged
Stół Corso Paged Stół Argo Paged

Stół w małym salonie w bloku – jakie są alternatywy?

Czasami w trakcie urządzania wnętrza warto wziąć pod lupę różne niekonwencjonalne pomysły, dzięki którym uda się uzyskać oczekiwane efekty. Zamiast klasycznego stołu da się zastosować alternatywne rozwiązania, które również zapewniają komfort i wygodę podczas jedzenia obiadów. W popularnych ostatnio salonach z aneksem wykorzystać można wyspę kuchenną, która nie tylko świetnie oddzieli przestrzeń wypoczynkową od roboczej, ale także powoli cieszyć się rodzinnym posiłkiem.

Kolejną pomysłową propozycją jest ława z regulacją wysokości. Na co dzień taki niepozorny mebel ustawiony obok narożnika lub sofy nie zwraca na siebie uwagi, ale wystarczy w kilku ruchach podnieść jego blat, aby zmienił się w pełnoprawny stół obiadowy.

Jak zmieścić stół w małym salonie? Istnieje wiele praktycznych sposób na ustawienie stołu w małym salonie. Zaczynając od wyboru odpowiedniego modelu stołu po znalezienie dla niego funkcjonalnego miejsca. Dzięki zastosowaniu do naszych wskazówek z pewnością uda Ci się praktycznie ustawić stół w małym salonie!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *