garderoba czy szafa - aranżacja wnętrza garderoby

Praktyczne i zarazem eleganckie rozplanowanie sypialni to kwestia, która znacznie ułatwi nam codzienne funkcjonowanie. Sercem każdego pomieszczenia do odpoczynku jest oczywiście przestronne łóżko, uzupełnione o solidny materac. Nie można jednak zapominać o wszelkich przedmiotach codziennego użytku, które także potrzebują wydzielonego miejsca w sypialni. Mowa tu o odzieży czy butach, niejednokrotnie zajmujących sporo przestrzeni. Co będzie w takim razie lepsze – garderoba czy szafa w sypialni? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej!

Sprawdź również: Szafa przesuwna czy otwierana, którą wybrać?
Wejdź na: Głębokość szafy na ubrania – jaka będzie optymalna?
Dowiedz się więcej: Szafa w sypialni z lustrem czy bez?

Miejsce do przechowywania rzeczy w sypialni

Pomysłów na stylowe urządzenie sypialni jest tyle samo, co użytkowników tego typu pomieszczeń. Pamiętajmy jednak, aby zawsze podczas wyboru koloru ścian, czy wyglądu mebli, kierować się estetyką oraz funkcjonalnością stosowanych rozwiązań. W pierwszej kolejności oceńmy, jak dużo przestrzeni możemy zagospodarować na wybrane meble i dekoracje.

Zwróćmy szczególną uwagę na miejsce, w którym będziemy przechowywać nasze ubrania oraz buty, bo zapewne to właśnie one będą wymagały najdokładniejszego rozplanowania ułożenia. Co zatem będzie lepsze w sypialni – garderoba czy szafa?

Szafa Loft 4D New Elegance Szafa York Y-7 Bog-Fran
Szafa Loft 4D New Elegance Szafa York Y-7 Bog-Fran

Sprawdź również: Sypialnia z garderobą – jak urządzić?

Garderoba czy szafa w sypialni?

Każdy funkcjonalny mebel do przechowywania ubrań i butów to aranżacyjne zabezpieczenie przed nadmiernym bałaganem oraz chaosem w gustownie urządzonej sypialni. Pojemne półki, a także solidne drążki dają możliwość umieszczenia odzieży w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu, zachowując tym samym pożądany ład i porządek.

Dowiedz się więcej: Wnętrze szafy – jak zaplanować i zaprojektować?

Stojąc przed wyborem – szafa czy garderoba – do pokoju sypialnianego, skupmy się na obszarze możliwym do zagospodarowania. Znacznie mniej powierzchni potrzebuje klasyczna szafa na ubrania od rozbudowanej garderoby w niemalże osobnym pomieszczeniu, umieszczonym przy sypialni.

Szafa Naomi NA-8 Bog-Fran Szafa York Y-8 Bog-Fran
Szafa Naomi NA-8 Bog-Fran Szafa York Y-8 Bog-Fran

Pomyślmy także, jak dużo osób będzie korzystało ze schowka na odzież. Jeśli z góry wiemy, że potrzebujemy naprawdę wiele miejsca, starajmy się postawić jednak na garderobę. Za to, jeśli posiadamy niewielką sypialnię, a i nie za dużo przestrzeni na ubrania potrzebujemy, wybierzmy zgrabną szafę z funkcjonalnymi półkami i drążkiem na wieszaki.

Garderoba czy szafa wnękowa?

Podczas urządzania sypialni właściwie mamy do wyboru kilka opcji – szafa czy garderoba oraz – garderoba czy szafa wnękowa. Ostatnia z propozycji jest jedną z najbardziej praktycznych w aranżacji pomieszczeń. Wykorzystać można potencjał nie zawsze oczywistego miejsca do umieszczania mebli.

Szafy z drzwiami przesuwnymi, często w połączeniu z pokaźnym lustrem, to idealna przestrzeń dla naszych ubrań, butów, ale i codziennych przygotowań do pracy, czy wieczornych spotkań z przyjaciółmi. Kierując się funkcjonalnością wyboru pomiędzy garderobą a szafą klasyczną, czy wnękową, weźmy pod uwagę także istotny element oświetlenia. Może zdarzyć się, że układ drzwi i niemożność zamontowania we wnętrzu szafy właściwych źródeł świetlnych, znacznie utrudni praktyczne użytkowanie. Osobne pomieszczenie garderobiane z kolei zapewni wiele dodatkowych miejsc do umieszczenia lamp, żyrandoli i elementów świetlnych w suficie.

Decyzja o zakupie szafy czy stworzeniu osobnej garderoby w sypialni to kwestia bardzo indywidualna. Przede wszystkim oceńmy, na które z rozwiązań możemy sobie swobodnie pozwolić oraz, które z nich będzie dla nas najbardziej funkcjonalne.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *