Industrialna sypialnia - aranżacja sypialni w stylu industrialnym

Nie trzeba być ekscentrycznym miłośnikiem industrializmu, by zasypiać i budzić się w sypialni rodem z opuszczonej fabryki. Styl industrialny można wprowadzić do wnętrza, zachowując całkiem przytulny nastrój. Choć tematem przewodnim będą elementy kojarzące się z fabryką i różnymi mechanizmami, to łatwo przemycić tu przeróżne motywy, które lubimy. Industrializm pozostawia wiele swobody do tworzenia udanych wnętrz. Sprawdź czy industrialna sypialnia pasuje do Twojego charakteru!

Sprawdź również: Salon industrialny – jakie meble wybrać?
Wejdź na: Pokój młodzieżowy w stylu loftowym – jak urządzić?
Przeczytaj: Sypialnia w stylu retro – jak urządzić?

Styl industrialny – co go wyróżnia?

W sypialni w stylu industrialnym nie może zabraknąć odpowiednio dobranych materiałów. Najczęściej korzysta się ze starego drewna, cegły, betonu, metalu w różnych kolorach. Drewno i cegła dają ciekawą teksturę, a metal sprawia, że styl jest bardziej nowoczesny. W industrialnej sypialni królują surowe materiały, ale przytulność zapewniają ich ciepłe odcienie. Można podejść do tematu w bardziej ekologiczny sposób i wykorzystać materiały z odzysku. Taka sypialnia na pewno będzie wyjątkowa. Zaznaczyć trzeba, że mamy do czynienia ze stylem stosunkowo prostym w wyrazie, któremu bliżej do minimalizmu niż bogatych zdobień. Wybierając meble do sypialni industrialnej warto postawić na niewyszukane formy i geometryczne bryły.

Sypialnia w stylu industrialnym

Industrialna sypialnia – jakie łóżko wybrać?

Industrialne łóżko może mieć drewnianą prostą ramę albo metalową złożoną z prostych prętów. Oczywiście grzechem nie będzie wybór ramy tapicerowanej. Ona też wpisze się dobrze w aranżację industrialnej sypialni pod warunkiem, że postawimy na prostotę i tkaninę o bardziej surowym charakterze. Bogate, ozdobne przeszycia odpadają. A może łóżko z palet? To ekologiczne rozwiązanie – nic się nie marnuje. Gdy zdecydujemy się na konkretne łóżko, warto je podkreślić poprzez kontrastującą pościel. Jasne drewno i ciemna pościel, albo ciemny metal i jasna pościel to wyraziste połączenie wydobywające piękno z prostych materiałów. Uniwersalna bawełna pasuje tu bez wątpienia, ale jeszcze lepiej będą wyglądać poszwy lniane. Len ma wyraźniejszą fakturę, widoczne sploty nici, odpowiednią dla stylu szorstkość. To już droższe rozwiązanie, ale z pewnością dodające charakteru do industrialnej sypialni.

Sprawdź również: Sypialnia w stylu amerykańskim – jak urządzić?

Sypialnia industrialna - aranżacja dużej sypialni w stylu industrialnym

Sypialnia w stylu industrialnym – jakie oświetlenie?

W każdym wnętrzu oświetlenie to niezwykle istotny element. Nie inaczej jest w przypadku sypialni w stylu industrialnym. W industrialnej sypialni można pozwolić sobie na lampy bez abażurów z „gołymi” żarówkami stylizowanymi na te stare tradycyjne żarowe. Inne pasujące oprawy to metalowe lub druciane. Pamiętajmy, by wybierać żarówki o ciepłej barwie światła, które sprawi, że wnętrze będzie bardziej przytulne. W sypialni industrialnej instalacji nie trzeba chować. Kable lamp można nawet podkreślić poprzez wybór kolorowych oplotów albo przymocowanie ich do ściany, aby utworzyły geometryczny układy.

Industrialna sypialnia

Dodatki do industrialnej sypialni!

Co z dodatkami do sypialni w stylu industrialnym? Prostota prostotą, ale detal i odpowiednia dekoracja też mają znaczenie. Prosta grafika na ceglanej ścianie, duży metalowy zegar, półki z postarzanego drewna na betonowym tle, stary manekin zamiast wieszaka, czy kolorowe książki na metalowym regale – to tylko przykłady możliwości, jakie możemy wykorzystać w industrialnej sypialni. By przełamać efekt postarzenia, wprowadźmy nieco życia za pomocą roślin doniczkowych. Małe betonowe doniczki na półkach będą dobrym wyborem, ale wyraźniejszy efekt zagwarantują duże rośliny o błyszczących liściach.

Styl industrialny bardzo zyskuje na popularności, a wybierany jest głównie przez osoby młode, odważne i kreatywne, które pragną stworzyć oryginalne wnętrze z unikalnym klimatem.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *