pokój młodzieżowy w stylu industrialnym - aranżacja industrialnego pokoju z fotelem i regałem

Styl industrialny to trend, który za swój osobliwy klimat znalazł uznanie młodego pokolenia. Co więcej, charakterystyczny dla niego nowoczesny funkcjonalizm doskonale wpisuje się w oczekiwania młodzieży, która lubi postępowe rozwiązania. Jeśli Twoje dziecko chce urządzić industrialny pokój młodzieżowy, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak to zrobić. To wcale nie jest trudne! Zaskoczysz się, jak łatwo stworzysz efektowną aranżację, która sprawi satysfakcję Tobie i Twojemu dziecku! Sprawdź jak urządzić pokój młodzieżowy w stylu industrialnym!

Sprawdź również: Pokój młodzieżowy w stylu skandynawskim – jak urządzić?
Przeczytaj: Pokój młodzieżowy w stylu loftowym – jak urządzić?
Wejdź na: Pokój młodzieżowy w stylu retro – jak urządzić?

Pokój młodzieżowy w stylu industrialnym – marzenie niejednego nastolatka!

To, że styl industrialny cieszy się dużym powodzeniem wśród ludzi młodych, wcale nie dziwi, ponieważ jest on bardzo oryginalny, choć modny od dawna. Jego początki pojawiły się na Zachodzie mniej więcej sto lat temu, gdy po zakończeniu I wojny światowej nastąpił kryzys gospodarczy. Upadłe fabryki były przerabiane na wnętrza mieszkalne, szczególnie przez zubożałe środowisko artystyczne, które lubowało się w niezwykłym klimacie opustoszałych hal produkcyjnych.

Ten wyjątkowy klimat przypadł do gustu też outsiderom, którzy w tym nietypowym otoczeniu znajdowali przestrzeń pozwalającą odciąć się od świata i poszukiwać własnej tożsamości. Dziś odważni, niezależni i kreatywni nastolatkowie chcą podążać tym śladem, aranżując swój pokój w stylu industrialnym, aby podkreślić swoją odrębność i niepowtarzalność. Pozwólmy im być sobą, pomagając urządzić pokój młodzieżowy w stylu industrialnym.

Sprawdź również: Pokój młodzieżowy w stylu amerykańskim – jak urządzić?

Pokój młodzieżowy industrialny – czym się cechuje?

Stworzenie industrialnej aranżacji w pokoju młodzieżowym wymaga zapoznania się z cechami tego stylu. Czym wyróżnia się styl industrialny? To przede wszystkim pewna surowość. Tu dobrze sprawdzą się chłodne odcienie ścian – różne odcienie szarości i bieli. Jedną ze ścian można pokryć tapetą imitującą cegłę lub beton. W pomieszczeniach industrialnych warto odsłonić elementy konstrukcyjne i instalacje. Wystarczy jednak namiastka w postaci choćby lampy z wiszącymi kablami w czarnym oplocie.

Panele i deski podłogowe z efektem starego drewna będą idealnym materiałem na posadzkę, bo nadgryzione zębem czasu elementy wyposażenia są jak najbardziej pożądane we wnętrzach inspirowanych starymi fabrykami. W aranżacjach industrialnych liczy się też przestrzeń. Jak ją uzyskać w pokoju młodzieżowym, który z reguły nie jest zbyt przestronny? Wystarczy zastosować kilka trików optycznie powiększających industrialny pokój młodzieżowy.

biurko w pokoju młodzieżowym w stylu industrialnym

Co pozwoli stworzyć iluzję większego wnętrza w pokoju młodzieżowym w stylu industrialnym? Okna bez firanek i zasłon (można zastąpić je żaluzjami lub roletami), minimalistyczne wyposażenie, dekoracyjna oszczędność. To wszystko sprawia, że pokój wydaje się większy, niż jest w rzeczywistości, a ponadto znakomicie wpisuje się w kanon industrialnego piękna.

Sprawdź również: Czarna ściana w pokoju młodzieżowym – czy to dobry pomysł?

Industrialny pokój młodzieżowy – jakie meble wybrać?

W pokoju nastolatka powinno znaleźć się miejsce do nauki, odpoczynku, spotkań ze znajomymi, a także miejsce do przechowywania. Pokój młodzieżowy musi być wielofunkcyjny. Aby dobrze spełniał każdą funkcję, potrzebne są meble takie jak: biurko młodzieżowe, fotel do pokoju młodzieżowego, regały na książki, szafa, łóżko, a jeśli miejsce na to pozwoli – niewielki stolik i siedziska dla gości.

Jakie meble wybrać do pokoju młodzieżowego w stylu industrialnym? Najlepiej takie, które cechuje minimalistyczny design, proste, geometryczne bryły. Idealnie, jeśli zrobione są z drewna i posiadają metalowe uchwyty, nogi, stelaże czy inne metalowe elementy. Połączenie drewna i stali jest bardzo charakterystyczne dla mebli industrialnych. Jeśli budżet nie pozwala na zakup wyposażenia z litego drewna, mogą zastąpić je meble z płyty w okleinie naturalnej lub PCV, która doskonale imituje drewno z jego efektownym rysunkiem w postaci słojów i sęków.

pokój młodzieżowy w stylu industrialnym

Jak urządzić pokój młodzieżowy w stylu industrialnym?

Klimat industrialny we wnętrzu pozwoli stworzyć odpowiednie oświetlenie. Doskonale prezentują się odsłonięte żarówki, widoczne kable, o których już wspominaliśmy, metalowe klosze lub lampy stojące druciane.

Dywan absolutnie nie jest tu potrzebny. Jeśli jednak chcemy złagodzić surowość wnętrza i pójść w kierunku aranżacji soft loft, na podłodze można położyć dywan w neutralnej kolorystyce, z geometrycznymi wzorami, czy dekoracyjnymi przetarciami.

Trzeba pamiętać, że aranżacje w stylu industrialnym są bardzo powściągliwe. Tu nie ma miejsca na bibeloty, jednak kilka stylowych przedmiotów wpisujących się w loftowe klimaty może się znaleźć. Może to będzie duży metalowy zegar ścienny albo plakat z prostą, czarno-białą grafiką lub hasłem, które jest dewizą młodego człowieka.

Pokój młodzieżowy w stylu industrialnym przypadnie do gustu zarówno chłopcom, jak i dziewczynom. Prostota, powściągliwość w dekoracjach tak charakterystyczne dla tego trendu doskonale wpisują się w męski styl. Z kolei dorastające nastolatki z pewnością chętnie złagodzą surowość wnętrza nieprzesłodzonymi dodatkami. Wsłuchaj się w oczekiwania Twojej córki lub syna i wspólnie urządźcie pokój, który stanie się miejscem, w którym z prawdziwą przyjemnością będzie przebywać!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *